fbpx
AKTUALNOŚCI
21 czerwca 2022

Brazylijczycy będą mogli uprawiać marihuanę w domach

Rewolucja w Brazylii! Brazylijczycy będą mogli legalnie uprawiać marihuanę w domach! Odkryj, jakie będą skutki tych zmian i jak wpłyną na rynek konopi w Brazylii - kliknij i zobacz już teraz!

W zeszłym tygodniu brazylijski sąd zadecydował o tym, że pacjenci będą mogli uprawiać marihuanę w domach. Jak do tego doszło i czy decyzja jest już ostateczna?

Wyrok brazylijskiego Sądu Najwyższego

Do przełomowej rzeczy doszło w zeszłym tygodniu w Brazylii. Tamtejszy Sąd Najwyższy wydał wyrok, dzięki któremu pacjenci będą mogli uprawiać marihuanę w domach.

Ta kwestia miała ogromne znaczenie dla brazylijskich pacjentów medycznej marihuany. Dotąd sytuacja w kraju kawy była bardzo podobna do tej w Polsce. Prawo zabraniało tam uprawy marihuany a wszystkie leki na bazie konopi musiały być ściągane zza granicy.

Sędziowie Sądu Najwyższego swoją decyzję argumentowali tym, że dotąd brakowało naukowego wyjaśnienia zakazu uprawy marihuany przez pacjentów. Reformy ustanawiane przez polityków często mają charakter czysto religijny, co w większości przypadków stygmatyzuje osoby zażywające kannabinoidy. Teraz na całe szczęście brazylijskie Ministerstwo Zdrowia będzie zobowiązane do ustanowienia odpowiednich przepisów, legalizujących uprawę marihuany przez pacjentów.

uprawiać marihuanę

Dlaczego tak wiele państw obawia się domowych upraw marihuany?

Już wkrótce Brazylia dołączy do wąskiego grona krajów, które zezwalają na uprawę marihuany przez pacjentów. Dlaczego inne państwa, w których medyczna marihuana jest legalna nie decydują się na taką liberalizację prawa?

Redaktorzy najpopularniejszego konopnego magazynu na świecie High Times sugerują, że często wiąże się to z tym, iż legalizacja domowych upraw przekreśli zyski płynące z komercyjnej sprzedaży suszu. Chodzi tu głównie o rynki otwierające się na legalizację rekreacyjnej marihuany, ale również o te w których rozwija się sektor medyczny. W tych krajach tzw. konopne lobby nie chce dopuścić do tego żeby obywatele mogli uprawiać marihuanę.

Dobrym przykładem są Niemcy, gdzie w 2017 odebrano pacjentom prawo do uprawy marihuany w domach. Teraz na tamtejszy rynek medycznej marihuany weszło naprawdę dużo firm, które zarabiają ogromne pieniądze na osobach korzystających z konopi. Czy byłoby to możliwe gdyby reforma o uprawie przetrwała do dzisiaj? Jestem przekonany, że nie.

uprawiać marihuanę

Zaufanie społeczne

Następną kwestią jest zaufanie społeczne. Politycy obawiają się tego, że pacjenci uzyskując zgodę na uprawę medycznej marihuany w domach będą używać jej w celach zarobkowych. Jest to jeden z głównych argumentów naszych rządzących.

Co ciekawe ten sam brak zaufania politycy wykazują również w stosunku do przedsiębiorców. Możliwość wynoszenia medycznej marihuany z prywatnych fabryk – o tym mówili politycy PiS podczas tworzenia ustawy o krajowych uprawach. Urzędnicy byli przekonani, że jeżeli konopie będą uprawiane przez podmiot znajdujący się pod kontrolą państwa (Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich) to do takich wykroczeń nie będzie dochodzić.

Niestety z tym argumentem muszę się po części zgodzić. W poznańskim Instytucie nie będzie dochodzić do takich incydentów, ale nie dlatego, że pracują tam tak odpowiedzialni ludzie, tylko dlatego, że Instytut po prostu nie jest w stanie wytwarzać medycznej marihuany.

Pamiętajcie, że każde roślinki potrzebują odpowiedniego pokarmu. Jeżeli jesteście szczęściarzami i w kraju w którym mieszkacie można legalnie uprawiać marihuanę to polecamy wam nawozy od firmy Hesi. Produkty tej holenderskiej firmy są już na rynku od ponad 25 lat. Dzięki tak dużemu doświadczeniu specjaliści z Hesi są w stanie przygotowywać nawozy, które z pewnością zadowolą wasze roślinki.

 

 

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Ulepsz wygląd swoich tatuaży. Balsam konopny do skóry to produkt, który pokochasz Wiesz jakie cuda może zdziałać na Twojej skórze balsam konopny ? Jeśli jesteś posiadaczem tatuaży, zdecydowanie pokochasz jego działanie ! admin28 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Legalizacja marihuany w Niemczech: Politycy zwiększają limity! Niemieccy politycy osiągnęli porozumienie w sprawie legalizacji marihuany. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin28 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Coraz więcej Japończyków używa konopi indyjskich Marihuana w Japonii - prawo, wzrost popularności i głos przeciwników. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin27 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Marihuana a trądzik Medyczna marihuana może pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych skóry i zmniejszeniu nasilenia trądziku. Reguluje układ endokannabinoidowy admin25 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Black Weekend w sklepie Growbox. Złap promocję na sprzęt do uprawy! W sklepie Growbox kupicie teraz nawozy, lampy i całe zestawy do uprawy taniej. Mikołaj Rusin24 listopada 2023
AKTUALNOŚCI W Barcelonie powstał pierwszy klub konopny marki Doja Exclusive Oficjalnie otworzył się klub konopny Doja Exclusive w Barcelonie. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin24 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Marihuana medyczna, a artretyzm Dla osób cierpiących na tę dolegliwość codzienne funkcjonowanie może być wyzwaniem. Coraz częściej mówi się o alternatywnych metodach łagodzenia objawów, takich jak medyczna marihuana. admin21 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Znany wykonawca muzyki K-POP oskarżony o zażywaniem narkotyków Jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki K-POP został oskarżony o zażywanie narkotyków. Przeczytaj więcej. Mikołaj Rusin21 listopada 2023