fbpx
BIZNES
12 kwietnia 2023

6-7 maja 2023 powraca Kanaba Fest – najstarsze i największe targi branży konopnej w Polsce

Powracają targi Kanaba Fest. Tym razem widzimy się 6-7 maja w Katowicach! Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji, o których możecie przeczytać w tym artykule

W tym roku na targi zapraszamy do Katowic, a dokładniej do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Ta nowa przestrzeń to piękna architektura, która leży w samym sercu Strefy Kultury, w sąsiedztwie kultowego Spodka. To również miejsce dla 15 tys. gości. Ale miejscówka to nie jedyna rzecz, która przyciąga na targi Kanaba. Jeśli jeszcze wahacie się, czy warto przedłużyć sobie majówkę, przygotowaliśmy dla Was 10 argumentów mówiących „Tak, warto”.

Marki z całego świata i to nie byle jakie

Kanaba Fest to przede wszystkim miejsce, gdzie zbierają się wystawcy. Krążąc po przestrzeniach MCK, spotkacie więc lokalnych i międzynarodowych producentów, startujące biznesy, najciekawsze nowości i szanowane organizacje z wieloletnią tradycją.

Jeśli chcecie być na bieżąco w temacie konopnych produktów, to jest to miejsce, gdzie przez dwa dni możecie zobaczyć wszystkich tych, którzy Wam to ułatwią. Zjawią się firmy zajmujące się produkcją odżywek i nawozów, sprzedawcy suszu, akcesoriów, producenci kosmetyków, ubrań z materiałów konopnych, produktów dla zwierząt.

Edukacja zmienia świat

Od zawsze w założeniach Kanaba Fest edukacja była ważną częścią targów. Chodzi o to, aby nie tylko poznawać produkty i nowości, ale też wymieniać się wiedzą. Dlatego przez dwa dni działać będzie bezpłatna strefa edukacyjna, a na jej scenie pojawią się osoby związane z różnymi dziedzinami konopnego świata.

Spotkacie tam specjalistów, aktywistów i ekspertów z różnych sektorów. Co ważne wykłady i panele ze Strefy Edu będziecie mogli oglądać też online, więc możecie śledzić je, nawet jeśli wpadniecie na jeden z dwóch targowych dni.

Kanaba Fest
Na każdej edycji targów Kanaba Fest odbywają się wykłady, warsztaty i dyskusje na temat konopi

 

Warsztaty

Czyli edukacja w praktyce. Podczas targowych dni będziecie mogli nie tylko posłuchać o nowinkach z konopnego świata, ale podpatrzeć produkcję cegły konopnej, papieru z konopi czy kosmetyków – uzyskiwanymi metodami chałupniczymi. Smakosze też znajdą coś dla siebie, ponieważ przygotowane zostały warsztaty kulinarne.

Spotkania i rozmowy

Jeśli specjaliści, edukatorzy, branżowi znawcy, konopni aktywiści to i networking, spotkania oraz rozmowy.

Kanaba Fest, to takie miejsce, gdzie zawsze coś się dzieje i zawsze jest z kim porozmawiać. Nieważne czy chcecie, żeby ktoś z konopnych influencerów przybił z Wami piątkę, czy wolicie wypytać o jakieś aspekty konopnej branży. Targi to miejsce, gdzie uda się każda z tych rzeczy, zwłaszcza że w tym roku została przygotowana specjalna przestrzeń tzw. Networking Area ułatwiającą zbieranie kontaktów. Jeśli wolicie za to trochę luźniejszą atmosferę, zawsze możecie też złapać kogoś na after party, które odbędzie się po targach.

Strefy

Skoro jesteśmy przy Strefie Networkingowej warto wymienić też inne przestrzenie, które będą działały podczas targów Kanaba.

Strefa Med – rynek Medycznej Marihuany w Polsce ciągle rośnie. Mimo problemów, które po drodze napotykają pacjenci, aktualnie coraz łatwiej jest rozpocząć konopną terapię. Nieważne czy jesteście pacjentami, czy szukacie informacji w temacie leczenie w tym miejscu możecie porozmawiać z ekspertami, dopytać się o wszystko, skonsultować.

Strefa Beauty – nie ma już w Polsce drogerii, która nie oferowałaby produktów z charakterystycznym, zielonym liściem. Nie wszystkie produkty jednak są sobie równe. Tutaj dowiecie się dlaczego, będzie też można porozmawiać i wybrać to, co najlepsze. Konopne balsamy, olejki, kremy, produkty do włosów – poznacie w strefie dedykowanej pięknu.

Strefa Chill – gdzie konopie, tam i chill. Czasami warto zwolnić, zwłaszcza że podczas dwóch dni Kanaby czeka na wszystkich dużo wrażeń. To miejsce, gdzie odpoczniecie i będziecie mogli delektować się wszystkim tym, co opiszemy w następnym punkcie.

Kanaba Fest
Kanaba Fest to idealny moment do spróbowania najlepszych polskich produktów konopnych

Konopne przekąski

Nieważne czy głód, czy gastrofaza. Na terenie targów będziecie mogli skorzystać z oferty food trucków i złapać coś do przekąszenia. Oczywiście, skoro to Kanaba Fest to nie zabraknie żywności z dodatkiem konopi lub stworzonej od podstaw na bazie naszej ulubionej rośliny.

