fbpx
AKTUALNOŚCI
3 stycznia 2024

Blant a joint i spliff. Czym się różnią?

Są różne rodzaje skrętów z marihuany. Blant a joint i spliff. Wyjaśniamy, jak poznać czym się różnią od siebie
blanty

Palenie marihuany powoduje gwałtowny wzrost poziomu THC w krwiobiegu, który można zaobserwować po 5 sekundach od zaciągnięcia się jointem, blantem i spliffem … Istnieją różne sposoby zwijania zioła. Często używa się tych nazw zamiennie, ale nie są one dokładnie tym samym. W tym artykule wyjaśnię, każde z tych określeń i różnice między tymi trzema rodzajami skrętów.

Blant a joint i spliff – czym się różnią

To, czym się różnią od siebie jointy, spliffy i blanty można zdefiniować na podstawie zawartości oraz ilości marihuany, tytoniu, a także materiału użytego do kręcenia.

Jointy i spliffy są zwijane w bletkę. Wypełnienie jointa stanowi wyłącznie susz marihuany. Spliff to mieszanka marihuany z tytoniem.

Blanty zwijane są przy użyciu specjalnego wrapa, wykonanego z tytoniu lub konopi. W środku znajduje się zazwyczaj sam susz bez dodatku tytoniu. Zdarzają się jednak także blanty z tytoniem. Dalej wyjaśnię, szczegółowo czym jest blant a joint i spliff.

Czym jest joint (czyste konopie)?

Joint to prawdopodobnie najbardziej kultowy sposób konsumpcji marihuany. Można go zabrać ze sobą i podzielić się z przyjaciółmi, oczywiście w krajach, w których jest to legalne. Jak wiemy, polskie prawo zabrania rekreacyjnego palenia jointów. No, chyba że są to pre-rollsy z CBD.

Joint składa się z filtra (tipa kartonika lub gotowego filtra węglowego) i suszu marihuany. Susz konopny zwija się w cienkie bletki, które zwykle są białe (są dostępne również przezroczyste, złote, kolorowe i smakowe bletki). Bibułki mają różne rodzaje i rozmiary przystosowane do ulubionych typów jointa, np. slim lub king size.

Bletki mogą być również nasycone smakami, takimi jak truskawkowy, wiśniowy, czekoladowy itp. Bibułki są wykonywane z konopi, ryżu, papieru, lnu i innych. Istnieje wiele różnych wariantów. 

Jointy są zabezpieczone filtrem (kartonowym ustnikiem) na końcu. Zwiększa on stabilność i pozwala palić jointa do końca bez poparzenia opuszków palców.

joint
Joint to czysta marihuana zwinięta w cienką bletkę

Co to jest spliff?

Spliff jest zwinięty w bletkę podobnie jak joint, ale wypełnienie zawiera tytoń zmieszany z marihuaną. Spliffy zazwyczaj zawierają więcej tytoniu niż blanty.

Użytkownicy spliffów mogą dostosować różne proporcje w stosunku marihuany i tytoniu do swoich preferencji – dużo marihuany z niewielką ilością tytoniu, dużo tytoniu z niewielką ilością marihuany lub gdzieś pomiędzy. Zdecydowanie nie polecamy palenia marihuany z tytoniem. Zamiast tego możecie użyć innych ziół lub suszu konopnego CBD czy CBG, lub pozostać przy czystej marihuanie.

spliff
Spliff to joint z dodatkiem tytoniu

Co to jest blant (blunt) i czym różni się od spliffa

Blant (blunt) to rolka przypominająca cygaro, która zawiera marihuanę. Zamiast bletki używa się, owijki wykonanej z liści tytoniu lub liści konopi. Blanty są zwykle mocniejsze w działaniu i większe od jointów i spliffów.

Blanty zazwyczaj nie zawierają tytoniu i kręcone są z użyciem filtra lub bez – w zależności od preferencji. Niektórzy palą blanty bez tipów.

Zawierają znacznie więcej trawki. Są rozmiarowo większe niż joint lub spliff, co oznacza, że mogą zawierać dużo więcej marihuany. Blanty znacznie dłużej się palą. Wypalenie całego blanta odpowiada mniej więcej sześciu jointom/spliffom.

blunt
Blant przypomina konopne cygaro

Jak skręcić jointy, blanty i spliffy z marihuany

Wybór produktów do skręcania jest ważny. Użytkownicy marihuany, którzy preferują palenie, mają swoje ulubione bletki. W zależności od preferencji producenci oferują odpowiedni rozmiar i materiału bibułki. Wybory zależą od ilości zioła użytej do kręcenia i grubości jointa, blanta lub spliffa.

