fbpx
GRZYBY
17 lipca 2023

Grzyby psylocybinowe jako przyszłość leczenia depresji ? – Nowe badania z Wielkiej Brytanii

Grzyby psylocybinowe + terapia = lekarstwo na depresję? Naukowcy z Cambridge University Press zszokowani wynikami swojego badania.
Grzyby psylocybinowe, często nazywane magicznymi grzybami, to rodzaj grzybów zawierających psylocybinę i psylocynę, które są naturalnie występującymi substancjami psychodelicznymi.
Grzyby psylocybinowe, często nazywane magicznymi grzybami, to rodzaj grzybów zawierających psylocybinę i psylocynę, które są naturalnie występującymi substancjami psychodelicznymi.

Rewolucyjne odkrycie! Grzyby psylocybinowe + terapia = lekarstwo na depresję? Naukowcy z Cambridge University Press zszokowani wynikami swojego badania. Psylocybina w połączeniu z terapią poznawczo-behawioralną może być tańszą i skuteczniejszą opcją leczenia depresji niż dotychczas stosowane metody!

Grzyby psylocybinowe badane przez naukowców Wielkiej Brytanii

Przełomowe badanie pod nazwą „Koszty i efektywność terapii wspomaganej psylocybiną dla ciężkiej depresji” pokazuje, że leczenie psylocybiną kosztuje jedynie £1200, podczas gdy połączenie jej z terapią poznawczo-behawioralną prowadzoną przez terapeutę to koszt £5239.

Co więcej, pacjenci, którzy przeszli terapię z wykorzystaniem grzybów psylocybinowych, odnotowali znaczącą poprawę jakości życia po zakończeniu leczenia, co potwierdza wskaźnik QALY – czyli wskaźnik długości życia skorygowanej o jego jakość. Okazało się, że terapia z użyciem psylocybiny była o 10% bardziej skuteczna niż najpopularniejsza terapia, czyli psychoterapia poznawczo-behawioralna.

Te rewolucyjne wyniki pojawiają się w momencie, gdy dane zebrane przez BBC ujawniają, że ponad 25% pacjentów w Anglii przyjmujących antydepresanty – czyli około dwóch milionów osób – zażywa je przez pięć lat. Liczba osób zażywających antydepresanty w Anglii wynosi obecnie aż osiem milionów, czyli o milion więcej niż pięć lat temu.

Badanie to zostało przeprowadzone przez zespół wiodących naukowców z dziedziny ekonomii i psychodelików, w tym profesora Paula McCrone’a z University of Greenwich, neuropsychofarmakologa Davida Nutta oraz Henry’ego Fishera i Clare Knight, którzy pracują dla innowacyjnej organizacji badawczej Clerkenwell Health. To przełomowe odkrycie może rewolucjonizować leczenie depresji na całym świecie!

Psychodeliki: klucz do leczenia chorób psychicznych w przyszłości

Według najnowszych badań, terapia połączona z psychodelikami może mieć ogromne znaczenie w walce z chorobami psychicznymi. Firma Clerkenwell Health prowadzi prace badawcze w Wielkiej Brytanii, skupiając się na testowaniu terapii z użyciem psychodelików. Między innymi takich jak psylocybina, w przypadku PTSD, lekoopornej depresji i zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu.

Badanie Clerkenwell Health wyróżnia się również tym, że testuje terapię, w której udział bierze tylko jeden terapeuta, a nie dwóch, co było dotychczasowym standardem. Firma jest przekonana, że przy odpowiednim wsparciu, jednoosobowa terapia może zapewnić równie wysoką jakość leczenia, co terapia z dwoma terapeutami.

W chwili obecnej Clerkenwell Health projektuje i przeprowadza wiele prób klinicznych, skupiając się na zastosowaniu psychodelików, takich jak psylocybina, w leczeniu depresji i PTSD. Równocześnie aktywnie rekrutuje pacjentów.

Dr. Henry Fisher, główny naukowiec w Clerkenwell Health, podkreśla pilną potrzebę innowacyjnych terapii dla depresji w obliczu wzrostu liczby osób w Wielkiej Brytanii przyjmujących antydepresanty przez długi czas. Badania wskazują, że psylocybina ma ogromny potencjał jako terapia dla ciężkiej depresji, przynosząc korzyści zarówno jednostkom, jak i społeczeństwu.

Profesor David Nutt z Imperial College London podkreśla, że psychodeliki, w tym psylocybina, wykazują skuteczność w leczeniu ciężkiej depresji. Obecne badania potwierdzają również, że mogą one być formą terapii dla tej choroby.

Badanie to ma duże znaczenie ekonomiczne, ponieważ depresja generuje znaczne koszty dla brytyjskiej gospodarki. Szacuje się, że roczne koszty wynoszą co najmniej 118 miliardów funtów.

Odkrycie to otwiera nowe możliwości leczenia chorób psychicznych i jest apelowaniem do pracowników służby zdrowia i decydentów politycznych. To znak aby przyjrzeli się tym wynikom i rozważyli psylocybinę jako innowacyjną formę terapii dla depresji.

Grzyby psylocybinowe są używane w wielu kulturach jako środki do rytuałów religijnych i duchowych.

