fbpx
AKTUALNOŚCI
21 czerwca 2022

Brazylijczycy będą mogli uprawiać marihuanę w domach

Rewolucja w Brazylii! Brazylijczycy będą mogli legalnie uprawiać marihuanę w domach! Odkryj, jakie będą skutki tych zmian i jak wpłyną na rynek konopi w Brazylii - kliknij i zobacz już teraz!

W zeszłym tygodniu brazylijski sąd zadecydował o tym, że pacjenci będą mogli uprawiać marihuanę w domach. Jak do tego doszło i czy decyzja jest już ostateczna?

Wyrok brazylijskiego Sądu Najwyższego

Do przełomowej rzeczy doszło w zeszłym tygodniu w Brazylii. Tamtejszy Sąd Najwyższy wydał wyrok, dzięki któremu pacjenci będą mogli uprawiać marihuanę w domach.

Ta kwestia miała ogromne znaczenie dla brazylijskich pacjentów medycznej marihuany. Dotąd sytuacja w kraju kawy była bardzo podobna do tej w Polsce. Prawo zabraniało tam uprawy marihuany a wszystkie leki na bazie konopi musiały być ściągane zza granicy.

Sędziowie Sądu Najwyższego swoją decyzję argumentowali tym, że dotąd brakowało naukowego wyjaśnienia zakazu uprawy marihuany przez pacjentów. Reformy ustanawiane przez polityków często mają charakter czysto religijny, co w większości przypadków stygmatyzuje osoby zażywające kannabinoidy. Teraz na całe szczęście brazylijskie Ministerstwo Zdrowia będzie zobowiązane do ustanowienia odpowiednich przepisów, legalizujących uprawę marihuany przez pacjentów.

uprawiać marihuanę

Dlaczego tak wiele państw obawia się domowych upraw marihuany?

Już wkrótce Brazylia dołączy do wąskiego grona krajów, które zezwalają na uprawę marihuany przez pacjentów. Dlaczego inne państwa, w których medyczna marihuana jest legalna nie decydują się na taką liberalizację prawa?

Redaktorzy najpopularniejszego konopnego magazynu na świecie High Times sugerują, że często wiąże się to z tym, iż legalizacja domowych upraw przekreśli zyski płynące z komercyjnej sprzedaży suszu. Chodzi tu głównie o rynki otwierające się na legalizację rekreacyjnej marihuany, ale również o te w których rozwija się sektor medyczny. W tych krajach tzw. konopne lobby nie chce dopuścić do tego żeby obywatele mogli uprawiać marihuanę.

Dobrym przykładem są Niemcy, gdzie w 2017 odebrano pacjentom prawo do uprawy marihuany w domach. Teraz na tamtejszy rynek medycznej marihuany weszło naprawdę dużo firm, które zarabiają ogromne pieniądze na osobach korzystających z konopi. Czy byłoby to możliwe gdyby reforma o uprawie przetrwała do dzisiaj? Jestem przekonany, że nie.

uprawiać marihuanę

Zaufanie społeczne

Następną kwestią jest zaufanie społeczne. Politycy obawiają się tego, że pacjenci uzyskując zgodę na uprawę medycznej marihuany w domach będą używać jej w celach zarobkowych. Jest to jeden z głównych argumentów naszych rządzących.

Co ciekawe ten sam brak zaufania politycy wykazują również w stosunku do przedsiębiorców. Możliwość wynoszenia medycznej marihuany z prywatnych fabryk – o tym mówili politycy PiS podczas tworzenia ustawy o krajowych uprawach. Urzędnicy byli przekonani, że jeżeli konopie będą uprawiane przez podmiot znajdujący się pod kontrolą państwa (Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich) to do takich wykroczeń nie będzie dochodzić.

Niestety z tym argumentem muszę się po części zgodzić. W poznańskim Instytucie nie będzie dochodzić do takich incydentów, ale nie dlatego, że pracują tam tak odpowiedzialni ludzie, tylko dlatego, że Instytut po prostu nie jest w stanie wytwarzać medycznej marihuany.

Pamiętajcie, że każde roślinki potrzebują odpowiedniego pokarmu. Jeżeli jesteście szczęściarzami i w kraju w którym mieszkacie można legalnie uprawiać marihuanę to polecamy wam nawozy od firmy Hesi. Produkty tej holenderskiej firmy są już na rynku od ponad 25 lat. Dzięki tak dużemu doświadczeniu specjaliści z Hesi są w stanie przygotowywać nawozy, które z pewnością zadowolą wasze roślinki.

 

 

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Zobacz wszystkie wpisy tego autora
Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Czechy zakazują sprzedaży HHC. Rząd wprowadzi nowe regulacje substancji Zakaz sprzedaży HHC w Czechach. Rząd podejmuje działania mające na celu ochronę zdrowia publicznego. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz15 maja 2024
AKTUALNOŚCI Meksykańska marihuana z czarnego rynku traci na popularności dzięki legalizacji Odkąd wybrane stany USA zalegalizowały konopie indyjskie, obserwuje się spadek konfiskat nielegalnej meksykańskiej marihuany. Justyna Walentynowicz13 maja 2024
AKTUALNOŚCI Amerykanie lubią zioło i psychodeliki. Popierają ich legalizację Amerykanie coraz częściej korzystają z zioła i psychodelików. Ich zdaniem, te substancje są bezpieczniejsze niż alkohol i częściowo powinny być legalne Justyna Walentynowicz10 maja 2024
AKTUALNOŚCI Czy to koniec legalnej marihuany w Tajlandii? Premier chce zmian Premier Tajlandii zapowiada zakaz używania konopi indyjskich w celach rekreacyjnych. Czy to oznacza koniec dla legalizacji? Justyna Walentynowicz9 maja 2024
AKTUALNOŚCI Limitowana edycja bibułek Mascotte City Lights Sprawdź nową limitowaną edycję bibułek Mascotte City Lights. Mikołaj Rusin9 maja 2024
AKTUALNOŚCI Konopie, muzyka i sztuka: Line-up festiwalu WeedWeek Days Dawka niezapomnianych emocji czeka na Ciebie na festiwalu WeedWeek DAYS w Łodzi. Bądź częścią w tej historii konopi razem z nami admin8 maja 2024
AKTUALNOŚCI Niemcy: 125 osób skazanych za marihuanę zostało zwolnionych z więzienia Amnestia dla skazanych za posiadanie marihuany w Niemczech! Co zmieniła legalizacja 1 kwietnia dla osób odbywających karę więzienia za sprawy związane z cannabis? Justyna Walentynowicz8 maja 2024
AKTUALNOŚCI Czy Szwajcaria będzie czwartym krajem w Europie który zalegalizuje marihuanę? Szwajcaria jest pierwszym krajem europejskim, który wprowadził programy pozwalające na dostęp do legalnej marihuany dla dorosłych. Czy doprowadzą do legalizacji? Justyna Walentynowicz7 maja 2024