Nasiona Marihuany
Uprawa

    Uprawa marihuany – podstawowe informacje

Uprawa marihuany - Poradnik i podstawy

Uprawa chwastów (tłum. Weed) jest łatwa – nie bez powodu nazywa się to „chwastami” – więc nie martw się, jeśli wcześniej nic nie uprawiałeś. Nasze przejrzyste i łatwe do naśladowania przewodniki pomogą hodowcom wszelkiego rodzaju, zwłaszcza tym, którzy dopiero zaczynają.

    Uprawa konopi zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz może być zabawna i satysfakcjonująca, ale może też być wyzwaniem i wymaga pewnej ilości cierpliwości, czasu i pieniędzy. Przeprowadzę Cię przez wszystkie etapy sadzenia, od przygotowania nasion, kiełkowania, wzrostu roślin i zbioru, po najlepsze praktyki i rozwiązania typowych problemów.

Szybki przegląd podstaw uprawy konopi

    Ponieważ roślina była od dawna nielegalna, wiele informacji o uprawie zostało przekazanych ustnie. Istnieje wiele mitów i tradycji na temat uprawy konopi, że znalezienie dobrej, rozsądnej porady może być trudne. Jest mnóstwo informacji na temat uprawy w pomieszczeniach oraz tego, jak najlepiej wykorzystać małą przestrzeń, zmaksymalizować zbiory i udoskonalić rośliny. Niestety w Polsce jest to nielegalne, chociaż sam zakup pestek w celach kolekcjonerskich już tak. Nasz portal współpracuje ze sklepem PanPestka , który również fachowo doradzi w kwestii zakupów.

Są kraje w których zasianie nasion jest zgodne z prawem. W domowych warunkach możemy uzyskać obfite zbiory, lecz nie wszyscy hodowcy są gotowi poświęcić tyle czasu i wysiłku, aby zdobyć dużo “szczytów” – niektórzy chcą się po prostu dobrze bawić, uprawiać zioła i palić to, co wyhodują. Niezależnie z którą grupą się identyfikujesz- ciesz się, baw się dobrze i naucz się kilku sztuczek – rosnące zioła mogą leczyć i relaksować i nic nie przebije palenia własnego. 

    Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrej jakości pędów i wysokich plonów jest uprawa silnych, zdrowych roślin. Oto zestawienie najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o uprawie marihuany:

 • Cannabis to roślina jednoroczna – kwitnie w klimacie umiarkowanym, na przykład w słynnym Szmaragdowym Trójkącie Północnej Kalifornii, gdzie rośnie i umiera każdego roku i musi zostać przesadzona w następnym roku.
 • uprawa rośliny trwa około 10-32 tygodni, w zależności od wybranej metody i wielkości pożądanej rośliny.
 • Indoor czy Outdoor? Zanim zaczniesz sadzić, musisz zdecydować, czy chcesz uprawiać w pomieszczeniu, czy na zewnątrz (więcej na ten temat poniżej). Możesz uprawiać “krzaczki” prawie wszędzie – zależy to od dostępnej przestrzeni, sprzętu i zasobów, tylko nie w Polsce.😉
 • Od nasionka (lub klon) do gibonka. Rośliny konopi są pierwotnie nasionami lub klonami. Nasiona muszą wykiełkować, aby wyrosły na sadzonki. Klon to chwast wycięty z rośliny, który można następnie wyhodować w innej roślinie i ma ten sam skład genetyczny.
 • po zasianiu roślina wchodzi w fazę wegetatywną, która jest zwykle najdłuższym etapem jej życia. Tutaj roślina będzie głównie łodygą, gałęziami i liśćmi wachlarzowymi – jeszcze bez pąków.
 • magia dzieje się podczas kwitnienia, kiedy zaczyna kiełkować. Rośliny wchodzą w ten etap około dwóch miesięcy przed zbiorami.
 • Ścinka to dopiero początek. Po okresie żniw będziesz ciąć rośliny, przycinać je, suszyć i leczyć, a następnie cieszyć z produktu finalnego.

    Czego potrzebuje roślina konopi indyjskiej, aby przetrwać i dobrze się uchować?

