fbpx
AKTUALNOŚCI
12 marca 2024

Co w konopiach piszczy? Plany i przewidywania Mascotte

Na jakich targach w Polsce zobaczysz firmę Mascotte? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Sprawdź plany i przewidywania ekipy Mascotte na rok 2024.

Zmiany na całym świecie

O rynku konopi na świecie można napisać, że dużo się wokół niego dzieje. Coraz to nowe kraje decydują się na legalizację marihuany, czy łagodzenie prawa. Koniec lutego przyniósł doskonałe wieści dla zwolenników konopi indyjskich u naszych zachodnich sąsiadów. Bundestag zagłosował za kontrolowaną legalizacją marihuany w Niemczech. Od pierwszego kwietnia dorośli będą mogli uprawiać do trzech roślin „na własne potrzeby” i jednocześnie posiadać 50 gramów suszu konopnego w domu i 25 gramów w miejscach publicznych.

Na drugim biegunie znajduje się Tajlandia. Po tym, jak stała się pierwszym azjatyckim krajem, który w 2022 zezwolił na jej rekreacyjne użytkowanie, teraz rząd Tajlandii ma zdecydować się na ponowne zaostrzenie przepisów. Do końca roku ma tam zostać wprowadzony zakaz rekreacyjnego palenia konopi indyjskich.

Targi konopne 2024

Jak prężna, w różnych rzeczywistościach prawnych, stara się być branża konopna pokazują licznie odbywające się na świecie targi. Pisząc o tym wystarczy wspomnieć największe europejskie targi konopne – Spannabis, które odbywają się w marcu. W tym roku odbędzie się już 20. edycja tej imprezy. Podczas trzech dni targów setki wystawców, profesjonalistów i tysiące odwiedzających będzie miało okazję do wymiany idei oraz nawiązywania relacji biznesowych.
W Barcelonie nie zabraknie też stoiska Mascotte, na którym odwiedzający będą mogli liczyć na wiele atrakcji.

Również Polska, mimo bardziej restrykcyjnych przepisów prawa, nie jest konopną próżnią. Także w naszym kraju odbywają się imprezy i targi poświęcone konopiom. Wszyscy z niepokojem przyjęliśmy informację, że w tym roku nie odbędą się największe w Polsce targi Kanaba Fest. Szybko okazało się jednak, że ta pustka została sprawnie wypełniona i nikt nie powinien narzekać.

Jeszcze w kwietniu, a dokładniej w dniach 19-20 (4.20 – piękna data), po raz piąty w Warszawie odbędą się Targi Konopne Weed Fest. Kameralna przestrzeń Domu Towarowego Braci Jabłkowskich tworzy niepowtarzalny klimat tej imprezy.

bibułki mascotte
Bletki Brown od Mascotte

W maju natomiast odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal konopny – WeedWeek DAYS. Organizacji tego nietypowego przedsięwzięcia podjęła się redakcja WeedWeek. Jak piszą organizatorzy „WeedWeek DAYS to nie tylko wyjątkowe połączenie wydarzenia branżowego, networkingu oraz festiwalu kulturalnego, to też idealne miejsce do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i celebrowania kultury konopnej.” To wydarzenie, którego z całą pewnością nie można przegapić, a już na pewno nie zamierza go przegapić marka Mascotte, która już szykuje projekt swojego stoiska i niespodzianki dla uczestników.

Konopna jesień zawita natomiast do Poznania. W listopadzie, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędą się targi Hempathy. Organizatorzy planują nie tylko oddać przestrzeń wystawcom, ale również wygospodarować sporą jej część na prelekcje, wykłady, panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami. Przewidziana jest też strefa chillu skierowana do strudzonych zwiedzaniem. Wydarzenie jest o tyle nietypowe, że w tym samym czasie odbywać się będą również targi piwne, a odwiedzający będą mieli możliwość wykupienia biletu na obie imprezy.

Już teraz gorąco zapraszamy na wszystkie trzy imprezy, a zwłaszcza na stoisko Mascotte, na którym czekać na Was będzie coś specjalnego.

