fbpx
AKTUALNOŚCI
16 stycznia 2024

Elon Musk musiał przejść testy narkotykowe. Skomentował to na platformie X (Twitter)

Elon Musk to miliarder i właściciel platformy X (określana dawniej Twitter) od 2022. Na zakup serwisu, Musk wydał 44 mld dolarów

Wraz z rozpoczęciem roku 2024, media zaalarmowały o podejrzeniu zażywania psychodelików przez Elona Muska. Po ogłoszeniu wiadomości wezwano urzędników NASA w celu przeprowadzenia kontroli. Sytuacja trwała chwilę, a firmę bardzo szybko oczyszczono z zarzutów. Oto najnowszy przegląd internetu i platformy X (dawniej Twitter) pod kątem oceny bezpieczeństwa SpaceX przez NASA. To wszystko dzięki medialnej dawce informacji o wysokich lotach Elona Muska powiązanych z ziołem i psychodelikami.

Elon Musk ujawnił na Twitterze (X) stan swojej trzeźwości

Raport (który brzmi jak donos) z 6 stycznia w The Wall Street Journal (WSJ) informuje świat o rzekomym zażywaniu narkotyków przez Elona Muska (w tym ketaminy, LSD, kokainy, MDMA i grzybów). Sprawił, że NASA została zmuszona do zbadania sprawy. WSJ w swoim raporcie wyraża, zaniepokojenie „problemami ze zdrowiem psychicznym” Muska. Media połączyły je z używaniem psychodelików w miejscu pracy.

Wstęp do doniesienia: Elon Musk zażywał nielegalne narkotyki, co niepokoi liderów Tesli i SpaceX. Niektórzy dyrektorzy i członkowie zarządu obawiają się, że zażywanie przez miliardera narkotyków (w tym LSD, kokainy, MDMA, grzybów i ketaminy)  może zaszkodzić jego firmom.

Elon Musk ponownie znalazł się w centrum uwagi. Co więcej, bardzo podobna sytuacja miała już miejsce w przeszłości. Niektórzy kierownicy SpaceX podejrzewali, że miliarder był naćpany podczas spotkania w 2017 roku.

Dwa dni po nowym opublikowanym artykule w Wall Street Journal, SpaceX udostępniło nagranie z jednego ze swoich spotkań (pochodziło z 2017 roku, i też znajdował się na nim Elon Musk). Nie jest do końca jasne, czy wideo pochodzi z tego samego spotkania. Może być jednak postrzegane jako odpowiedź na opowiedzianą przez media historię o obecnym zażywaniu narkotyków przez Muska.

W wideo SpaceX ze spotkania w 2017 Muskowi plącze się język, a w jednym przypadku pomylił dni i wskazał piątek zamiast wtorku. Wtedy ogłosił nieprawidłowy czas dla serii startów SpaceX. Dyrektor operacyjna Gwynne Shotwell dwukrotnie poprawiła go w filmie.

Na nagraniu miliarder wytłumaczył, że miał problemy ze snem poprzedniej nocy.

SpaceX udostępnia materiał w serwisie X (dawny Twitter)

Przepraszam, zacinam się i chcę spróbować się wypowiedzieć. Przepraszam, prawie nie spałem ostatniej nocy, mój mózg nie działa prawidłowo”.

Każdej sytuacji można nadać kolor. Poniżej znajduje się nagranie i komentarz oceniający wystąpienie w inny sposób.

W co najmniej dwóch punktach prezentacji Elon Musk zdaje się prosić Gwynne o wsparcie. Dyrektor SpaceX skomentowała wydarzenie sprzed lat:

„Nawiasem mówiąc, nie ćwiczyliśmy tego. Ta nieco komediowa przemowa była całkowicie spontaniczna”.

Można także zauważyć, że po około 15 minutach spotkania stres związany z przemówieniem mija, a Elon Musk całkiem płynnie kończy resztę spotkania.

Elon Musk przejął Twittera. Przekazał wiadomość mediom

Elon Musk przeszedł testy narkotykowe w styczniu. Jak się okazało, nie potwierdziły najmniejszej ilości narkotyków i alkoholu. W 2022 Elon Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów. Na swojej platformie widać, że czuje się jak w domu. Odwdzięczył się za donos The Wall Street Journal postując na X:

„Po jednym zaciągnięciu się z Roganem, zgodziłem się, na prośbę NASA, odbywać przez 3 lata niezapowiedziane testy narkotykowe. Nie wykryły nawet śladowych ilości narkotyków czy alkoholu”.

