fbpx
NASIONA
19 kwietnia 2022

    Uprawa marihuany – podstawowe informacje

Chcesz zacząć uprawiać marihuanę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć swoją przygodę z uprawą konopi
Uprawa marihuany - Poradnik i podstawy

Uprawa chwastów (tłum. Weed) jest łatwa – nie bez powodu nazywa się to „chwastami” – więc nie martw się, jeśli wcześniej nic nie uprawiałeś. Nasze przejrzyste i łatwe do naśladowania przewodniki pomogą hodowcom wszelkiego rodzaju, zwłaszcza tym, którzy dopiero zaczynają.

    Uprawa konopi zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz może być zabawna i satysfakcjonująca, ale może też być wyzwaniem i wymaga pewnej ilości cierpliwości, czasu i pieniędzy. Przeprowadzę Cię przez wszystkie etapy sadzenia, od przygotowania nasion, kiełkowania, wzrostu roślin i zbioru, po najlepsze praktyki i rozwiązania typowych problemów.

Szybki przegląd podstaw uprawy konopi

    Ponieważ roślina była od dawna nielegalna, wiele informacji o uprawie zostało przekazanych ustnie. Istnieje wiele mitów i tradycji na temat uprawy konopi, że znalezienie dobrej, rozsądnej porady może być trudne. Jest mnóstwo informacji na temat uprawy w pomieszczeniach oraz tego, jak najlepiej wykorzystać małą przestrzeń, zmaksymalizować zbiory i udoskonalić rośliny. Niestety w Polsce jest to nielegalne, chociaż sam zakup pestek w celach kolekcjonerskich już tak. Nasz portal współpracuje ze sklepem PanPestka , który również fachowo doradzi w kwestii zakupów.

Są kraje w których zasianie nasion jest zgodne z prawem. W domowych warunkach możemy uzyskać obfite zbiory, lecz nie wszyscy hodowcy są gotowi poświęcić tyle czasu i wysiłku, aby zdobyć dużo „szczytów” – niektórzy chcą się po prostu dobrze bawić, uprawiać zioła i palić to, co wyhodują. Niezależnie z którą grupą się identyfikujesz- ciesz się, baw się dobrze i naucz się kilku sztuczek – rosnące zioła mogą leczyć i relaksować i nic nie przebije palenia własnego. 

    Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrej jakości pędów i wysokich plonów jest uprawa silnych, zdrowych roślin. Oto zestawienie najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o uprawie marihuany:

 • Cannabis to roślina jednoroczna – kwitnie w klimacie umiarkowanym, na przykład w słynnym Szmaragdowym Trójkącie Północnej Kalifornii, gdzie rośnie i umiera każdego roku i musi zostać przesadzona w następnym roku.
 • uprawa rośliny trwa około 10-32 tygodni, w zależności od wybranej metody i wielkości pożądanej rośliny.
 • Indoor czy Outdoor? Zanim zaczniesz sadzić, musisz zdecydować, czy chcesz uprawiać w pomieszczeniu, czy na zewnątrz (więcej na ten temat poniżej). Możesz uprawiać „krzaczki” prawie wszędzie – zależy to od dostępnej przestrzeni, sprzętu i zasobów, tylko nie w Polsce.????
 • Od nasionka (lub klon) do gibonka. Rośliny konopi są pierwotnie nasionami lub klonami. Nasiona muszą wykiełkować, aby wyrosły na sadzonki. Klon to chwast wycięty z rośliny, który można następnie wyhodować w innej roślinie i ma ten sam skład genetyczny.
 • po zasianiu roślina wchodzi w fazę wegetatywną, która jest zwykle najdłuższym etapem jej życia. Tutaj roślina będzie głównie łodygą, gałęziami i liśćmi wachlarzowymi – jeszcze bez pąków.
 • magia dzieje się podczas kwitnienia, kiedy zaczyna kiełkować. Rośliny wchodzą w ten etap około dwóch miesięcy przed zbiorami.
 • Ścinka to dopiero początek. Po okresie żniw będziesz ciąć rośliny, przycinać je, suszyć i leczyć, a następnie cieszyć z produktu finalnego.

    Czego potrzebuje roślina konopi indyjskiej, aby przetrwać i dobrze się uchować?

