fbpx
AKTUALNOŚCI
21 lipca 2021

Nie żyje Frenchy Cannoli, słynny aktywista, edukator i miłośnik haszyszu!

Przykro nam to mówić, ale... Nie żyje Frenchy Cannoli, słynny aktywista, edukator i miłośnik haszyszu! Co wydarzyło się z tą ikoną świata konopi?

Znany miłośnik haszyszu, edukator i aktywista odszedł nagle pozostawiając po sobie, tworzone przez dziesięciolecia, techniki wytwarzania haszyszu.

Nie żyje Frenchy Cannoli

Żona Frenchy’ego, Kimberly, napisała serdeczny post na Instagramie informujący o śmierci French’ego Cannoli. Był on producentem haszyszu i koncentratów z konopi indyjskich, oraz rzemieślnikiem i aktywistą. Zmarł 18 lipca 2021. Frenchy odszedł z powodu powikłań po operacji. Było to zaskoczeniem dla jego rodziny.

Cannoli tworzył, nieporównywalny z innymi hasz, a większość bliskich mu osób opisywała go, jako postać całkowicie wyjątkową. Uznawano go za autorytet w kwestii tworzenia koncentratów konopnych i był bardzo szanowany za ten specyficzny zestaw umiejętności.

Z głębokim i bolesnym żalem dzielę się z Wami informacją o tym, że w wyniku komplikacji po operacji Frenchy opuścił nas w niedzielę. Przepraszam, że nie informuję Was o tym osobiście. Wydaje mi się, że post na Instagramie jest najlepszym sposobem na poinformowanie Was bezpośrednio.

Kimberly Cannoli

Aktywista i nauczyciel

Cannoli zawsze dzielił się swoimi sekretami z pokoleniami niedoszłych fanów haszyszu. Kimberly pochyliła się w myślach nad czasem, który jej zmarły mąż spędził w Nicei i okolicach, a także na Wschodzie, poznając tajniki wytwarzania niesamowitego haszyszu. W poście Kimberly zamieściła zdjęcie Frenchy’ego zrobione w 1980 r. w Indiach.

Frenchy często opowiadał o tym, że dzieli swoje życie na trzy etapy. Pierwszy, do 18 roku życia, który zakończył się opuszczeniem domu w południowej Francji by podróżować, zwiedzać świat, zakochiwać się w nowych kulturach i doświadczeniach. Następnym okresem było ojcostwo w wieku od trzydziestu kilku do pięćdziesiątki. Ostatnim etapem było nauczanie, które rozpoczęło się wraz z przeprowadzką do USA na początku lat dwutysięcznych. Nie potrafię wyrazić ile znaczenia i radości przyniosły mu kontakty z Wami wszystkimi. Naprawdę cenił tę nieoczekiwaną ewolucję drugiej części swojego życia.

Kimberly Cannoli

Rodzina Cannoli nie była przygotowana na tragiczne wieści, co znalazło odzwierciedlenie w ich szoku i zagubieniu w słowach.

Jego odejście było nieoczekiwane i pozostawiło rodzinę z uczuciem emocjonalnej pustki po jego uśmiechu i energii, która wypełniała nas całkowicie. Myślę, że tym co tak bardzo doceniliśmy w Frenchy’m to jego autentyczność i pasja. Byłoby dla mnie wielką pociechą, gdybym teraz mogła zobaczyć jego rozjaśnioną uśmiechem twarz.

Kimberly Cannoli

Frenchy Cannoli – wielki człowiek

Cannoli dorastał w Nicei i pod koniec lat 60. zaczął pociągać go importowany haszysz, powszechnie występujący na tym obszarze. Urodził się 13 grudnia 1956 r. Przez ponad 20 lat żył jak nomad – często przebywając z tradycyjnymi producentami haszyszu i ucząc się ich technik, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Jego podróże zaprowadziły go z Maroka do Meksyku, gdzie ostatecznie dotarł do Nepalu, Pakistanu i wreszcie Indii, gdzie spędził osiem sezonów mieszkając w jaskiniach i zbierając żywicę konopną z hodowcami dolinie Parvati.

Ostatecznie Cannoli osiadł ze swoją rodziną w Kaliforni, gdzie medyczna marihuana stała się przedmiotem jego zainteresowania i gdzie mógł legalnie wytwarzać koncentraty konopne.

Seminaria Frenchy’ego pod tytułem: „Lost Art of the Hashishin” zapewniły profesjonalne szkolenie dla początkujących producentów haszyszu. Cannoli opublikował te techniki na YouTube i uzyskał 174 000 obserwujących na Instagramie.

Cannoli promował edukację dotyczącą marihuany także po legalizacji. Opracował standardy oceniania jakości haszyszu i wspierał regionalne, certyfikowane uprawy inspirując się zasadami chroniącymi integralność win z Bordeaux.

Frenchy wyprodukował także serial dokumentalny „Frenchy Dreams of Hashish” wraz z dokumentalistą Jakie’em Remingtonem z Collabo NYC. Dokument pokazuje wyzwania, jakie legalizacja sprowadziła na małe kalifornijskie farmy. Film składa się z 7 części i był kręcony w ciągu 3 lat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Frenchy’m Cannoli i jego eksperckim wytwarzaniu haszyszu przeczytaj wywiad z nim na stronie High Times. Link znajdziecie tutaj.

źródło: hightimes.co

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.
AKTUALNOŚCI Codzienne używanie marihuany w USA wyprzedziło spożycie alkoholu Coraz więcej stanów USA legalizuje konopie indyjskie dla dorosłych. Jak na przestrzeni lat wyglądało spożycie marihuany i alkoholu? Justyna Walentynowicz27 maja 2024
AKTUALNOŚCI W Australii odbędzie się badanie: marihuana a zdolność prowadzenia pojazdów W jakiej sytuacji znajdują się kierowcy stosujący terapię medyczną marihuaną? Co może zmienić się w kwestii marihuana a prowadzenie pojazdu? Justyna Walentynowicz24 maja 2024
AKTUALNOŚCI Medyczna marihuana od kalifornijskiej marki Cookies trafi do polskich aptek! Cookies, czyli kalifornijska marka założona przez Bernera trafi do Polski jako medyczna marihuana. Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz24 maja 2024
AKTUALNOŚCI Konopie na Politechnice Lubelskiej. Sprawdź co zrobili z nich studenci Na Politechnice Lubelskiej pojawiły się konopie! Sprawdź dlaczego i po co. Mikołaj Rusin23 maja 2024
AKTUALNOŚCI Medyczna marihuana podbija Europę. Jest legalna już w 21 krajach UE Coraz więcej państw w Europie legalizuje medyczną marihuanę. Sytuacja w UE zainteresowała australijskich badaczy. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz22 maja 2024
AKTUALNOŚCI Oficjalnie: Departament Sprawiedliwości USA zmieni harmonogram konopi indyjskich Historyczna decyzja w USA! Konopie indyjskie zostaną przeniesione do Wykazu III, a ich wartość medyczna została uznana pierwszy raz od ponad 50 lat Justyna Walentynowicz22 maja 2024
AKTUALNOŚCI Niemcy wprowadzają nowe przepisy po legalizacji konopi. Zmiany dla kierowców Od 1 kwietnia w Niemczech dorośli mogą legalnie korzystać z konopi indyjskich. Jakie zmiany wprowadza kraj? Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz21 maja 2024
AKTUALNOŚCI Czechy zakazują sprzedaży HHC. Rząd wprowadzi nowe regulacje substancji Zakaz sprzedaży HHC w Czechach. Rząd podejmuje działania mające na celu ochronę zdrowia publicznego. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz15 maja 2024