Nowości produktowe od Mascotte

Targi i festiwale to doskonała okazja, by zaprezentować nowości produktowe. Skorzysta z niej z pewnością Mascotte, które dla użytkowników tej marki przygotowała kilka niespodzianek.

Pierwsze dwie nowości skierowane będą do kolekcjonerów. Specjalnie dla uczestników festiwali przygotowaliśmy wyjątkową edycję bibułek, która dostępna będzie wyłącznie po zmroku. Ciemność powoduje, że nasze zmysły działają nieco inaczej, są bardziej wrażliwe. Do tego nawiązywać będzie też grafika tej bibułki. Warto wykorzystać te okoliczności, by wszystko poczuć bardziej.

W tym roku to nie koniec edycji limitowanych od Mascotte.  Druga pojawi się w sklepach w maju i będzie niejako hołdem dla miłośników konopi w całej Europie. Grafika została zainspirowana panoramami najważniejszych dla Mascotte europejskich miast. Więcej informacji znajdziecie już wkrótce w mediach społecznościowych marki.

Kolejna nowość skierowana będzie na nieco mniej wprawnych manualnie osób. Chodzi o gotowe stożki, które wystarczy wypełnić ulubionym wkładem. Consy dostępne będą z bibułką Original i Brown.

Ostatnia pozycja to ukłon w stronę prawdziwych koneserów. Chodzi o filtry węglowe Mascotte, ale w kształcie stożka, co pozwala zwinąć jeszcze bardziej doskonałego jointa. To produkt, na który wielu czekało. Voilà!

Bieżący rok na rynku konopnym zapowiada się szalenie ciekawie. Tym bardziej, że opisane wyżej aktywności to tylko niewielka część tego, czego możemy się spodziewać.

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI 3 na 5 Amerykanów uważa, że alkohol i tytoń są bardziej szkodliwe niż marihuana Trzech na pięciu Amerykanów jest zdania, że zarówno alkohol, jak i tytoń są bardziej szkodliwe niż marihuana. Justyna Walentynowicz23 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Polska zwiększy import medycznej marihuany? Wiceszef MZ nie zaprzecza Polski wiceszef MZ odpowiedział na pytania związane z medyczną marihuaną w Polsce. Przeczytaj więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz23 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Władze Nowego Jorku walczą z nielegalnymi sklepami z marihuaną Władze Nowego Jorku nie radzą sobie z nielegalnie działającymi sklepami z marihuaną. W związku z tym gubernator zapowiedziała zaostrzenie kar. Justyna Walentynowicz23 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Raper Mata inwestuje w aplikację. Ma pomóc w ograniczaniu zioła Raper Mata zainwestował w start-up związany z cannabis. Aplikacja ma zwiększyć świadomość użytkowników konopi i kontrolować mechanizmy uzależnień Justyna Walentynowicz22 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Cieszyn: Policja zabezpieczyła rośliny i 2,5 kg suszu marihuany  Funkcjonariusze z Cieszyna mieli podejrzenia, że jeden z mieszkańców gminy Skoczów posiada oraz sprzedaje marihuanę. Przeczytaj więcej. Justyna Walentynowicz22 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI 420 z Mascotte: Dlaczego kwiecień to najważniejszy miesiąc dla miłośników konopi? Sprawdź historię liczby 420 razem z firmą Mascotte. Dowiedz się więcej na temat najważniejszego miesiąca dla wszystkich stonerów. Mikołaj Rusin22 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Promocje z okazji 420 na produkty do uprawy roślin - Growbox 20 kwietnia to światowy dzień marihuany. W związku z tym Growbox.pl przygotował dla Was aż 20% zniżki na wybrane ziemie i stymulatory kwitnienia Justyna Walentynowicz20 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Jak może wyglądać idealne 420? Mamy kilka propozycji Dzisiaj, 20 kwietnia obchodzimy święto 420. To wielki dzień dla wszystkich entuzjastów marihuany. Warto się łączyć i zorganizować sobie idealne 420 Justyna Walentynowicz20 kwietnia 2024