Idealny skręt, joint i spliff – czym się różnią bibułki

Różne grubości bletek również wpływają na odczucia podczas spalania. Grubsze bibułki palą się wolniej niż cienkie. W przypadku cienkich smak bibułki jest mniej wyczuwalny. 

Ciekawą techniką kręcenia jest backroll. Zwijanie jointa w ten sposób jest ulepszeniem tradycyjnego stylu. Ta technika minimalizuje ilość papieru w joincie, pozwalając mu palić się wolniej, bardziej równomiernie. Wpływa także na lepszy smak. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, na YouTube znajdziecie tutoriale jak skręcić back rolla. Ostrzegam jednak, że to technika dla zaawansowanych i cierpliwych stonerów. 

Bletki i wrapy do blantów mogą być aromatyzowane. Niektórzy palacze uważają jednak, że bibułki smakowe negatywnie wpływają na smak i aromat naturalnej marihuany.

blant a joint
Blant a joint czy spliff? Najlepszy odpowiada indywidualnym preferencjom

Konsumenci wybierają również bletki na podstawie wygody i funkcjonalności. Najlepsze bibułki nie rozrywają się, łatwo zamykają, dobrze układają się w palcach i palą się równomiernie. Oprócz umiejętności kręcenia ważny jest materiał.  Nikt nie lubi jointów i spliffów, które się rozpadają lub palą wzdłuż jednej strony. 

Blant a joint, czy może spliff? To, który będzie najlepszy, zależy już tylko od Waszych osobistych preferencji palenia suszu.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych, to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znjadziesz tam szoty konopne, których musisz spróbować.

Justyna Walentynowicz

Autor: Justyna Walentynowicz

Redaktorka portalu WEEDWEEK.PL

Zobacz wszystkie wpisy tego autora
Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Seks po marihuanie czy seks po alkoholu? Ankietowani wybrali konopie Apetyt na seks: marihuana kontra alkohol. Co preferują ludzie? Odkryj wyniki ankiety i dowiedz się więcej. Przeczytaj artykuł teraz! Justyna Walentynowicz18 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Legalizacja komercyjnego rynku konopi w Czechach Czesi dążą do legalizacji komercyjnego rynku konopi. Przeczytaj szczegóły proponowanej ustawy legalizującej marihuanę. admin18 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Jak Poprawić Wilgotność Suchych Topów Marihuany - Praktyczne Porady Jak dbać o wilgotność suszu konopnego i uniknąć problemów związanych z nadmiernym przesuszeniem. Skuteczne metody kontroli wilgotności admin18 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Snoop Dogg otworzył swój pierwszy oficjalny sklep z marihuaną. Sprawdź jego lokalizację! Amerykański raper Snoop Dogg otworzył swój pierwszy oficjalny sklep z marihuaną. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin17 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Jak skręcić Holendra? Poradnik kręcenia jointa w stylu holenderskim Jak skręcić jointa w holenderskim stylu? Przeczytaj poradnik skręcania jointa przygotowany przez specjalistów! admin15 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Legalizacja marihuany w USA zmniejsza ilość aktów przemocy wobec partnerów Legalizacja marihuany wpływa na zmniejszenie przemocy. Badania pozwalają zrozumieć, jakie korzyści społeczne przynosi regulacja rynku konopi Justyna Walentynowicz11 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Szwajcaria sprzedaje legalną marihuanę. Jakie produkty zyskują popularność? Legalna marihuana w Szwajcarii. Dowiedz się, które produkty konopne zdobywają uznanie wśród konsumentów, jakie są trendy na rynku i jak to wpływa na sytuację alpejskiego kraju Justyna Walentynowicz10 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Daby z THC: Co to jest dabbing i dlaczego 710 jego święto? W tym artykule przyjrzymy się, czym dokładnie są daby, dlaczego zyskały na popularności oraz dlaczego 710 jest dla nich tak wyjątkową datą Justyna Walentynowicz10 lipca 2024