 • Światło: marihuana jest rośliną fotoperiodyczną, co oznacza, że ​​ilość światła, jaką otrzyma każdego dnia, określi, kiedy zakwitnie — kiedy zacznie wytwarzać pędy. Na zewnątrz ilość światła na dzień zmienia się wraz z porami roku, podczas gdy domowi wielbiciele ogrodnictwa mogą to kontrolować za pomocą sztucznego oświetlenia np. z 18 na 12 godzin dziennie. O lampach do wykorzystania domowego napiszę osobny tekst, skupmy się póki co na świeżości słoneczka, które samo w sobie sprawia, że czujemy się o „jedno” niebo lepiej. ????
 • Woda. Rośliny oczywiście potrzebują wody, której ilość zmienia się w miarę wzrostu, a także zależy od lokalnego klimatu i pogody.
 • Odżywianie: nasze plony, tak samo jak my wszyscy potrzebują składników odżywczych, aby dobrze się rozwijać i zachować zdrowie. „Słyszałem w telewizji” , że pewien prezydent zza wschodniej granicy, tak nie do końca się rozwinął, przez co nie zachował zdrowia, szczególnie psychicznego. Na szczęście naszym roślinkom to nie grozi.
 • Temperatura i wilgotność:  środowisko zapewniające optymalną temperaturę i wilgotność, jest szczególnie ważna, gdyż ma ogromny wpływ na jakość chowu. Jest  to zazwyczaj 12,8°C – 29,4°C i 50-70% wilgotności względnej, a jak wiadomo wilgotność ma znaczenie nie tylko znaczenie w przypadku roślinek. ????????
 • Wiatr/przepływ powietrza: rośliny marihuany wymagają również wiatru lub przepływu powietrza, który można symulować w pomieszczeniu za pomocą wentylatora, a   na zewnątrz skorzystać z mocy natury.

Uprawa konopi wewnątrz i na zewnątrz

    Twoja własna hodowla zaczyna się od pytania- w domu czy poza domem? Poniżej trochę informacji. W następnych artykułach odnajdziesz szersze spektrum odpowiedzi. 

    Uprawa na zewnątrz to najtańszy i najłatwiejszy sposób na uprawę, ponieważ możesz wykorzystać moc słońca i innych zasobów naturalnych. Do tego potrzebujesz dużo miejsca, a konopie muszą być w stanie uzyskać wystarczającą ilość światła słonecznego przez cały sezon wegetacyjny.

    Uprawa w pomieszczeniach jest droższa, ponieważ musisz wydawać pieniądze na sprzęt i narzędzia oraz co najbardziej odczuwalne w portfelu- energię elektryczną. Niewątpliwą zaletą jest to, że możesz kontrolować każdy aspekt hodowli i uprawiać ją w pomieszczeniach niemal wszędzie, na przykład  mieszkanie w bloku                               (niektóre nasiona idealnie sprawdzają się w domu np. 00-Skunk) Odmiany Indoor są znane ze swojej siły i jakości, dlatego spodziewaj się, że wyhodujesz „zabójcze” zioło. ????

    Jak wybrać odmianę konopi do uprawy

Pojedyncza roślina może wyprodukować od 227 gramów do 454 gramów suchych pędów, w zależności od tego, jak dużą  uda Ci się wyhodować.

   Uprawa marihuany wymaga poświęcenia czasu i wiele wysiłku, ale efekt końcowy wynagrodzi cały ten trud- to mogę zagwarantować. ???? Pamiętaj, że każdy ma inny gust i preferencje, a jak wiadomo „szyszki” na każdy organizm mogą mieć różne działanie.

    Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odmiany:

 • dostępność: posiadanie i sprzedaż ”pestek” w naszym kraju jest legalna, ponieważ nasiona same w sobie nie posiadają substancji narkotycznych.
 • klimat i środowisko: niektóre odmiany są łatwiejsze przy uprawie na zewnątrz, podczas gdy inne są wystarczająco niskie i grube, aby można je było uprawiać w pomieszczeniach. Ponadto niektóre szczepy wymagają większej uwagi i są bardziej podatne na szkodniki i mogą czerpać korzyści ze środowisk o kontrolowanym klimacie. O odmianach napiszę w kolejnym artykule.
 • miejsce wysiewu: konopie można z powodzeniem uprawiać na małych lub dużych przestrzeniach, ale ważne jest, aby wiedzieć, ile miejsca trzeba wykorzystać przed zbudowaniem granic ( najlepiej Keine Grenzen ????). Na przykład, jeśli siejesz na małej przestrzeni, rozważ sadzenie drzew indica, które są zwykle krótsze i bardziej krzaczaste np. dobrym wyborem jest Indica Cream
 • czas wzrostu: niektóre odmiany dojrzewają dłużej niż inne. Jeśli zależy Ci na szybkim , wypróbuj odmianę, która kwitnie po 8-9 tygodniach zamiast po 12 tygodniach. Odmiany automatycznie kwitnące będą znacznie krótsze. Są to tak zwane Automaty.

