fbpx
GRZYBY
22 czerwca 2023

Udaj się w podróż psychodeliczną na Jamajkę

Jamajskie kurorty oferują zabranie swoich gości w podróż psychodeliczną. Sprawdź więcej informacji na temat wakacyjnych terapii psylocybiną na Jamajce.

Czy wiesz, że na Jamajce są kurorty, które oferują zabranie Cię w podróż psychodeliczną? Sprawdź więcej informacji na ten temat.

Jamajka – słońce, plaża, marihuana i psychodeliki

Ojczyzna słynnego Boba Marleya – Jamajka to państwo położone na Morzu Karaibskim. Ma piękne plaże, turkusowe wody, dzikie owoce i wspaniałą kulturę. Jamajka słynie z rastafarianów, genialnego biegacza – Usaina Bolta, zamiłowania do futbolu oraz kulturowego podejścia do marihuany. Konopie są tam formą kultu. Pali się je wszędzie i non stop. Jamajczycy w większości przypadków uprawiają sami. Każdy dom posiada swój ogródek, w którym rośnie marihuana. Jednak czy wiedziałeś, że na Jamajce dużą popularność zyskują również grzybki psylocybinowe?

Co ciekawe rząd Jamajki nigdy nie zdelegalizował magicznych grzybków. Obecnie urzędnicy Jamaica Promotions Corporation szukają sposobu na sprowadzenie firm zajmujących się tym tematem do ich kraju. Urzędnicy z Jamajki wierzą, że psychodeliki mogą przyczynić się do wzrostu przemysłu turystycznego w kraju.

Na Jamajce znajdują się obecnie co najmniej cztery ośrodki wypoczynkowe skupione na psylocybinie. Trzy z nich zostały otwarte w ostatnich latach, gdy rząd zaczął pozytywnie patrzeć na psychodeliki i inwestycje w tym sektorze.

MycoMeditations – psychodeliczny wypoczynek na rajskiej wyspie

Jednym z ośrodków, który oferuje zabranie swoich gości w podróż psychodeliczną jest MycoMeditations. Jednak cena za terapię psylocybiną, składającą się z trzech sesji w przeciągu jednego tygodnia, może Cię lekko zdziwić. Za taki tygodniowy turnus psychodeliczny, w ośrodku MycoMeditations będziesz musiał zapłacić 23 500 dolarów! Jednak jak podkreślają właściciele tego przybytku – gości im nie brakuje.

Po raz pierwszy w życiu poczułem, czym jest miłość. To, czego nauczyłem się w tym tygodniu, zajęłoby dziesięć lat podczas normalnej terapii

– Dean, 41-letni uczestnik turnusu

W trakcie sesji MycoMeditation uczestnicy (głównie Amerykanie) leżą na leżakach lub matach do jogi, słuchając muzyki. Grupy, które liczą do 12 osób, dzielą się później swoimi doświadczeniami w grupowym otoczeniu, mając wsparcie terapeutów i doradców.

„Sanatoria” z terapią grzybkową w najbliższym czasie zyskają dużą popularność

Czy jest to w ogóle bezpieczne?

Czytając o psychodelicznej podróży na Jamajkę, można się zastanawiać czy jest to w ogóle bezpieczne. Oczywiście za nic nie możemy ręczyć, lecz w sieci można znaleźć kilka informacji na temat ośrodka MycoMeditation. Z nich wynika, że personel ośrodka ma amerykańskie licencje, które potwierdzają ich znajomość terapii psylocybiną. Z relacji podróżnych możemy wnioskować, że terapeuci wiedzą jak dobierać dawkę do potrzeb swoich klientów, a także potrafią wykrywać już pierwsze objawy „bad tripa”.

Bardzo intrygujące jest podejście władz do takich przybytków. Jamajski rząd słynie ze swych religijnao-konserwatywnych poglądów. I właśnie dlatego możemy zastanawiać się dlaczego tak luźno podchodzą do psychodelików. Odpowiedzią na to pytanie są wyliczenia specjalistów. Według nich rynek psychodelicznych ośrodków terapeutycznych do 2028 roku będzie wart około 8,3 miliarda dolarów. I właśnie ta suma mogła doprowadzić do otworzenia się jamajskich urzędników na ten temat.

