fbpx
AKTUALNOŚCI
1 marca 2023

Medyczna marihuana i kontrola policji

"ALARMUJĄCE INFORMACJE! Medyczna marihuana i kontrola policji: Co musisz wiedzieć, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji? Poznaj TAJEMNICE, które przekształcą Twoje doświadczenia!
Legalna medyczna marihuana
Pacjent ma prawo przyjąć lek narkotyczny, np. z medyczną marihuaną w miejscu publicznym.

Medyczna marihuana w Polsce jest nadal nowością dla wielu zainteresowanych stron, w tym pacjentów, lekarzy, ustawodawców i służb odpowiedzialnych za kontrolowanie i egzekwowanie przepisów prawa. Policja również jest zaangażowana w ten temat. Każda ze stron powinna być przygotowana na ewentualną kontrolę policyjną, która może nastąpić na ulicy, gdy pacjent i policjant spotkają się w parku, lub w domu.

Medyczna marihuana i jej posiadanie

Posiadanie i używanie marihuany w celach rekreacyjnych jest nielegalne i karalne w Polsce. Jednakże użytkownicy medycznej marihuany są wyłączeni z tego zakazu i mogą korzystać z niej zgodnie z przepisami prawa. Pacjenci, którzy prowadzą aktywny tryb życia, podróżują lub uczą się, muszą mieć przy sobie lek i odpowiedni sprzęt do jego stosowania. Dlatego dobrą praktyką jest posiadanie dokumentu potwierdzającego legalność nabycia i konieczność stosowania medycznej marihuany w różnych sytuacjach.

Przemieszczanie się z medyczną marihuaną w obrębie kraju jest dozwolone, ale konieczne jest przestrzeganie określonych środków bezpieczeństwa. Przede wszystkim pacjent musi mieć przy sobie dokumentację potwierdzającą, że korzysta z medycznej marihuany w celach terapeutycznych (np. zaświadczenia lub certyfikaty).Dla bezpieczeństwa należy mieć przy sobie także receptę oraz lek w oryginalnym opakowaniu. 

Polskie prawo dopuszcza spożywanie marihuany medycznej w miejscach publicznych.

Jak zachować się w przypadku kontroli policji gdy mam medyczną marihuanę ?

W sytuacji, gdy następuje kontrola policyjna, należy pozostać spokojnym, współpracować i nie okazywać agresji, ponieważ nie jesteśmy winni żadnego przestępstwa. Po zapoznaniu się z posiadaną przez nas marihuaną i dokumentacją, patrol powinien zakończyć swoje czynności i pozwolić nam odejść.

W niektórych przypadkach, policjanci mogą nie uwierzyć w nasze intencje. Mogą uznać, że na przykład recepta jest tylko pretekstem do palenia rekreacyjnego. Mogą wziąć pod uwagę nawet działalność nielegalną. Może to nastąpić, gdy recepta jest starsza niż miesiąc, a opakowanie marihuany jest wciąż pełne. Lub odwrotnie – gdy opakowanie z dziesięcioma gramami zniknie po jednym dniu od zakupu. W takiej sytuacji możliwe jest nawet przeszukanie naszego mieszkania. Ilość marihuany, jaką możemy mieć przy sobie, zależy od wyniku recepty.

Kolejnym problemem może być sytuacja, w której marihuana nie jest w oryginalnym opakowaniu. Jeśli zamiast w oryginalnym opakowaniu jest w torebkach strunowych, słoiku lub folii spożywczej. W takim przypadku zarekwirowanie takiej marihuany jest prawie pewne, nawet jeśli posiadamy dokumenty potwierdzające terapię.

W przypadku legalnych konopi włóknistych (CBD), odpowiedzialność za jej skład ponosi producent, jednak tylko w przypadku zaplombowanego opakowania. Otwarty susz CBD również może zostać zarekwirowany do policyjnych testów laboratoryjnych, choć funkcjonariusz teoretycznie może uwierzyć obywatelowi.

Dwie główne substancje czynne marihuany medycznej to THC i CBD, ale skład leku jest znacznie bogatszy i zawiera łącznie około 500 związków, z których najważniejsze to kannabinoidy, terpeny, CBG, THCV, alkaloidy i flawonoidy.

Jakich dokumentów mogą wymagać ?