Sztuka, czyli wystawy artystyczne

Konopie odkąd zostały odkryte przez człowieka wspierają sztukę, a sztuka obecna jest wszędzie na konopnych marszach i wydarzeniach. Kultura ma wpływ na to, jak postrzegana jest nasza społeczność i na Kanaba Fest pamięta się o tym, dlatego w przestrzeni targów znajdziecie wystawy artystów.

Jak kręcić, to z fantazją

Dobry joint też może być formą sztuki. Postaci, kształty, podwójne, potrójne, a może poczwórne twory stworzone przy pomocy bibułek, suszu i filtrów.

Na targach zobaczycie Roll Mastera, który zaprezentuję Wam swoje najbardziej zakręcone działa.

Kanaba Fest
Na targach pojawią się wystawcy z całego świata

Jak majówka, to z całą rodziną

Konopie to najczęściej pasja, czasami też praca. Podczas Kanaba Fest możecie dzielić się nią z całą rodziną. Targi nie zapominają także o najmłodszych, dlatego w strefie Kid Zone przygotowane zostały specjalne miejsca oraz atrakcje, tak, aby rodzice mogli spokojnie cieszyć się targowy klimatem.

Nagrody branży konopnej

Kanaba Cup, czyli nagrody dla najlepszych w tym roku w nowej, rozszerzonej formule.

Społeczność Kanaba Fest co roku przyznaje nagrody starając się doceniać tych, którzy dokładają kolejne cegiełki w Polskiej, konopnej rzeczywistości. W tym roku puchar zostanie przyznany aż w czterech kategoriach.

Najlepsze stoisko targowe – tutaj decyduje publiczność targów, która przez dwa dni będzie mogła oddawać głosy na swoje ulubione stoisko. Ktoś wymyślił niesamowitą ekspozycję? Ma najlepsze produkty? A może największą wiedzę. To Wy wybieracie kogo chcielibyście docenić.

Najlepszy produkt – Najbardziej innowacyjny a może najbardziej pożądany, a najlepiej wpisujący się w obie te kategorie. Jury podczas obrad wybierze wspólnie najlepszy produkt, który pojawił się na Polskim rynku w latach 2022/2023.

Najlepszy susz CBD/CBG – bo konopne kwiatki zasługują na oddzielną kategorię. Pod względem wyglądu, zapachu, terpenowego profilu, działania i wielu innych czynników kwiaty zostaną dokładnie ocenione i przebadane przez jury, które wspólnie wyłoni faworytów.

Osobowość roku – Celem tej inicjatywy jest wyróżnienie osób, które wniosły istotny wkład w rozwój szeroko pojętej branży konopnej. Co ciekawe to Wy, już teraz, możecie zgłaszać swoje propozycje do tej kategorii na stronie Kanaba Fest. Jeśli uważacie, że jest ktoś, kto powinien zostać doceniony za swoje działania na rzecz konopnej rewolucji w Polsce, śmiało! Zgłaszajcie faworytów.

Jak widzicie trochę tego jest, dlatego warto wejść na stronę i zarezerwować swoje miejsce na Kanaba Fest 2023, ponieważ Kanaba to część historii polskiej branży konopnej, miejsce spotkań pasjonatów, w którym czasami spotkać można ludzi, z którymi pozostaje się w kontakcie już na całe życie. Tegoroczna Kanaba może być początkiem Waszej konopnej drogi, pasji, kariery. A kiedy raz staniecie się częścią Kanaba Fest będziecie chcieli wracać co rok.

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Zobacz wszystkie wpisy tego autora
Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BIZNES Nowy Jork: Firmy konopne kolejny raz wykorzystują znaki towarowe znanych marek Firmy konopne z Nowego Jorku kolejny raz wykorzystują znaki towarowe znanych marek. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin12 czerwca 2024
BIZNES W USA powstała odmiana marihuany na cześć znanego polityka USA to niesamowity kraj! Powstała tam odmiana marihuany na cześć znanego polityka. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin6 czerwca 2024
BIZNES Tilray chce zebrać 250 milionów dolarów na rozwój firmy w USA Przedstawiciele firmy Tilray chcą z impetem rozwijać swój biznes w USA. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin22 maja 2024
BIZNES Wartość żywności konopnej na rynku wzrośnie do ponad 8 miliardów $ do 2029 Żywność konopna ciągle zyskuje na popularności. Prognozy w tej branży są bardzo obiecujące. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz10 maja 2024
BIZNES Marihuana w Pakistanie: Kraj wprowadza nowe regulacje! Pakistan, kraj znany z legendarnej odmiany Indica Hindu Kush wprowadza nowe regulacje dotyczące uprawy marihuany. Przeczytaj więcej. Justyna Walentynowicz9 maja 2024
BIZNES Odzież konopna to inwestycja w przyszłość. 23 mld $ na rynku do 2031 r. Odzież konopna jest wytrzymała i ekologiczna. Włókna cannabis to świadomy wybór i zmiana świata na lepsze. Konopie przemysłowe to również świetna inwestycja Justyna Walentynowicz6 maja 2024
BIZNES Przemysł legalnej marihuany wniesie ponad 112 miliardów dolarów do budżetu USA Przemysł legalnej marihuany wniesie do budżetu USA gigantyczne pieniądze. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin1 maja 2024
BIZNES Kanada w rok zarobiła 1,9 miliarda dolarów ze sprzedaży legalnej marihuany Legalizacja marihuany w Kanadzie: Jak wpłynęła na czarny rynek i ile kraj zarabia na legalnych konopiach? Opisujemy dane z kanadyjskiego raportu. Justyna Walentynowicz29 kwietnia 2024