Wydarzenia z 2023 miały podobny przebieg

To nie pierwszy raz, kiedy publikacja informuje, że Elon Musk zażywa psychodeliki. WSJ w lipcu 2023 poinformował, że Musk zażywał ketaminę. Raporty już wcześniej wskazywały na zażywanie narkotyków przez Muska (ketaminy stosowanej w leczeniu depresji), i wzbudziły obawy członków zarządu.

„Agencja nie znalazła dowodów przeciwko SpaceX wobec sposobu, w jaki firma odnosi się do przepisów dotyczących pracowników w zakresie stosowania narkotyków i alkoholu. Oczekujemy, że nasi partnerzy komercyjni spełnią wszystkie wymogi bezpieczeństwa w miejscu pracy podczas wykonywania misji i usług, które świadczą Amerykanom”. – komunikat NASA w czwartkowym oświadczeniu. 

Po zakupie Twittera Elon Musk zmienił jego nazwę na X. Obrał własną koncepcję zweryfikowanych kont, oznaczonych niebieskim kolorem. Przywrócił kontrowersyjne konta, takie jak profil Donalda Trumpa.

Jednak większość z tych kontrowersji łączy się z nawiązaniem Elona na X z pierwszej części artykułu. Powiązania z używaniem narkotyków można prześledzić wstecz do jednego incydentu, który wydarzył się 6 lat temu i przeszedł do historii. NASA i urzędnicy rządowi byli oburzeni faktem, że miliarder zapalił blanta przed kamerą.

W 2018 roku Elon Musk zapalił marihuanę z Joe Roganem w programie The Joe Rogan Experience.  Inwestorzy Tesli byli zaszokowani. Sesja palenia była transmitowana na żywo przez YouTube. Podcast Rogana, obejmował rozmowę m.in. na tematy takie jak luksusowe zegarki, sztuczna inteligencja oraz pytania, czy Elon Mask stosuje techniki medytacji.

Blant wart miliony dolarów

Rogan i Musk rozmawiali przez około dwie godziny. Nagle gospodarz programu wyciągnął blanta.

Musk powiedział Roganowi, że to przecież legalne, po czym zaciągnął się blantem. Podczas sesji palenia miliarder podkreślił również, że to alkohol jest narkotykiem. Trzeba przyznać, że Elon nie przestaje zaskakiwać. Mimo jego wystąpień, opisywanych negatywnie w mediach, warto zauważyć jedną rzecz. X jest jedyną platformą społecznościową, w której nie musimy cenzurować słów związanych z marihuaną.

W opisanych przypadkach dotyczących Elona Muska, są one ściśle powiązane z rzekomym zażywaniem substancji, a także ich szkodliwością. Moment szkalowania jego osoby w temacie narkotyków zaczął się od zapalenia blanta. Media takie jak WSJ po swoich oskarżeniach, oburzyły się w kolejnym artykule jego odpowiedzią na donos. To bardzo częsta reakcja poparta jedynie szkodliwością substancji, jakie Elon Musk według nich zażywa. I skupiam się tutaj tylko i wyłącznie na szkodliwej polityce narkotykowej.

NASA ostatecznie zapłaciła SpaceX 5 milionów dolarów za przeprowadzenie przeglądu dotyczącego poziomu szkodliwości blanta, którego spalił Elon Musk wspólnie z Joe Roganem. High Times opisał go jako najdroższy blant na świecie. Boeing (największy producent samolotów pasażerskich na świecie) konkurencja SpaceX w programie NASA Commercial Crew, zlecił podróże na stację kosmiczną. Miało to pomóc agencji skupić się na trudniejszych do osiągnięcia planach, takich jak Mars. Niestety, Boeing również został zmuszony do przejścia identycznego przeglądu.

Elon Musk Twitter owner
Cena poniesiona za blanta była z kosmosu

Miliarder z wyjątkowym humorem

Według informacji przekazanych jesienią 2023 The Washington Post poinformował, że przeglądy potrwają miesiące i obejmą setki wywiadów, które przyjrzą się pracy w SpaceX i Boeingu. 

Dziennikarka Politico Jacqueline Feldscher,  zajmująca się bezpieczeństwem narodowym, dotarła do dokumentów kontraktowych. Ujawniły, kwotę, jaką NASA zapłaciła SpaceX za przeprowadzenie przeglądu. Wtedy pierwszy raz zgłoszono, że rachunek za to ponieśli podatnicy.