Aby uniknąć problemów i nieporozumień podczas kontroli policyjnej, niezbędne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Jeśli korzystasz z terapii medyczną marihuaną są to:

  • Oryginalne opakowanie apteczne z kwiatostanami marihuany.
  • Dokumentacja medyczna, w tym kopia recepty, zaświadczenie lekarskie, certyfikat leczenia.
  • Dowód zakupu suszu, np. paragon lub faktura.

Posiadanie tych dokumentów zwiększa nasze szanse na spokojne przejście przez kontrolę policyjną i zapobiega ewentualnym nieporozumieniom.

Warto pamiętać, że kontrole policyjne są czynnościami standardowymi i nie powinniśmy się ich obawiać, jeśli posiadamy wszystkie wymagane dokumenty. Ważne jest, aby zachować spokój i współpracować z policją, jeśli będzie taka potrzeba.

Przechowywanie medycznej marihuany

Aby zapewnić najlepszą jakość i świeżość medycznej marihuany, ważne jest, aby zapewnić jej odpowiednie warunki przechowywania.

Marihuana powinna być przechowywana w chłodnym i ciemnym miejscu, z dala od bezpośredniego działania światła słonecznego i ciepła.

Medyczna marihuana jest lekiem na receptę i powinna być trzymana poza zasięgiem dzieci i młodzieży. Nie jest to substancja przeznaczona dla dzieci i może zagrażać ich zdrowiu i rozwojowi.

Niezwykle ważne jest również przechowywanie medycznej marihuany w oryginalnym opakowaniu. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać odpowiednią ilość powietrza w środku. Stanowi to dowód dla władz, że posiadamy produkt do zastosowań medycznych. Przechowywanie marihuany w inny sposób naraża nas na konsekwencje prawne.

Przemieszczanie się za granicę  z medyczną marihuaną

Podróżowanie z medyczną marihuaną na terenie różnych państw jest kwestią skomplikowaną. Każde państwo ma swoje własne przepisy dotyczące tego typu substancji.

Jednakże, kraje znajdujące się w strefie Schengen oraz Stany Zjednoczone regulują tę sytuację. Natomiast w pozostałych państwach najlepiej jest skontaktować się z ambasadą w celu uzyskania aktualnych informacji na ten temat.

Jeśli chodzi o strefę Schengen, możliwe jest przemieszczanie się z lekami odurzającymi, w tym także medyczną marihuaną, zgodnie z art. 75 Konwencji Wykonawczej do Układu z Schengen. Jednakże, wymaga się spełnienia kilku formalności, takich jak posiadanie zaświadczenia wystawionego przez lekarza prowadzącego i uwierzytelnionego przez wojewódzki inspektorat farmaceutyczny.

Zatrzymanie przez policję z medyczną marihuaną może być stresującym i nieprzewidywalnym doświadczeniem. Wiele państw na świecie, w tym także w Polsce, legalizuje lub dekryminalizuje medyczną marihuanę na potrzeby terapii. Mimo to, niektórzy pacjenci, którzy korzystają z tej substancji, mogą niestety zostać zatrzymani przez policję.

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.
AKTUALNOŚCI Rynek konopny, edukacja, marketing i biznes. Najlepsze instagramowe konta zagranicznych influencerów! Jakich influencerów branży konopnej warto poznać w social mediach? Promowanie edukacji, konopi, CBD, technologii i marketingu. Justyna Walentynowicz4 grudnia 2023
AKTUALNOŚCI Co to jest HHC? Występowanie, działanie i zagrożenia Czym jest HHC? Jakie są jego działania i zagrożenia? O tym przeczytasz w artykule. Adrian Lewandowski30 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Bydgoszcz: 15-latka handlowała marihuaną Bydgoscy policjanci zatrzymali 15-latkę, która handlowała marihuaną. admin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Arkadiusz Jakubik wypowiedział się na temat legalizacji marihuany. Głośna deklaracja [WIDEO] Arkadiusz Jakubik wypowiedział się na temat marihuany. Aktor złożył bardzo ważną deklarację. Mikołaj Rusin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Walenie wiadra - ogrodnictwo, zabawa czy niebezpieczeństwo? Czy kiedykolwiek słyszałeś coś jak "walenie z wiadra" i zastanawiałeś się czy to nowy trend w ogrodnictwie? Wyprowadzimy Cię z błędu admin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Ulepsz wygląd swoich tatuaży. Balsam konopny do skóry to produkt, który pokochasz Wiesz jakie cuda może zdziałać na Twojej skórze balsam konopny ? Jeśli jesteś posiadaczem tatuaży, zdecydowanie pokochasz jego działanie ! admin28 listopada 2023