fbpx
BIZNES
12 czerwca 2020

Dlaczego Youtube usuwa treści? Ważne instrukcje odnosnie WeedWeek i List otwarty do Susan ;)

Dlaczego Youtube usuwa edukacyjne treści na temat konopi? Tego zapewne nigdy się nie dowiemy, natomiast wiemy co można zrobić aby uratować WeedWeek. Zapraszam do wspólnej walki :)

Youtube po raz kolejny usunął moje treści. Aktualnie istnieje widmo utraty kanału. Jeżeli to czytasz to znaczy, że robie dobrą robotę i połowe sukcesu mamy w kieszeni. Dlaczego? Ponieważ nad stroną WEEDWEEK.PL, YT nie ma kontroli i jest to miejsce gdzie będę regularnie publikować – niezależnie od tego co stanie się z moim kanałem. Ale to nie wszystko!

Problemy z cenzura wracają jak bumerang. Wczoraj opublikowałem materiał, który miał na celu ochronę zdrowia użytkowników pewnego produktu. Przeprowadziłem badania laboratoryjne pod kątem toksykologicznym aby sprawdzić czy są w tym niebezpieczne i nielegalne substancje. Youtube usunął film ze względu na promocję niebezpiecznych substancji. Czujecie to? Dodatkowo podobny film jest na moim kanale bez żadnych ograniczeń.

https://vimeo.com/428416146

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku filmu, który miał przestrzegaż przed zakupem „Medycznej Marihuany” z Allegro. Zwróciłem uwagę na fejkowe aukcje i wprowadzanie ludzi w błąd. Stanowczo odradzałem takich zakupów. Zgadnijcie dlaczego film usunięto… 🙂 Dokładnie tak! Z powodu namawiania do kupna narkotyków.

Dlatego najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć alternatywę dla tej platformy, którą kochałem. W zasadzie to juz tę alternatywę mam. Ba! Mam cały plan i gotowe rozwiązanie!

Aplikacja ROLLMOPS

Jakiś czas temu stworzyłem aplikację ROLLMOPS (nie ja tylko IVAN z CODE GREEN – dzięki ziom!). Ta aplikacja wysyła codziennie powiadomienia z newsami, artykułami i rabatami z branży konopnej ale, PRZEDE WSZYSTKIM, wysyła Wam alerty o najnowszych filmach! Wyboraźcie sobie sytuację, że 30 000 osób posiada aplikację – czyli tyle ile jest nas na YT. Jest to całkowicie realny cel bo aktualnie zbliżamy się do 10 tysięcy. Wszystko w naszych rękach! 

W momencie gdy stworzymy własną, niezależną platformę, będziemy mogli bez problemu publikować treści takie, na jakie mamy ochotę. BEZ CENZURY i męczącej świadomości, iż w każdym momencie możemy stracić to na co pracowaliśmy te kilka ostatnich lat. 

To na serio nic nie kosztuje – aplikacja jest DARMOWA. Z resztą zobacz sam po co ona jest:

https://vimeo.com/375938333

Drugi kanał Youtube

Oprócz głównego kanału WeedWeek, który lada moment może zniknąć, posiadam kanał zastępczy:
WeedWeekTV oraz kanał MOPS, na którym już wkrótce znajdziecie moją muzykę i nowa serię.

Kanał MOPS będę się starał prowadzić „bezprzypałowo”, biorąc przykład od najlepszych i Stanisława Bareji. Szczerze powiedziawszy, nawet trochę się cieszę 🙂 Cenzura może mieć bardzo dobry wpływ na kreatywność twórców i to będzie moim kolejnym wyzwaniem. Przemycać treści w taki sposób aby były przyjazne algorytmom Youtube. Pomysłów mam sporo. Defacto cenzurowanie samego siebie sprawia mi ogromną frajdę 🙂 Wierzę, że się uda.

Strona WEEDWEEK.PL

Portal WeedWeek będzie aktualnie miejscem publikacji wszystkich filmów. Oprócz filmów na stronie dodatkowo znajdziecie ciekawe treści w formie artykułów. Filmy wrzucam za pośrednictwem VIMEO – polecam założyć konto, komentować i lajkować – wszsytko działa tam jak YouTube. Mimo dosyć wysokich kosztów, zdecydowałem się na Vimeo, gdyż jest to platofrma dla profesjonalistów. Bardzo zalęzy mi na dobrym wizerunku i konkretnym playerze, bez reklam z aplikacją mobilną. Myślę, że w kontekście cenzury YT, Vimeo to przyszłość.

