fbpx
AKTUALNOŚCI
28 października 2022

68% Amerykanów popiera legalizację marihuany!

Czy legalizacja marihuany w USA to tylko kwestia czasu? Według najnowszego sondażu przeprowadzonego wśród Amerykanów, aż 68% populacji popiera legalizację konopi indyjskich! Czy to już początek końca prohibicji i otwarcie się na medyczną i rekreacyjną konopię?
legalizację marihuany

Według najnowszego badania, aż 68% Amerykanów popiera legalizację niewielkich ilości marihuany. Czy już niedługo doczekamy się zmiany przepisów na szczeblu federalnym?

Badanie poparcia legalizacji wśród mieszkańców USA

Naukowcy z Monmouth University postanowili przeprowadzić badanie poparcia legalizacji marihuany wśród mieszkańców USA. Jego rezultaty okazały się dość zaskakujące.

W 1997 roku sondaż ABC News wykazał, że tylko 22% Amerykanów w tamtym czasie popierało legalizację konopi indyjskich. Była to zatrważająco mała liczba. Chociaż tamte czasy nawet w USA kojarzą się z przedstawianiem konopi w dość negatywnym świetle. Wtedy w większości stanów użytkownicy zioła byli porównywani do osób zażywających twarde narkotyki.

Sondaż przeprowadzany przez Monmouth University pokazał jak zmieniło się postrzeganie konopi wśród amerykańskiego społeczeństwa.

legalizację marihuany
Joe Biden 6 października uniewinnił wszystkie osoby skazane prawem federalnym za posiadanie marihuany fot. Twitter

68% Amerykanów popiera legalizację marihuany

W badaniu prowadzonym przez specjalistów z Monmouth University wzięło udział 808 dorosłych mieszkańców USA. Sondaż został przeprowadzony w dniach 13-17 października, za pomocą połączeń telefonicznych.

Według wyników, aż 68% Amerykanów popiera legalizację niewielkich ilości marihuany. Oprócz pytania o legalizację, osoby przeprowadzające sondaż zadały jeszcze kilka innych pytań. Wyniki ankiety są następujące:

  • Ponad połowa dorosłych Amerykanów twierdzi, że spróbowała zioła
  • 54% Amerykanów uważa, że legalizacja marihuany nie miałaby wpływu na liczbę innych przestępstw narkotykowych
  • 54% społeczeństwa uważa, że spożywanie alkoholu jest bardziej niebezpieczne niż palenie marihuany
  • Tylko 7% osób uważa, że używanie konopi jest bardziej niebezpieczne niż używanie alkoholu
  • Tylko 13% osób uważa, że używanie konopi jest bardziej niebezpieczne niż używanie nikotyny
  • 38% osób uważa, że używanie marihuany jest równie niebezpieczne jak używanie alkoholu, tytoniu i twardych narkotyków

Liczymy na to, że badania na temat konopi będą prowadzone częściej i na o wiele większej ilości osób. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom poparcie legalizacji wśród społeczeństwa jeszcze bardziej wzrośnie.

Jeżeli szukacie produktów do uprawy konopi to wpadajcie do sklepu hemp.pl. Znajdziecie tam nawozy firmy Hesi. To sprawdzone produkty, które kupicie w bardzo dobrych cenach.

źródło: insidernj.com, faktykonopne.pl

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: AKTUALNOŚCI
Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Rynek konopny, edukacja, marketing i biznes. Najlepsze instagramowe konta zagranicznych influencerów! Jakich influencerów branży konopnej warto poznać w social mediach? Promowanie edukacji, konopi, CBD, technologii i marketingu. Justyna Walentynowicz4 grudnia 2023
AKTUALNOŚCI Co to jest HHC? Występowanie, działanie i zagrożenia Czym jest HHC? Jakie są jego działania i zagrożenia? O tym przeczytasz w artykule. Adrian Lewandowski30 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Bydgoszcz: 15-latka handlowała marihuaną Bydgoscy policjanci zatrzymali 15-latkę, która handlowała marihuaną. admin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Arkadiusz Jakubik wypowiedział się na temat legalizacji marihuany. Głośna deklaracja [WIDEO] Arkadiusz Jakubik wypowiedział się na temat marihuany. Aktor złożył bardzo ważną deklarację. Mikołaj Rusin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Walenie wiadra - ogrodnictwo, zabawa czy niebezpieczeństwo? Czy kiedykolwiek słyszałeś coś jak "walenie z wiadra" i zastanawiałeś się czy to nowy trend w ogrodnictwie? Wyprowadzimy Cię z błędu admin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Ulepsz wygląd swoich tatuaży. Balsam konopny do skóry to produkt, który pokochasz Wiesz jakie cuda może zdziałać na Twojej skórze balsam konopny ? Jeśli jesteś posiadaczem tatuaży, zdecydowanie pokochasz jego działanie ! admin28 listopada 2023