fbpx
AKTUALNOŚCI
26 maja 2023

Czy Amerykanom przeszkadza palenie marihuany w miejscach publicznych? Znamy wyniki ankiety

Wśród Amerykanów drastycznie rośnie społeczna akceptacja do używania marihuany? Sprawdź wyniki najnowszej ankiety, która odpowiada na kilka istotnych pytań.

Tuż po legalizacji marihuany w Nowym Jorku władze tamtego stanu wprowadziły spore ograniczenia co do używania konopi w miejscach publicznych. Jednak czy faktycznie Amerykanom przeszkadza palenie marihuany w miejscach publicznych? Sprawdź wyniki ankiety.

Amerykanie i palenie zioła w miejscach publicznych

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez CBS News/YouGov wynika, że ponad połowa mieszkańców Stanów Zjednoczonych akceptuje korzystanie z marihuany w miejscach publicznych.

W ramach przeprowadzonej ankiety, w której wzięło udział 1582 dorosłych Amerykanów, 53% respondentów wyraziło akceptację dla publicznego użycia marihuany, podczas gdy 47% miało odmienne zdanie. Przeciwnicy konsumpcji marihuany w miejscach publicznych najczęściej identyfikowali się jako republikanie, osoby starsze, konserwatyści oraz osoby o silnych przekonaniach religijnych.

Oczywiście w ankiecie było jeszcze kilka innych pytań. Tak odpowiadali mieszkańcy USA:

  • Większość badanych, w tym osoby, które nigdy nie sięgały po marihuanę, twierdzi, że używanie jej nie oznacza, że ktoś jest gorszy od innych. Aż 67% respondentów nie zmienia swojego postrzegania na przyjaciół i członków rodziny, którzy używają marihuany.
  • Jeśli chodzi o otwarcie firm związanych z uprawą i sprzedażą konopi indyjskich w pobliżu miejsca zamieszkania to: 32% ankietowanych uważało, że nie miałoby to większego znaczenia, 37% nie byłoby z tego powodu zadowolone, a 31% przeciwnie – przyjęłoby ten pomysł z zadowoleniem.
  • Wśród osób popierających powstawanie firm konopnych w ich sąsiedztwie, aż 81% uważało, że przyczyniłoby się to do rozwoju lokalnej gospodarki i 54% stwierdziło, że zapewniłoby to im łatwy dostęp do aptek.
  • Przeciwnicy zakładania firm konopnych na obszarach mieszkalnych obawiali się, że takie lokale mogą zachęcać nieletnich do używania marihuany. Aż 82% ankietowanych uważało, że osłabiłoby to atrakcyjność takich dzielnic, 80% obawiało się kwestii zdrowotnych, a 72% powoływało się na obowiązujące federalne przepisy, które cały czas nie zezwalają na legalnych obrót ziołem.

Jednak wyniki ankiety ewidentnie pokazują, że wśród społeczeństwa rośnie powszechna akceptacja do liberalizacji prawa związanego z używaniem konopi indyjskich. Oczywiście jest to wynik wieloletniej pracy aktywistów i innych osób związanych z branżą.

palenie marihuany
Palenie marihuany w miejscach publicznych to istotna kwestia przede wszystkim dla pacjentów

Władze nie chcą marihuany w miejscach publicznych

Pomimo rosnącej akceptacji marihuany, nadal istnieje zakaz używania konopi w miejscach publicznych, nawet tam, gdzie marihuana jest legalna. Przepisy w poszczególnych stanach mogą się różnić, ale ogólnie ograniczenia dotyczące palenia marihuany są zbliżone do tych dotyczących tytoniu. Na przykład, w Kalifornii palenie marihuany w miejscach publicznych, niesie za sobą grzywny w wysokości od 100 do 250 dolarów. Obszary w odległości 1000 stóp od przedszkoli i miejsc, gdzie przebywają dzieci, podlegają surowszym sankcjom.

Przepisy pozwalają na palenie na terenach prywatnych lub w wyznaczonych miejscach. Konsumpcja marihuany jest zabroniona w miejscach publicznych, takich jak: restauracje, bary, parki stanowe oraz narodowe i plaże. Osoby łamiące te przepisy są również karane grzywną.

palenie marihuany
Palenie marihuany w miejscach publicznych to kwestia sporna

Czy zakaz spożywania marihuany w miejscach publicznych jest sprawiedliwy?

Oczywiście konsumpcja konopi w miejscach publicznych to bardzo trudny temat. Dokładnie tak samo jak z alkoholem czy tytoniem. Po legalizacji marihuany w Nowym Jorku wiele osób miało pretensje do palaczy, że w całym mieście unosi się zapach trawy. Nie jest to nic dziwnego, nie każdemu musi ten zapach się podobać. Jednak jest to głębszy problem, zwłaszcza jeżeli spojrzymy na to, że część osób używa konopi w celach medycznych. Dlaczego pacjenci nie mogą używać swoich leków w miejscach publicznych? Dlaczego muszą się z tym kryć? Władze powinny znaleźć odpowiednie rozwiązanie, by zarówno osoby którym to przeszkadza, jak i pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam akcesoria do palenia, waporyzatory oraz susz i olejki CBD.

źródło: veriheal.com

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Oficjalnie: Niemcy zalegalizowały marihuanę! Doszło do historycznej chwili! Niemcy zalegalizowały marihuanę! Tamtejszy parlament przegłosował rewolucyjną ustawę. Mikołaj Rusin23 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Jamajka wysyła marihuanę do USA. To pierwszy legalny eksport Konopie i marihuana na Jamajce - pierwszy legalny eksport cannabis z Jamajki do USA. Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz23 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Mike Tyson w liście do prezydenta USA apeluje o zaprzestanie walki z marihuaną Znany bokser i konopny przedsiębiorca - Mike Tyson, apeluje do prezydenta USA o zaprzestanie walki z marihuaną. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin22 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Polski raper stanie przed sądem w związku z używaniem medycznej marihuany Alberto - polski raper już drugi raz stanie przed sądem w związku z używaniem medycznej marihuany. Przeczytaj więcej na ten temat admin22 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Rząd Hiszpanii ustala nowe przepisy dla pacjentów medycznej marihuany Medyczna marihuana w Hiszpanii: sprawdź, jakie przepisy i regulacje dla pacjentów chce wprowadzić hiszpański rząd Justyna Walentynowicz22 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Czechy: Medyczna marihuana będzie dostępna bez recepty? Czy już niedługo Czesi będą mogli uzyskać medyczną marihuanę bez recepty? Nad taką decyzją dywagują tamtejsi politycy. Mikołaj Rusin21 lutego 2024
AKTUALNOŚCI W Polsce nie będzie upraw medycznej marihuany? Otrzymaliśmy oświadczenie jednej z firm Pierwsza firma zaangażowana w uprawy medycznej marihuany w Polsce wycofuje się z projektu. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin19 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Ukraina: Zełenski podpisał ustawę legalizującą medyczną marihuanę Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę legalizującą medyczną marihuanę. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin16 lutego 2024