
W poprzedni poniedziałek, 6 września policjanci z Pabianic namierzyli 48-letniego mężczyznę, który w centrum miasta miał uprawiać spore ilości zioła.
Funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania, które znajdowało się w jednej z pabianickich kamienic. Na miejscu oprócz podejrzanego znaleźli 670 donic z konopiami indyjskimi w rożnych fazach wzrostu.
Policjanci zabezpieczyli sprzęt do uprawy oraz 8 kilogramów suszu roślinnego, którego wstępne badanie na obecność THC dało wynik pozytywny.
Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla growera z Pabianic. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.
Organy ścigania cały czas nękają amatorów ogrodnictwa. Jeżeli chcecie to zmienić wspierajcie Inicjatywę 100 tysięcy podpisów organizowaną przez Wolne Konopie. Wszystko co musicie o tym wiedzieć znajdziecie tutaj.
Mikołaj Rusin
Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@weedweek.pl
źródło: policja.pl