fbpx
BIZNES
27 lipca 2021

Michigan reguluje sprzedaż produktów z Delta-8 THC

Michigan reguluje sprzedaż produktów z Delta-8 THC - co to oznacza dla rynku konopnego?

Delta-8 THC to psychoaktywny kannabinoid, który wchodzi w skład marihuany. Posiada właściwości przeciwwymiotne, przeciwlękowe i przeciwbólowe. Środek ten zyskuje na popularności, choć bywa często mylony z CBD. Gdy poszczególne stany USA zakazują korzystania z niego Michigan dopuszcza go do obrotu jednocześnie regulując rynek tak by zapewnić ochronę swoim obywatelom. Jak podaje High Times zakup produktów od licencjonowanych sprzedawców będzie możliwy już od 11 października 2021 r.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Michigan przewodzi we wdrażaniu i regulacji bezpiecznego przemysłu konopnego. Do tej pory przyniósł on dziesiątki milionów dolarów w postaci podatków oraz pomógł w utworzeniu tysięcy dobrze płatnych miejsc pracy. Teraz władze stanu postanowiły się pochylić nad zagadnieniem Delta-8 THC.

Gubernator stanu Gretchen Whitmer podpisała w połowie lipca 2021 r. pakiet ustaw dopuszczających legalną sprzedaż produktów z Delta-8 THC. Celem ustaw jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Michigan oraz lepszej kontroli nad sprzedażą tej substancji.

W 2018 roku w USA weszła w życie ustawa Farm Bill zakazująca obrotu produktami z zawartością Delta-9 THC. Ustawa pominęła Delta-8 THC przez co środek ten zaczął zyskiwać na popularności. Sprzedaż tej substancji była nieuregulowana, a produkty zawierające ją były często źle oznaczone. Dlatego poszczególne stany zaczęły zakazywać sprzedaży tej substancji.

Michigan do tej pory nie regulowało tej kwestii. Pakiet lipcowych ustaw ma na celu lepszą kontrolę nad substancją i ochronę konsumentów. Do tej pory środek ten był dostępny na stacjach benzynowych, czy w sklepach spożywczych. Jego sprzedaż nie wymagała posiadania licencji, a produkty z Delta-8 THC były nie przebadane. Dlatego mogły być zakażone pestycydami, metalami ciężkimi, czy mikrobami. Powstała więc potrzeba stworzenia prawnych rozwiązań chroniących konsumentów.

W kwietniu 2021 roku Michigan Poison Centre z Wayne State University wydało ostrzeżenie, że Delta-8 THC jest błędnie oznaczany jako produkt CBD. Niedługo później Rada ds. konopi indyjskich ogłosiła, że rynek Delta-8 THC to szybko rozwijający się kryzys stanowiący zagrożenie dla zdrowia publicznego o potencjalnie większych skutkach, niż kryzys związany z korzystaniem z waporyzatorów. Ten stan rzeczy zainspirował legislatorów do podjęcia odpowiednich działań.

Prawna regulacja dotycząca Delta-8 THC

W pakiecie ustaw znalazło się nie tylko uściślenie definicji prawnych dotyczących produktów pochodzących od konopi indyjskich. Wprowadzono także ogólnostanowy system monitorowania nasion przeznaczonych do sprzedaży.

Postanowiono, że potrzebne są limity THC w produktach dla ludzi i zwierząt. Jednocześnie umożliwiono wyjęcie tetrahydrokannabinoli z definicji THC tam, gdzie nie powoduje to ryzyka nadużyć.  

Reprezentant Demokratów Yousef Rabhi stwierdził, że wyborcy z Michigan postanowili zalegalizować marihuanę w interesie sprawiedliwości i zdrowia publicznego. Rabhi zauważył także, że regulacja prawna dotycząca Delta-8 THC jest bardziej postępowym podejściem, niż całkowite zakazy stosowania kannabinoidów.

Politycy z Michigan przyznają, że zakazywanie korzystania z substancji nie jest najlepszym rozwiązaniem. Podkreślają również, że sprzedaż ich bez żadnej kontroli też nie jest dobra dla zdrowia publicznego. Lepiej stosować system testów i standardów, chroniący konsumentów na legalnym rynku marihuany.

Regulowanie dostępu do tej substancji jest inteligentnym rozwiązaniem. Spowoduje to, że pacjenci z medyczną marihuaną będą mieli lepszy dostęp do certyfikowanych lekarzy, a firmy z licencją stanową będą miały jaśniejsze standardy i lepsze ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Legalizacja produktów z Delta-8 THC w Michigan jest ciekawym elementem reformy dotyczącej marihuany w USA. Obecnie w Polsce nie można legalnie kupić produktów z tą substancją, ale jeśli interesują Cię inne produkty konopne to wpadaj do sklepu ROLLMOPS.

Źródła:

1. hightimes.com/news/delta-8-products-regulated-by michigan/

2. vapomaniak.pl/czym-jest-delta-8-thc-i-czym-rozni-sie-od-cbd/

3. en.wikipedia.org/wiki/Delta-8-Tetrahydrocannabinol

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.
BIZNES Labocanna SA zawarła przedwstępną umowę na import medycznej marihuany Labocanna, polska spółka w branży konopnej podpisała wstępną umowę na import medycznej marihuany z Niemiec. Przeczytaj więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz13 lutego 2024
BIZNES Aurora przejmuje kolejną firmę konopną Aurora Cannabis, firma produkująca medyczną marihuanę, która również trafia do Polski, inwestuje w kolejne rynki. Przeczytaj więcej. Mikołaj Rusin9 lutego 2024
BIZNES Właściciele firm konopnych pozwali rząd Stanów Zjednoczonych Właściciele firm konopnych wytoczyli proces przeciwko rządowi USA. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin5 lutego 2024
BIZNES Gigant tytoniowy zainwestował 124 mln dolarów w firmę konopną Przedstawiciele giganta tytoniowego BAT zainwestowali w kanadyjską firmę konopną. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin25 stycznia 2024
BIZNES W Kanadzie rośnie za dużo marihuany. Producenci musieli zutylizować 800 ton zioła Kanadyjskie firmy produkują za dużo marihuany. Ostatnio musieli zutylizować 800 ton suszu. Mikołaj Rusin11 stycznia 2024
BIZNES Kolejne kłopoty Canopy? Kanadyjska firma farmaceutyczna szuka inwestorów Firma Canopy szuka inwestorów. Pieniądze mają pokryć ich zadłużenie. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin10 stycznia 2024
BIZNES Czy kluby konopne w Barcelonie zostaną zamknięte? Władze miasta Barcelona chcą zamknięcia klubów konopnych. Twierdzą, że nie chcą takiego modelu w swoim mieście Justyna Walentynowicz9 stycznia 2024
BIZNES Tajemniczy klient w sklepach z marihuaną. Tak urzędnicy chcą sprawdzać dyspensaria W Oklahomie sklepy z marihuaną medyczną będzie odwiedzał tajemniczy klient. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin5 stycznia 2024