Grzyby psylocybinowe używane samodzielnie jako formy terapii

Przeżycia związane z użyciem psychodelików, takich jak grzyby psylocybinowe, niewątpliwie mogą wywoływać fundamentalne zmiany. Dla niejednej osoby te substancje działają jako trampoliny ku samowiedzy i intensywnej introspekcji. Ale to, czy każde psychodeliczne przeżycie („trip”) bezpośrednio można zaklasyfikować jako terapię, to sprawa znacznie bardziej złożona.

W kontekście terapii psychodelicznej, zadanie terapeuty często polega na stworzeniu bezpiecznego i wspierającego środowiska, które umożliwia intensywne zgłębianie własnej psychiki. Wielu ludzi z powodzeniem potrafi poruszać się po tych psychicznych przestrzeniach samodzielnie, ale dla innych wsparcie terapeuty może okazać się niezastąpione. Zwłaszcza jeśli borykają się z poważnymi problemami psychicznymi, takimi jak PTSD czy ciężka depresja.

Ponadto, terapia psychodeliczna często zawiera kluczowe elementy pracy poprzedzającej i następującej po doświadczeniu psychodelicznym. Pomagają one w lepszym zrozumieniu i włączeniu tego, co zostało przeżyte, do całości doświadczeń jednostki. Chociaż samo doświadczenie psychodeliczne może prowadzić do istotnych odkryć, to często to, co dzieje się po „tripie”. To znaczy, że proces integracji doświadczeń psychodelicznych, jest równie ważny dla osiągnięcia długotrwałej zmiany.

Czy grzyby psylocybinowe to ekonomiczne rozwiązanie ?

Jeśli weźmiemy pod uwagę koszty, terapia psychodeliczna może być znacznie droższa niż zakup grzybów psylocybinowych na czarnym rynku. Będzie także droższa niż zakup zestawu do samodzielnej uprawy grzybów (growkitu). Taka terapia wymaga czasu i wiedzy specjalistów, co zdecydowanie wpływa na jej koszt. Z drugiej strony, zakupy zrobione samodzielnie mogą być tańsze, ale nie oferują one profesjonalnego wsparcia.

Z biegiem lat psychodeliki rzeczywiście stały się obiektem stygmatyzacji i kontrowersji. Niemniej jednak, najnowsze badania coraz wyraźniej wskazują na ich potencjalną wartość terapeutyczną. Jest to istotny krok ku zmianie społecznego postrzegania tych substancji. Niewątpliwie wciąż mamy wiele do odkrycia na temat pełnego potencjału i ryzyka związanego z terapią psychodeliczną. Rosnąca baza dowodów naukowych sugeruje, że te substancje mogą odegrać kluczową rolę w przyszłości leczenia zaburzeń psychicznych.

Jeżeli szukasz więcej informacji na temat psychodelików to odwiedź stronę goldenteacher.pl. Znajdziesz tam, grow kity, poradniki, specjalistyczne książki i inne przydatne informację na temat grzybków psylocybinowych.

źródło: faktykonopne.pl

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GRZYBY DMT w leczeniu depresji - nowe podejście w psychoterapii? W Nature Scientific Reports pojawiło się badanie substancji psychodelicznej DMT w leczeniu depresji. Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz21 lutego 2024
GRZYBY Czy władze Nowego Jorku już niedługo zalegalizują psylocybinę? Politycy z Nowego Jorku przedstawili dwa projekty ustaw, które mogłyby zalegalizować używanie psylocybiny. Przeczytaj więcej. Mikołaj Rusin15 lutego 2024
GRZYBY Seks po LSD: Psychodeliczne narkotyki a seksualność Seks a substancje psychoaktywne - jak wpływają na zachowania seksualne? Czy seks po LSD wpływa na doznania? Dowiedz się więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz12 lutego 2024
GRZYBY Mikrodawkowanie psylocybiny w leczeniu zachowań kompulsywnych i anhedonii Mikrodawkowanie psylocybiny - badacze sprawdzają jak niewielkie dawki tej substancji mogą wpłynąć na zdrowie psychiczne Justyna Walentynowicz29 stycznia 2024
GRZYBY 79% Kanadyjczyków popiera terapię psylocybiną w leczeniu lęku Psylocybina - psychodeliczna substancja w grzybach w leczeniu depresji i uzależnień. Kanadyjczycy popierają legalizację psylocybiny w terapii lęku Justyna Walentynowicz26 stycznia 2024
AKTUALNOŚCI Psylocybina - nadzieja w terapii ciężkich zaburzeń odżywiania Zaburzenia odżywiania takie jak anoreksja są bardzo trudne w leczeniu. Psylocybina jest nadzieją w terapii. Sięga do postaw mechanizmów zaburzeń Justyna Walentynowicz2 stycznia 2024
GRZYBY W 2023 roku, 700 osób legalnie zażyło grzyby w Oregonie W 2023 roku otworzyły się pierwsze centra leczenia grzybami psylocybinowymi w stanie Oregon. Kilkaset osób już skorzystało z terapii Justyna Walentynowicz28 grudnia 2023
GRZYBY Psychodeliki i bad trip - dlaczego trip killer po LSD to zły pomysł? Po zażyciu substancji psychodelicznych, takich jak grzyby zdarza się przeżyć bad tripa. Czym jest trip killer na bad trip i dlaczego lepiej na niego uważać? Justyna Walentynowicz21 grudnia 2023