 • Światło: marihuana jest rośliną fotoperiodyczną, co oznacza, że ​​ilość światła, jaką otrzyma każdego dnia, określi, kiedy zakwitnie — kiedy zacznie wytwarzać pędy. Na zewnątrz ilość światła na dzień zmienia się wraz z porami roku, podczas gdy domowi wielbiciele ogrodnictwa mogą to kontrolować za pomocą sztucznego oświetlenia np. z 18 na 12 godzin dziennie. O lampach do wykorzystania domowego napiszę osobny tekst, skupmy się póki co na świeżości słoneczka, które samo w sobie sprawia, że czujemy się o “jedno” niebo lepiej. 🌞
 • Woda. Rośliny oczywiście potrzebują wody, której ilość zmienia się w miarę wzrostu, a także zależy od lokalnego klimatu i pogody.
 • Odżywianie: nasze plony, tak samo jak my wszyscy potrzebują składników odżywczych, aby dobrze się rozwijać i zachować zdrowie. “Słyszałem w telewizji” , że pewien prezydent zza wschodniej granicy, tak nie do końca się rozwinął, przez co nie zachował zdrowia, szczególnie psychicznego. Na szczęście naszym roślinkom to nie grozi.
 • Temperatura i wilgotność:  środowisko zapewniające optymalną temperaturę i wilgotność, jest szczególnie ważna, gdyż ma ogromny wpływ na jakość chowu. Jest  to zazwyczaj 12,8°C – 29,4°C i 50-70% wilgotności względnej, a jak wiadomo wilgotność ma znaczenie nie tylko znaczenie w przypadku roślinek. 👆🤪
 • Wiatr/przepływ powietrza: rośliny marihuany wymagają również wiatru lub przepływu powietrza, który można symulować w pomieszczeniu za pomocą wentylatora, a   na zewnątrz skorzystać z mocy natury.

Uprawa konopi wewnątrz i na zewnątrz

    Twoja własna hodowla zaczyna się od pytania- w domu czy poza domem? Poniżej trochę informacji. W następnych artykułach odnajdziesz szersze spektrum odpowiedzi. 

    Uprawa na zewnątrz to najtańszy i najłatwiejszy sposób na uprawę, ponieważ możesz wykorzystać moc słońca i innych zasobów naturalnych. Do tego potrzebujesz dużo miejsca, a konopie muszą być w stanie uzyskać wystarczającą ilość światła słonecznego przez cały sezon wegetacyjny.

    Uprawa w pomieszczeniach jest droższa, ponieważ musisz wydawać pieniądze na sprzęt i narzędzia oraz co najbardziej odczuwalne w portfelu- energię elektryczną. Niewątpliwą zaletą jest to, że możesz kontrolować każdy aspekt hodowli i uprawiać ją w pomieszczeniach niemal wszędzie, na przykład  mieszkanie w bloku                               (niektóre nasiona idealnie sprawdzają się w domu np. 00-Skunk) Odmiany Indoor są znane ze swojej siły i jakości, dlatego spodziewaj się, że wyhodujesz “zabójcze” zioło. 😉

   

Jak wybrać odmianę konopi do uprawy

Pojedyncza roślina może wyprodukować od 227 gramów do 454 gramów suchych pędów, w zależności od tego, jak dużą  uda Ci się wyhodować.

   Uprawa marihuany wymaga poświęcenia czasu i wiele wysiłku, ale efekt końcowy wynagrodzi cały ten trud- to mogę zagwarantować. 😜 Pamiętaj, że każdy ma inny gust i preferencje, a jak wiadomo “szyszki” na każdy organizm mogą mieć różne działanie.

    Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odmiany:

 • dostępność: posiadanie i sprzedaż ”pestek” w naszym kraju jest legalna, ponieważ nasiona same w sobie nie posiadają substancji narkotycznych.
 • klimat i środowisko: niektóre odmiany są łatwiejsze przy uprawie na zewnątrz, podczas gdy inne są wystarczająco niskie i grube, aby można je było uprawiać w pomieszczeniach. Ponadto niektóre szczepy wymagają większej uwagi i są bardziej podatne na szkodniki i mogą czerpać korzyści ze środowisk o kontrolowanym klimacie. O odmianach napiszę w kolejnym artykule.
 • miejsce wysiewu: konopie można z powodzeniem uprawiać na małych lub dużych przestrzeniach, ale ważne jest, aby wiedzieć, ile miejsca trzeba wykorzystać przed zbudowaniem granic ( najlepiej Keine Grenzen 😀). Na przykład, jeśli siejesz na małej przestrzeni, rozważ sadzenie drzew indica, które są zwykle krótsze i bardziej krzaczaste np. dobrym wyborem jest Indica Cream
 • czas wzrostu: niektóre odmiany dojrzewają dłużej niż inne. Jeśli zależy Ci na szybkim , wypróbuj odmianę, która kwitnie po 8-9 tygodniach zamiast po 12 tygodniach. Odmiany automatycznie kwitnące będą znacznie krótsze. Są to tak zwane Automaty.

Wiecej informacji w  następnych artykułach, w których poruszę następujące zagadnienia takie jak:

 • Poradniki kupujących nasiona i potrzebny sprzęt. 
 • 4 etapy wzrostu marihuany.
 • Anatomia marihuany.
 • Ile krzaków uzyskać z uprawy jednej rośliny?
 • Uprawy INDOOR. Jako i kiedy?
 • Uprawy OUTDOOR. Jak i kiedy?
 • Jak uprawiać marihuanę w domowych warunkach za mniej               niż 2500zł?
 • 6 odmian najlepszych roślin do własnej hodowli.
 • Nasiona: Jak wyhodować marihuanę z nasion?
 • Jak klonować konopie?
 • Pielęgnacja sadzonek.
 • Jak przycinać marihuanę?

Praaaa_elo420

Autor: pradawnyelf

Bibliografia:

 • Marihuana fakty : marihuana mity / Mariusz Jędrzejko.Wrocław : Wrocławskie Wydawnictwo Naukowe Atla 2, 2011.
 • Zdrowaś mario : reportaże o medycznej marihuanie / Aleksandra Pezda. Wydawnictwo, 2018.
 • Konopie… dla wszystkich : lecznicze zastosowanie marihuany / Fabio Firenzuoli, Francesco Epifani, Idalba Loiacono. Wrocław : Esteri – Edra Urban & Partner, cop. 2016.
 • Lecznicza marihuana : uzdrawiające właściwości oleju z konopii indyjskiej / Mark Sircus.Kraków : Wydawnictwo M, copyright 2017.
 • Marihuana w naszych mózgach/ Alger, Bradley E, Nicoll, Roger A. Świat Nauki. – 2005, nr 1, s. 25-31
Pan Pestka

Powiązane

Nasiona Marihuany

CZY ERO MA DOBRE ZIOŁO ?! Przyłapaliśmy go NA ROBOCIE [WIDEO]

CZY ERO MA DOBRE ZIOŁO ?! Przyłapaliśmy go NA ROBOCIE [WIDEO]

Cali box – czyli najlepsza promocja na nasiona w tym kraju!

Cali box – czyli najlepsza promocja na nasiona w tym kraju!

    Uprawa marihuany – podstawowe informacje

    Uprawa marihuany – podstawowe informacje

Co sadzić w Polsce? TOP 5 odmian marihuany na Polski klimat.

Co sadzić w Polsce? TOP 5 odmian marihuany na Polski klimat.

Odmiany 1:1 – czyli trzymamy balans!

Odmiany 1:1 – czyli trzymamy balans!

Jak uchronić się przed pleśnią?

Jak uchronić się przed pleśnią?

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Czy drony pomogą w uprawie konopi?

Czy drony pomogą w uprawie konopi?

Najmocniejsze odmiany na polski outdoor

Najmocniejsze odmiany na polski outdoor

Wystartował drop nasion Włodiego!

Wystartował drop nasion Włodiego!

Kącik Ornitologiczny

Wspierany przez PanPestka.pl
Hesi

Najnowsze

Stan Massachusetts zdekryminalizuje psychodeliki?

Stan Massachusetts zdekryminalizuje psychodeliki?