Wiecej informacji w  następnych artykułach, w których poruszę następujące zagadnienia takie jak:

 • Poradniki kupujących nasiona i potrzebny sprzęt. 
 • 4 etapy wzrostu marihuany.
 • Anatomia marihuany.
 • Ile krzaków uzyskać z uprawy jednej rośliny?
 • Uprawy INDOOR. Jako i kiedy?
 • Uprawy OUTDOOR. Jak i kiedy?
 • Jak uprawiać marihuanę w domowych warunkach za mniej               niż 2500zł?
 • 6 odmian najlepszych roślin do własnej hodowli.
 • Nasiona: Jak wyhodować marihuanę z nasion?
 • Jak klonować konopie?
 • Pielęgnacja sadzonek.
 • Jak przycinać marihuanę?

Praaaa_elo420

Autor: pradawnyelf

Bibliografia:

 • Marihuana fakty : marihuana mity / Mariusz Jędrzejko.Wrocław : Wrocławskie Wydawnictwo Naukowe Atla 2, 2011.
 • Zdrowaś mario : reportaże o medycznej marihuanie / Aleksandra Pezda. Wydawnictwo, 2018.
 • Konopie… dla wszystkich : lecznicze zastosowanie marihuany / Fabio Firenzuoli, Francesco Epifani, Idalba Loiacono. Wrocław : Esteri – Edra Urban & Partner, cop. 2016.
 • Lecznicza marihuana : uzdrawiające właściwości oleju z konopii indyjskiej / Mark Sircus.Kraków : Wydawnictwo M, copyright 2017.
 • Marihuana w naszych mózgach/ Alger, Bradley E, Nicoll, Roger A. Świat Nauki. – 2005, nr 1, s. 25-31
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: NASIONA, GROW

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NASIONA Nasiona marihuany: Drop pestek Rollmopsa! Właśnie wystartował drop pestek Rollmopsa. Nie przegap szansy na zakup wyjątkowy nasion marihuany! admin17 kwietnia 2024
NASIONA Nasiona z dużą ilością THC – jakie warto mieć? Szukasz nasion marihuany z dużą ilością THC? Temat odmian marihuany zyskuje dużą popularność. Sprawdź ten artykuł. admin10 kwietnia 2024
NASIONA Calibox 2024: Ruszyła sprzedaż najlepszego boxa z nasionami marihuany Calibox 2024 czyli najlepszy box z nasionami marihuany, właśnie trafił do sprzedaży. Sprawdź jakie nasiona są dostępne. admin25 marca 2024
AKTUALNOŚCI Znamy najlepszą odmianę marihuany 2023. Sprawdź ten strain Jaka jest najlepsza odmiana marihuany 2023 roku? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Mikołaj Rusin7 grudnia 2023
MEDYCYNA Nasiona konopi w codziennej diecie to siła substancji odżywczych Nasiona konopi należą do superfoods. Warto włączyć je do swojej diety, ponieważ są źródłem kwasów omega-3, omega-6, a także witaminy E. Justyna Walentynowicz4 grudnia 2023
NASIONA Wykorzystanie nasion konopi. Przepisy i zastosowania w codziennym życiu Dowiedz się, jakie są zastosowania nasion konopi w kuchni i nie tylko. Odkryj przepisy oraz korzyści płynące z ich stosowania! admin10 września 2023
NASIONA Co to odmiany półautomatyczne? Sezon 2023 [WIDEO] Druga część rozmowy z Panem Pestką! Tym razem poruszyliśmy temat półautomatów. Chcesz wiedzieć co to jest i jakie najlepiej wybierać? Sprawdź ten materiał. Mikołaj Rusin16 maja 2023
NASIONA Czym są odmiany automatyczne? Automaty na sezon [WIDEO] Czym są nasiona automatyczne i jakie wybrać na sezon. O tym porozmawialiśmy z Panem Pestką. Sprawdź nasz materiał! Mikołaj Rusin15 maja 2023