fbpx
AKTUALNOŚCI
3 stycznia 2024

Blant a joint i spliff. Czym się różnią?

Są różne rodzaje skrętów z marihuany. Blant a joint i spliff. Wyjaśniamy, jak poznać czym się różnią od siebie
blanty

Palenie marihuany powoduje gwałtowny wzrost poziomu THC w krwiobiegu, który można zaobserwować po 5 sekundach od zaciągnięcia się jointem, blantem i spliffem … Istnieją różne sposoby zwijania zioła. Często używa się tych nazw zamiennie, ale nie są one dokładnie tym samym. W tym artykule wyjaśnię, każde z tych określeń i różnice między tymi trzema rodzajami skrętów.

Blant a joint i spliff – czym się różnią

To, czym się różnią od siebie jointy, spliffy i blanty można zdefiniować na podstawie zawartości oraz ilości marihuany, tytoniu, a także materiału użytego do kręcenia.

Jointy i spliffy są zwijane w bletkę. Wypełnienie jointa stanowi wyłącznie susz marihuany. Spliff to mieszanka marihuany z tytoniem.

Blanty zwijane są przy użyciu specjalnego wrapa, wykonanego z tytoniu lub konopi. W środku znajduje się zazwyczaj sam susz bez dodatku tytoniu. Zdarzają się jednak także blanty z tytoniem. Dalej wyjaśnię, szczegółowo czym jest blant a joint i spliff.

Czym jest joint (czyste konopie)?

Joint to prawdopodobnie najbardziej kultowy sposób konsumpcji marihuany. Można go zabrać ze sobą i podzielić się z przyjaciółmi, oczywiście w krajach, w których jest to legalne. Jak wiemy, polskie prawo zabrania rekreacyjnego palenia jointów. No, chyba że są to pre-rollsy z CBD.

Joint składa się z filtra (tipa kartonika lub gotowego filtra węglowego) i suszu marihuany. Susz konopny zwija się w cienkie bletki, które zwykle są białe (są dostępne również przezroczyste, złote, kolorowe i smakowe bletki). Bibułki mają różne rodzaje i rozmiary przystosowane do ulubionych typów jointa, np. slim lub king size.

Bletki mogą być również nasycone smakami, takimi jak truskawkowy, wiśniowy, czekoladowy itp. Bibułki są wykonywane z konopi, ryżu, papieru, lnu i innych. Istnieje wiele różnych wariantów. 

Jointy są zabezpieczone filtrem (kartonowym ustnikiem) na końcu. Zwiększa on stabilność i pozwala palić jointa do końca bez poparzenia opuszków palców.

joint
Joint to czysta marihuana zwinięta w cienką bletkę

Co to jest spliff?

Spliff jest zwinięty w bletkę podobnie jak joint, ale wypełnienie zawiera tytoń zmieszany z marihuaną. Spliffy zazwyczaj zawierają więcej tytoniu niż blanty.

Użytkownicy spliffów mogą dostosować różne proporcje w stosunku marihuany i tytoniu do swoich preferencji – dużo marihuany z niewielką ilością tytoniu, dużo tytoniu z niewielką ilością marihuany lub gdzieś pomiędzy. Zdecydowanie nie polecamy palenia marihuany z tytoniem. Zamiast tego możecie użyć innych ziół lub suszu konopnego CBD czy CBG, lub pozostać przy czystej marihuanie.

spliff
Spliff to joint z dodatkiem tytoniu

Co to jest blant (blunt) i czym różni się od spliffa

Blant (blunt) to rolka przypominająca cygaro, która zawiera marihuanę. Zamiast bletki używa się, owijki wykonanej z liści tytoniu lub liści konopi. Blanty są zwykle mocniejsze w działaniu i większe od jointów i spliffów.

Blanty zazwyczaj nie zawierają tytoniu i kręcone są z użyciem filtra lub bez – w zależności od preferencji. Niektórzy palą blanty bez tipów.

Zawierają znacznie więcej trawki. Są rozmiarowo większe niż joint lub spliff, co oznacza, że mogą zawierać dużo więcej marihuany. Blanty znacznie dłużej się palą. Wypalenie całego blanta odpowiada mniej więcej sześciu jointom/spliffom.

blunt
Blant przypomina konopne cygaro

Jak skręcić jointy, blanty i spliffy z marihuany

Wybór produktów do skręcania jest ważny. Użytkownicy marihuany, którzy preferują palenie, mają swoje ulubione bletki. W zależności od preferencji producenci oferują odpowiedni rozmiar i materiału bibułki. Wybory zależą od ilości zioła użytej do kręcenia i grubości jointa, blanta lub spliffa.