Musk napisał również w tamtym roku na Twitterze, że lot testowy długo oczekiwanej rakiety Starship firmy SpaceX (docelowo ma dotrzeć na Księżyc i Marsa) został opóźniony z pierwszej daty startu 19 kwietnia 2023 i przełożony na nowy dzień, 20 kwietnia). To już drugi raz, kiedy zażartował i użył symbolicznego przekazu 420 w mediach społecznościowych.

7 sierpnia 2018 Musk napisał na X (Twitterze), że rozważa sprzedaż akcji Tesli, podając cenę 420 dolarów za jedną. Ten żart poskutkował faktem, że musiał złożyć zeznania przed sądem. Niestety humor poszedł trochę za daleko i spowodował straty dla Tesli na giełdzie. Miliarder wskazał, że w chwili pisania tweetów mógł zmienić swoją wiadomość w rzeczywistość i sam wykupić Teslę za kwotę 420 dolarów za akcję.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam szoty konopne, których musisz spróbować.

Źródła:

  1. Feldscher J. (2019). Politico. (2019). NASA paid SpaceX for safety review after Musk smoked pot. Z linku: https://www.politico.com/news/2019/10/16/nasa-musk-weed-048099
  2. Adams M.B. (2024). High Times. NASA Clears Elon Musk’s SpaceX of Suspected Drug Use. Z linku: https://hightimes.com/news/nasa-clears-elon-musks-spacex-of-suspected-drug-use/
  3. Devine J. (2019). High Times. Did Elon Musk Smoke The Most Expensive Blunt of All Time? Z linku: https://hightimes.com/news/did-elon-musk-smoke-most-expensive-blunt-all-time/
  4. Tangalakis-Lippert K., Lee L., Getahun H. (2024). Business Insider. SpaceX executives worried Elon Musk was on drugs during 'cringeworthy’ all-hands meeting, WSJ reports. Z linku: https://www.businessinsider.com/elon-musk-drug-use-cringeworthy-spacex-meeting-wsj-2024-1
  5. Glazer E., Grind K. (2024). The Wall Street Journal. Elon Musk Has Used Illegal Drugs, Worrying Leaders at Tesla and SpaceX. Z linku: https://www.wsj.com/business/elon-musk-illegal-drugs-e826a9e1

 

Justyna Walentynowicz

Autor: Justyna Walentynowicz

Redaktorka portalu WEEDWEEK.PL

Zobacz wszystkie wpisy tego autora
Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Klub piłkarski FC Kiffen wyprzedał wszystkie koszulki przez legalizację marihuany w Niemczech Fiński klub piłkarski FC Kiffen zyskał dużą popularność przez legalizację marihuany w Niemczech. Przeczytaj dlaczego. Mikołaj Rusin21 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Medyczna Marihuana w Polsce: Prognozy i perspektywy rozwoju Ile Polska może zarabiać na medycznej marihuanie? Jakie są perspektywy rozwoju tego rynku w naszym kraju? Przeczytaj więcej na ten temat. Michał Szary20 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Zioło na Reddit: Naukowcy sprawdzili, czego szukają tam nieletni Naukowcy postanowili zbadać, jakiego rodzaju treści dotyczące marihuany są wyszukiwane przez nieletnich na Reddit Justyna Walentynowicz20 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Kosmetyki z konopi na trądzik Odkryj kosmetyki z konopi na trądzik- ich właściwości, jak działają i gdzie je kupić. Sprawdź, jak szybko można zobaczyć efekty admin19 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI 80 coffeeshopów w Holandii będzie sprzedawać legalną marihuanę Dowiedz się o projekcie pilotażowym, który ma zmienić zasady sprzedaży marihuany w Holandii. Przeczytaj więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz19 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Niemiecka policja zachęca kibiców aby na meczach wybierali ziółko zamiast piwa Niemiecka policja zachęca fanów piłki nożnej do wyboru marihuany zamiast piwa podczas meczów na mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej UEFA 2024 Justyna Walentynowicz18 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Władze stanu Maryland ułaskawiają 175 tysięcy osób skazanych za marihuanę Stan Maryland ogłosił ułaskawienie 175 tysięcy osób skazanych za przestępstwa związane z marihuaną. Dowiedz się więcej o tej decyzji Justyna Walentynowicz18 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Ogromne korzyści z legalizacji w Kolorado. Coraz mniej nieletnich używa marihuany Od czasu legalizacji marihuany dla dorosłych w stanie Kolorado obserwuje się spadek konsumpcji wśród młodych osób. Justyna Walentynowicz18 czerwca 2024