Na stronie WEEDWEEK.PL będę publikować materiały, które na Youtube nie wejdą, materiały ekskluzywne i materiały BEZ CENZURY – czyli duże chmury, poradniki bez owijania w bawełnę i wszystko to co na YouTube nie wejdzie. Finalnie na YouTube będą się pojawiać jedynie zajawki lub mocno okrojone wersje materiałów.

Wszystkie moje filmy są również na CDA. Natomiast, na CDA, tworzy się automatycznie kopia zapasowa z Youtube.

Wszystko w Waszych rękach.

Praca, którą wykonuję jest ciężką, pochłania sporo czasu i pieniędzy, ale przynosi niesamowitą satysfakcję. Dajecie temu świadectwo w komentarzach, wiadomościach prywatnych i codziennych mejlach z podziękowaniami. Nie pisze o tym aby się pochwalić, tylko chcę Wam również podziękować. To tylko dzięku Wam, mam motywację aby dalej tworzyć i świadomość, że ta praca nie idzie na marne. Dzięki moim materiałom i materiałom CannabisNews, setki osób uniknęły niesprawiedliwej kary. Wiem, że tysiące osób zmieniło nastawienie do konopi, dzięki Waszej pracy aktywistycznej i przekazywaniu, nabytej dzięki nam, wiedzy wśród znajomych, rodziny i bliskich. Zamieniamy sceptyków w miłośników. Brawo My!

Natomiast musicie sobie zdać z jednej rzeczy sprawę! Bez Waszego zaangażowania i pomocy, NIGDY nie rozkręcimy własnej, niezależnej, nie podlegającej cenzurze platformy. Taką platformą ma być strona WEEDWEEK.PL jak i aplikacja ROLLMOPS. Na serio chcecie co tydzień czytać moje wypociny i żale typu: „Youtube znowu usunął edukacyjny film” ?!
Podobnie jak Wy, mam dosyć cenzury ale jeszcze bardziej męczy mnie ciągła walka z tym największym, medialnym Wiatrakiem na świecie :).
Nie lepiej stworzyć własne, bezpieczne i przyjazne miejsce? Ja już zacząłem. Teraz Wasz ruch!

Ale co mamy zrobić ?!

Sprawa jest prosta. Poniżej znajdziecie instrukcję obsługi oraz Workflow, które będzie obowiązywało od dzisiaj.

  • WWW.WEEDWEEK.PL – Wracam do regularnej publikacji WeedWeek’a co środę. Niezależnie od tego czy kanał mam zablokowany czy nie, na tej stronie będzie film co środa! 
  • Aplikacja ROLLMOPS – pobierz, pozwól na wysyłanie powiadomień. Nie przegapisz żadnej publikacji. Tak na serio TYLKO TO JEST POTRZEBNE
  • Nowe kanały – Daj SUBA! – MOPS i WeedWeekTV
  • VIMEO – znajdź mój profil, pobierz apkę (tak jak apka YouTube) i działajmy tam prężnie.
  • Wykop.pl – Od teraz każdy film będzie lądować na Wykopie a Was proszę o wykopywanie. 
  • Instagram – jest nas blisko 20k. Tu też regularnie robię Live’y i wrzucam odcinki: @weedweek420
  • Grupa Cannafani – po prostu dołącz 🙂
  • Facebook – po prostu obserwuj 🙂

Jeżeli jest tego dla Ciebie za dużo – wystarczy TYLKO APLIKACJA ROLLMOPS !!! To za jej pomocą będę Was o wszystkim informować. To nic nie kosztuje a może uratować to co Tworzylismy przez ostatnie kilka lat. Dużo pracy przed nami ale tej machiny nikt juz nie jest w stanie zatrzymać. No chyba, że mnie zamkną 🙂

EssA!

P.S. Poniżej zamieszczam list, który wysłałem do Pawła z Youtube. Ten kieruje do dalekiej kuzynki naszego premiera. Jeżeli w ich żyłach płynie ta sama krew, nie liczę na nic 🙂

Witam pani Zuzanno,

Kolejny film otrzymał 18+:

https://www.youtube.com/watch?v=wDKTrULZRV4&t=2s

Film poruszający istotne społecznie treści jak wpływ konopi na płodność czy sprawa skandalicznego wyroku dla pacjenta, który za próbę leczenia został skazany.