Policjanci przypadkowo odkryli nielegalną uprawę marihuany

Policjanci przypadkowo odkryli nielegalną uprawę marihuany

POLACY UPRAWIAJĄ ZIOŁO W TAJLANDII? MALIK MONTANA, BERNER, COOKIES, LEGALIZACJA [WIDEO]

POLACY UPRAWIAJĄ ZIOŁO W TAJLANDII? MALIK MONTANA, BERNER, COOKIE...

Czesi przygotowują plan legalizacji marihuany. Mamy informacje na temat trwających prac!

Czesi przygotowują plan legalizacji marihuany. Mamy informacje na...

Malik Montana wypuszcza własne filterki i bletki do jointów. Kupisz je już w Rollmopsie!

Malik Montana wypuszcza własne filterki i bletki do jointów. Kupi...

Otwieramy Oczy oficjalnie zostało fundacją!

Otwieramy Oczy oficjalnie zostało fundacją!

Essenz Premium Broad Spectrum Night – sposób na współczesne problemy ze snem i nadmiarem stresu?

Essenz Premium Broad Spectrum Night – sposób na współczesne probl...

Pan Pestka

Nasiona Marihuany

CZY ERO MA DOBRE ZIOŁO ?! Przyłapaliśmy go NA ROBOCIE [WIDEO]

CZY ERO MA DOBRE ZIOŁO ?! Przyłapaliśmy go NA ROBOCIE [WIDEO]

Cali box – czyli najlepsza promocja na nasiona w tym kraju!

Cali box – czyli najlepsza promocja na nasiona w tym kraju!

    Uprawa marihuany – podstawowe informacje

    Uprawa marihuany – podstawowe informacje

Co sadzić w Polsce? TOP 5 odmian marihuany na Polski klimat.

Co sadzić w Polsce? TOP 5 odmian marihuany na Polski klimat.

Odmiany 1:1 – czyli trzymamy balans!

Odmiany 1:1 – czyli trzymamy balans!

Jak uchronić się przed pleśnią?

Jak uchronić się przed pleśnią?

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Czy drony pomogą w uprawie konopi?

Czy drony pomogą w uprawie konopi?

Najmocniejsze odmiany na polski outdoor

Najmocniejsze odmiany na polski outdoor

Wystartował drop nasion Włodiego!

Wystartował drop nasion Włodiego!

Kącik Ornitologiczny

Wspierany przez PanPestka.pl
Hesi

Najnowsze wpisy

Marihuana
Historia jointów – jak spożywano konopie w drodze spalania na przestrzeni wieków?

Historia jointów – jak spożywano konopie w drodze spalania na przestrzeni wieków?

Świat
Stan Massachusetts zdekryminalizuje psychodeliki?

Stan Massachusetts zdekryminalizuje psychodeliki?

Kronika Kryminalna
Policjanci przypadkowo odkryli nielegalną uprawę marihuany

Policjanci przypadkowo odkryli nielegalną uprawę marihuany

YouTube
POLACY UPRAWIAJĄ ZIOŁO W TAJLANDII? MALIK MONTANA, BERNER, COOKIES, LEGALIZACJA [WIDEO]

POLACY UPRAWIAJĄ ZIOŁO W TAJLANDII? MALIK MONTANA, BERNER, COOKIES, LEGALIZACJA [WIDEO]

Świat
Czesi przygotowują plan legalizacji marihuany. Mamy informacje na temat trwających prac!

Czesi przygotowują plan legalizacji marihuany. Mamy informacje na temat trwających prac!

Recenzje
Malik Montana wypuszcza własne filterki i bletki do jointów. Kupisz je już w Rollmopsie!

Malik Montana wypuszcza własne filterki i bletki do jointów. Kupisz je już w Rollmopsie!

Polska
Otwieramy Oczy oficjalnie zostało fundacją!

Otwieramy Oczy oficjalnie zostało fundacją!

Recenzje
Essenz Premium Broad Spectrum Night – sposób na współczesne problemy ze snem i nadmiarem stresu?

Essenz Premium Broad Spectrum Night – sposób na współczesne problemy ze snem i nadmiarem stresu?