Leczenie psylocybiną zyskuje popularność

Leczenie psylocybiną zdobywa ogromną popularność, zmieniając sposób, w jaki społeczeństwo postrzega terapię i zdrowie psychiczne. Psylocybina to aktywny związek chemiczny występujący w niektórych gatunkach grzybów, znanych jako grzyby psylocybinowe. Jest stosowana w celach terapeutycznych i rozrywkowych. Badania wykazują, że terapia psylocybiną może być skuteczna w leczeniu depresji, lęku, uzależnień i innych zaburzeń psychicznych.

Popularność leczenia psylocybiną wynika z pozytywnych doniesień i relacji osób, które doświadczyły korzyści z tego rodzaju terapii. Wielu pacjentów opisuje głębokie przeżycia duchowe, poczucie jedności ze światem i zmiany perspektywy życiowej. Wzrost popularności leczenia psylocybiną jest również wynikiem coraz większego zainteresowania naukowców i badaczy. Badania nad terapeutycznym wykorzystaniem psylocybiny zdobywają uznanie i wsparcie, co przyczynia się do większej akceptacji i zainteresowania społecznego.

Dodatkowo, postęp w legalizacji i regulacji terapii psylocybiną w niektórych regionach świata również przyczynia się do wzrostu świadomości na temat tej substancji. Kraje, takie jak Australia, Kanada czy niektóre stany w USA, wprowadzają przepisy umożliwiające kontrolowane stosowanie psylocybiny w celach terapeutycznych.

Jednakże, pomimo rosnącej popularności, istnieją również kontrowersje i obawy związane z leczeniem psylocybiną. Obawy te dotyczą między innymi bezpieczeństwa, odpowiedniego nadzoru i potencjalnego nadużywania substancji (to akurat chyba tylko w skrajnych przypadkach).

Jeżeli szukasz więcej informacji na temat psychodelików to odwiedź stronę goldenteacher.pl. Znajdziesz tam poradniki, specjalistyczne książki i inne przydatne informację na temat grzybków psylocybinowych.

źródło: reuters.com

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GRZYBY Medyczne zastosowania Psylocybiny: Potencjalne korzyści dla zdrowia psychicznego Jakie są medyczne zastosowania psylocybiny? O tym przeczytasz w artykule. admin29 listopada 2023
GRZYBY Łysiczka lancetowata: Nasz najpopularniejszy magiczny grzyb Odkryj tajemniczy świat Łysiczki Lancetowatej. Grzyba psylocybinowego rosnącego w Polsce. admin17 listopada 2023
GRZYBY Grzyby psylocybinowe w Europie Środkowej: Występowanie i właściwości Jakie grzyby psylocybinowe są najpopularniejsze w Europie Środkowej? O tym przeczytasz w naszym artykule. Mikołaj Rusin9 listopada 2023
GRZYBY Facebook zgadza się na psychodeliki? Znamy decyzję zarządu Meta Doszło do głośnej decyzji w zarządzie Meta. Czy od teraz Facebook zgadza się na reklamę psychodelików? Mikołaj Rusin30 października 2023
GRZYBY Terapia psychodelikami: Nowa era leczenia Terapia psychodelikami zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Przeczytaj więcej na ten temat. admin26 października 2023
GRZYBY Właściwości zdrowotne grzybów psylocybinowych Jakie są właściwości zdrowotne grzybów psylocybinowych i potencjalne zagrożenia? O tym przeczytasz w naszym artykule. Mikołaj Rusin19 października 2023
GRZYBY Kandydatka na prezydenta USA chce legalnej i refundowanej terapii psychodelikami Marianne Williamson - kandydatka na stanowisko prezydenta USA chce legalizacji i refundacji terapii psychodelikami. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin16 października 2023
GRZYBY Grzyby psylocybinowe w kulturze. Jak dawno temu ludzie zaczęli z nich korzystać? Które kultury wykorzystywały grzyby psylocybinowe? Jak z nich korzystali? O tym przeczytasz w naszym artykule. admin11 października 2023