To dzięki Waszej platformie byliśmy w stanie stworzyć 2 największe kanały w Polsce, poświęcone tematyce konopnej i tak samo dzięki YT, te kanały powoli umierają.

Nie miałbym najmniejszego problemu gdyby serwis Youtube był w swoich działaniach konsekwentny i blokował treści faktycznie niebezpieczne, wulgarne, nieodpowiednie dla dzieci jak np. utwory niejakiego artysty jak Malik Montana.

Wiem doskonale, że nie możesz się odnosić do contentu innych twórców, natomiast hipokryzja jest tutaj widoczna na pierwszy rzut oka. Jest to jedyna przyczyna, przez którą zdarza mi się krytykować YT. Niestety nie potrafię nie kryć urazy w przypadku tak oczywistych faktów. Często działania są wtedy pod wpływem emocji, impulsywnie. Jednak jak ma się zachować człowiek, który całe życie poświęca jednej, słusznej sprawie, traci kilka dni na przygotowanie ważnego materiału, który jest usuwany po kilku godzinach. A równolegle chłopak biega po biedronce z kurą, jabolem i marihuaną, wrzuca to do sieci i wykręca ogromne liczby wyświetleń:

https://www.youtube.com/channel/UC2KQEzgZeWWrxTPXGv6Lmfw – na prawdę, świetny kontent, w sam raz dla dzieci. Chyba algorytm, czy selekcja w tym przypadku nie zadziałała.

Test olejku GreenOut również został usunięty. Argumentacja YT: Promocja niebezpiecznych i szkodliwych treści. W filmie przedstawiam badania laboratoryjne pod kątem toksykologicznym i chemicznym – podobne badania jakie robi policja. Badanie ma na celu sprawdzenie czy w danym produkcie znajdują się nielegalne substancje, czy znajdują się szkodliwe substancje oraz czy stężenia kannabinoidów nie przekraczają dozwolonego w Polsce stężenia. Wynik dostarczony przez renomowane laboratorium, które współpracuje z Uniwersytetami, placówkami badawczymi i policją wykazały, iż produkt jest w 100% legalny, bezpieczny i pro-zdrowotny. Recenzja tego samego produktu jest na moim kanale – przywrócona złożonym odwołaniu. Dlatego poniższy film tym bardziej powinien być online. Takie działania (notoryczne) bardzo wpływają na zasięgi, które są niezwykle ważne przy okazji takich materiałów. Przecież nagrałem go w trosce o dobro konsumenta. Analogicznie gdyby badania wyszły niekorzystne dla produktu, chciałbym sprawę tym bardziej nagłośnić!:

https://youtu.be/eg5gfSPaN0o

Moje hot16challenge2, które miało szanse na spore wyświetlenia, otrzymało 18+ 2 godziny po publikacji. Poruszam w nim kwestie zbiórki jak i planu polskich upraw konopnych:

https://www.youtube.com/watch?v=gwEBoKfA0PQ

W tej hot16, artysta pali marihuanę, mówi o tym, zero ogarniczeń:

https://www.youtube.com/watch?v=h68PmS4FfeA

Dodam, że jestem pacjentem stosującym konopie na poważne schorzenia. Dla mnie to nie jest zabawa tylko lek: 

Kanałów z treściami wulgarnymi, patologicznym jest bardzo dużo – nie mają najmniejszych problemów z cenzurą. Powtórzę, że jestem świadom odpowiedzi YT, że nie można się odnosić do innych twórców, ale czy nie każdy twórca z danego kraju podlega takiemu samemu regulaminowi? A może macie wewnętrzny podział na równych i równiejszych?

Czy rzeczywiście film, który przestrzega użytkowników przed zakupem 'medycznej marihuany z allegro’ ma na celu „promowanie i sprzedaż narkotyków lub substancji objętych regulacjami”? 

https://www.youtube.com/watch?v=2H-uMCf_ZSg – film załadowany ponownie na inny kanał, nie został usunięty.


Film którego treść mówi: NIE KUPUJ TEGO! TO OSZUSTWO, jest usuwany przez Wasz serwis jako film namawiający do kupna narkotyków.

Jestem (wydaje mi się) inteligentnym człowiekiem, po studiach i takie decyzje obrażają nie tylko mnie ale i spora część społeczeństwa, które uważają nasze treści jako potrzebne i wartościowe.

Współpracują ze mną szanowani prawnicy, lekarze, laboratoria, politycy – jestem członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany – stowarzyszenia, organizacje pozarządowe a nawet policja.