Idealny skręt, joint i spliff – czym się różnią bibułki

Różne grubości bletek również wpływają na odczucia podczas spalania. Grubsze bibułki palą się wolniej niż cienkie. W przypadku cienkich smak bibułki jest mniej wyczuwalny. 

Ciekawą techniką kręcenia jest backroll. Zwijanie jointa w ten sposób jest ulepszeniem tradycyjnego stylu. Ta technika minimalizuje ilość papieru w joincie, pozwalając mu palić się wolniej, bardziej równomiernie. Wpływa także na lepszy smak. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, na YouTube znajdziecie tutoriale jak skręcić back rolla. Ostrzegam jednak, że to technika dla zaawansowanych i cierpliwych stonerów. 

Bletki i wrapy do blantów mogą być aromatyzowane. Niektórzy palacze uważają jednak, że bibułki smakowe negatywnie wpływają na smak i aromat naturalnej marihuany.

blant a joint
Blant a joint czy spliff? Najlepszy odpowiada indywidualnym preferencjom

Konsumenci wybierają również bletki na podstawie wygody i funkcjonalności. Najlepsze bibułki nie rozrywają się, łatwo zamykają, dobrze układają się w palcach i palą się równomiernie. Oprócz umiejętności kręcenia ważny jest materiał.  Nikt nie lubi jointów i spliffów, które się rozpadają lub palą wzdłuż jednej strony. 

Blant a joint, czy może spliff? To, który będzie najlepszy, zależy już tylko od Waszych osobistych preferencji palenia suszu.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych, to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znjadziesz tam szoty konopne, których musisz spróbować.

Justyna Walentynowicz

Autor: Justyna Walentynowicz

Redaktorka portalu WEEDWEEK.PL

Zobacz wszystkie wpisy tego autora
Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI 3 na 5 Amerykanów uważa, że alkohol i tytoń są bardziej szkodliwe niż marihuana Trzech na pięciu Amerykanów jest zdania, że zarówno alkohol, jak i tytoń są bardziej szkodliwe niż marihuana. Justyna Walentynowicz23 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Polska zwiększy import medycznej marihuany? Wiceszef MZ nie zaprzecza Polski wiceszef MZ odpowiedział na pytania związane z medyczną marihuaną w Polsce. Przeczytaj więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz23 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Władze Nowego Jorku walczą z nielegalnymi sklepami z marihuaną Władze Nowego Jorku nie radzą sobie z nielegalnie działającymi sklepami z marihuaną. W związku z tym gubernator zapowiedziała zaostrzenie kar. Justyna Walentynowicz23 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Raper Mata inwestuje w aplikację. Ma pomóc w ograniczaniu zioła Raper Mata zainwestował w start-up związany z cannabis. Aplikacja ma zwiększyć świadomość użytkowników konopi i kontrolować mechanizmy uzależnień Justyna Walentynowicz22 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Cieszyn: Policja zabezpieczyła rośliny i 2,5 kg suszu marihuany  Funkcjonariusze z Cieszyna mieli podejrzenia, że jeden z mieszkańców gminy Skoczów posiada oraz sprzedaje marihuanę. Przeczytaj więcej. Justyna Walentynowicz22 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI 420 z Mascotte: Dlaczego kwiecień to najważniejszy miesiąc dla miłośników konopi? Sprawdź historię liczby 420 razem z firmą Mascotte. Dowiedz się więcej na temat najważniejszego miesiąca dla wszystkich stonerów. Mikołaj Rusin22 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Promocje z okazji 420 na produkty do uprawy roślin - Growbox 20 kwietnia to światowy dzień marihuany. W związku z tym Growbox.pl przygotował dla Was aż 20% zniżki na wybrane ziemie i stymulatory kwitnienia Justyna Walentynowicz20 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Jak może wyglądać idealne 420? Mamy kilka propozycji Dzisiaj, 20 kwietnia obchodzimy święto 420. To wielki dzień dla wszystkich entuzjastów marihuany. Warto się łączyć i zorganizować sobie idealne 420 Justyna Walentynowicz20 kwietnia 2024