fbpx
AKTUALNOŚCI
21 lipca 2021

Nie żyje Frenchy Cannoli, słynny aktywista, edukator i miłośnik haszyszu!

Przykro nam to mówić, ale... Nie żyje Frenchy Cannoli, słynny aktywista, edukator i miłośnik haszyszu! Co wydarzyło się z tą ikoną świata konopi?

Znany miłośnik haszyszu, edukator i aktywista odszedł nagle pozostawiając po sobie, tworzone przez dziesięciolecia, techniki wytwarzania haszyszu.

Nie żyje Frenchy Cannoli

Żona Frenchy’ego, Kimberly, napisała serdeczny post na Instagramie informujący o śmierci French’ego Cannoli. Był on producentem haszyszu i koncentratów z konopi indyjskich, oraz rzemieślnikiem i aktywistą. Zmarł 18 lipca 2021. Frenchy odszedł z powodu powikłań po operacji. Było to zaskoczeniem dla jego rodziny.

Cannoli tworzył, nieporównywalny z innymi hasz, a większość bliskich mu osób opisywała go, jako postać całkowicie wyjątkową. Uznawano go za autorytet w kwestii tworzenia koncentratów konopnych i był bardzo szanowany za ten specyficzny zestaw umiejętności.

Z głębokim i bolesnym żalem dzielę się z Wami informacją o tym, że w wyniku komplikacji po operacji Frenchy opuścił nas w niedzielę. Przepraszam, że nie informuję Was o tym osobiście. Wydaje mi się, że post na Instagramie jest najlepszym sposobem na poinformowanie Was bezpośrednio.

Kimberly Cannoli

Aktywista i nauczyciel

Cannoli zawsze dzielił się swoimi sekretami z pokoleniami niedoszłych fanów haszyszu. Kimberly pochyliła się w myślach nad czasem, który jej zmarły mąż spędził w Nicei i okolicach, a także na Wschodzie, poznając tajniki wytwarzania niesamowitego haszyszu. W poście Kimberly zamieściła zdjęcie Frenchy’ego zrobione w 1980 r. w Indiach.

Frenchy często opowiadał o tym, że dzieli swoje życie na trzy etapy. Pierwszy, do 18 roku życia, który zakończył się opuszczeniem domu w południowej Francji by podróżować, zwiedzać świat, zakochiwać się w nowych kulturach i doświadczeniach. Następnym okresem było ojcostwo w wieku od trzydziestu kilku do pięćdziesiątki. Ostatnim etapem było nauczanie, które rozpoczęło się wraz z przeprowadzką do USA na początku lat dwutysięcznych. Nie potrafię wyrazić ile znaczenia i radości przyniosły mu kontakty z Wami wszystkimi. Naprawdę cenił tę nieoczekiwaną ewolucję drugiej części swojego życia.

Kimberly Cannoli

Rodzina Cannoli nie była przygotowana na tragiczne wieści, co znalazło odzwierciedlenie w ich szoku i zagubieniu w słowach.

Jego odejście było nieoczekiwane i pozostawiło rodzinę z uczuciem emocjonalnej pustki po jego uśmiechu i energii, która wypełniała nas całkowicie. Myślę, że tym co tak bardzo doceniliśmy w Frenchy’m to jego autentyczność i pasja. Byłoby dla mnie wielką pociechą, gdybym teraz mogła zobaczyć jego rozjaśnioną uśmiechem twarz.

Kimberly Cannoli

Frenchy Cannoli – wielki człowiek

Cannoli dorastał w Nicei i pod koniec lat 60. zaczął pociągać go importowany haszysz, powszechnie występujący na tym obszarze. Urodził się 13 grudnia 1956 r. Przez ponad 20 lat żył jak nomad – często przebywając z tradycyjnymi producentami haszyszu i ucząc się ich technik, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Jego podróże zaprowadziły go z Maroka do Meksyku, gdzie ostatecznie dotarł do Nepalu, Pakistanu i wreszcie Indii, gdzie spędził osiem sezonów mieszkając w jaskiniach i zbierając żywicę konopną z hodowcami dolinie Parvati.

Ostatecznie Cannoli osiadł ze swoją rodziną w Kaliforni, gdzie medyczna marihuana stała się przedmiotem jego zainteresowania i gdzie mógł legalnie wytwarzać koncentraty konopne.

Seminaria Frenchy’ego pod tytułem: „Lost Art of the Hashishin” zapewniły profesjonalne szkolenie dla początkujących producentów haszyszu. Cannoli opublikował te techniki na YouTube i uzyskał 174 000 obserwujących na Instagramie.

Cannoli promował edukację dotyczącą marihuany także po legalizacji. Opracował standardy oceniania jakości haszyszu i wspierał regionalne, certyfikowane uprawy inspirując się zasadami chroniącymi integralność win z Bordeaux.

Frenchy wyprodukował także serial dokumentalny „Frenchy Dreams of Hashish” wraz z dokumentalistą Jakie’em Remingtonem z Collabo NYC. Dokument pokazuje wyzwania, jakie legalizacja sprowadziła na małe kalifornijskie farmy. Film składa się z 7 części i był kręcony w ciągu 3 lat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Frenchy’m Cannoli i jego eksperckim wytwarzaniu haszyszu przeczytaj wywiad z nim na stronie High Times. Link znajdziecie tutaj.

źródło: hightimes.co

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.
AKTUALNOŚCI Rynek konopny, edukacja, marketing i biznes. Najlepsze instagramowe konta zagranicznych influencerów! Jakich influencerów branży konopnej warto poznać w social mediach? Promowanie edukacji, konopi, CBD, technologii i marketingu. Justyna Walentynowicz4 grudnia 2023
AKTUALNOŚCI Co to jest HHC? Występowanie, działanie i zagrożenia Czym jest HHC? Jakie są jego działania i zagrożenia? O tym przeczytasz w artykule. Adrian Lewandowski30 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Bydgoszcz: 15-latka handlowała marihuaną Bydgoscy policjanci zatrzymali 15-latkę, która handlowała marihuaną. admin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Arkadiusz Jakubik wypowiedział się na temat legalizacji marihuany. Głośna deklaracja [WIDEO] Arkadiusz Jakubik wypowiedział się na temat marihuany. Aktor złożył bardzo ważną deklarację. Mikołaj Rusin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Walenie wiadra - ogrodnictwo, zabawa czy niebezpieczeństwo? Czy kiedykolwiek słyszałeś coś jak "walenie z wiadra" i zastanawiałeś się czy to nowy trend w ogrodnictwie? Wyprowadzimy Cię z błędu admin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Ulepsz wygląd swoich tatuaży. Balsam konopny do skóry to produkt, który pokochasz Wiesz jakie cuda może zdziałać na Twojej skórze balsam konopny ? Jeśli jesteś posiadaczem tatuaży, zdecydowanie pokochasz jego działanie ! admin28 listopada 2023