Zdaję sobie sprawę, iż forma moich materiałów jest bardzo często dowcipna, satyryczna, natomiast przekaz, który za tym idzie jest iście potrzebny.

Czy film mówiący o medycznej marihuanie w aptece, wymaga ograniczeń 18+? https://www.youtube.com/watch?v=PH1zXv0fB7g&t=884s

Czy zdajecie sobie sprawę, iż podobnych działalności w Polsce można policzyć na palcach, jest to niezwykle mało dostępna wiedza a dzięki Waszej platformie możemy realnie pomagać ludziom.

Byłbym niezmiernie wdzięczny a przyjrzenie się mojemu kanału jak i wspomnianym filmom.  W przypadku negatywnej odpowiedzi i podtrzymaniu decyzji o cenzurze, byłbym jeszcze bardziej wdzięczny za jasną odpowiedź zamiast przesyłania linków do wytycznych i regulaminu, który znam na pamięć. Regulamin jest na tyle niesprecyzowany, że nie jestem w stanie wyciągnąć takich wniosków, które pozwoliłyby produkować treści zgodne z wytycznymi YT. 

Szczególnie dlatego, iż jest masa contentu, którego bym w życiu mojemu dziecku nie pokazał, a mimo to jest on w karcie na czasie bez żadnych ograniczeń.

Jeżeli doczytała to Pani, lub ktokolwiek inny do końca, jest to już mały sukces 🙂

Jeżeli otrzymam odpowiedź na konkretne pytania będę, naprawdę dozgonnie wdzięczny. 

Na koniec chcę bardzo wyraźnie zaznaczyć, że w wiadomości nie ma cienia ironii, złośliwości a jedynie chęć zrozumienia działania algorytmów i wytycznych serwisu YT. 

Wspólnie z Wolnymi Konopiami, portalem CannabisNews robimy kawał dobrej, istotnej społecznie roboty, o czym świadczy fakt, iz mimo utrudnień ze strony serwisu YT, jesteśmy 7 lat na rynku i cały czas rośniemy w siłę. Byłoby pięknie, gdyby Youtube chciał nam w tej walce o normalność, wolność i tolerancję pomóc.

Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz „Mops” Klepaczka

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BIZNES Tilray chce zebrać 250 milionów dolarów na rozwój firmy w USA Przedstawiciele firmy Tilray chcą z impetem rozwijać swój biznes w USA. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin22 maja 2024
BIZNES Wartość żywności konopnej na rynku wzrośnie do ponad 8 miliardów $ do 2029 Żywność konopna ciągle zyskuje na popularności. Prognozy w tej branży są bardzo obiecujące. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz10 maja 2024
BIZNES Marihuana w Pakistanie: Kraj wprowadza nowe regulacje! Pakistan, kraj znany z legendarnej odmiany Indica Hindu Kush wprowadza nowe regulacje dotyczące uprawy marihuany. Przeczytaj więcej. Justyna Walentynowicz9 maja 2024
BIZNES Odzież konopna to inwestycja w przyszłość. 23 mld $ na rynku do 2031 r. Odzież konopna jest wytrzymała i ekologiczna. Włókna cannabis to świadomy wybór i zmiana świata na lepsze. Konopie przemysłowe to również świetna inwestycja Justyna Walentynowicz6 maja 2024
BIZNES Przemysł legalnej marihuany wniesie ponad 112 miliardów dolarów do budżetu USA Przemysł legalnej marihuany wniesie do budżetu USA gigantyczne pieniądze. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin1 maja 2024
BIZNES Kanada w rok zarobiła 1,9 miliarda dolarów ze sprzedaży legalnej marihuany Legalizacja marihuany w Kanadzie: Jak wpłynęła na czarny rynek i ile kraj zarabia na legalnych konopiach? Opisujemy dane z kanadyjskiego raportu. Justyna Walentynowicz29 kwietnia 2024
BIZNES W stanie Nowy Jork otworzył się setny sklep z legalną marihuaną Stan Nowy Jork świętuje otwarcie setnego sklepu z legalną marihuaną dla dorosłych. Przeczytaj więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz25 kwietnia 2024
BIZNES Rekord sprzedaży marihuany w stanie USA na 420. 8,5 miliona dolarów jednego dnia! W dniu 4/20, w stanie Massachusetts sprzedaż legalnej marihuany osiągnęła wartość 8,5 miliona dolarów. To najlepszy dzień w historii całej branży. Justyna Walentynowicz25 kwietnia 2024