Mieszkańcy Minnesoty mogą skorzystać z darmowych lekcji uprawy konopi indyjskich.
Inicjatywa dla mieszkańców Minnesoty
30 maja 2023 roku gubernator stanu Minnesota podpisał ustawę, która zalegalizowała rekreacyjną marihuanę w tym stanie. Było to duże wydarzenie, bo dzięki temu mieszkańcy tego stanu mogą posiadać około 56 g marihuany na własny użytek w miejscu publicznym i około 900 g w miejscu zamieszkania. Dodatkowo zezwolono na uprawę 8 roślin na każde gospodarstwo domowe.
W związku z tym ruszył darmowy kurs uprawy konopi indyjskich. Steve Rosenfeldt, właściciel marki Ediblez OTC zdecydował się na stworzenie bezpłatnego kursu uprawy dla mieszkańców Minnesoty. Comiesięczne warsztaty Cannabis 101 i Growing 101 odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca i przyciągają dużą ilość zainteresowanych osób.
Naprawdę miło jest móc nauczyć się samodzielnie uprawiać rośliny, bez konieczności chodzenia do sklepu
– Steve Rosenfeldt, organizator kursu
Z informacji, które otrzymaliśmy, wiemy, że odbyły się już 3 “klasy”, a sam organizator był zaskoczony frekwencją. Według niego konopie są cały czas stygmatyzowane. Wiele osób podchodzi niechętnie do tematu używania zioła i takie wydarzenie może im się źle kojarzyć. Jednak jego darmowe lekcje uprawy konopi indyjskich cieszą się dużym zainteresowaniem, które przerosło jego oczekiwania.
Minnesota to stan, który w ostatnim czasie bardzo przyśpieszył w kwestiach rozwoju biznesu konopnego. Ostatnio władze uczelni University of Minnesota poinformowały, że oficjalnie otworzono Centrum Badań nad Konopiami. Jest to Centrum, które zostało utworzone na podstawie ustawy legalizującej rekreacyjną marihuanę. Ta instytucja ma badać wpływ legalizacji na mieszkańców tego stanu.
W Polsce uprawa konopi indyjskich do użytku rekreacyjnego jest zakazana. Jednak możemy uprawiać konopie włókniste. Jeżeli szukasz najlepszego sprzętu do uprawy konopi włóknistych to sprawdź asortyment sklepu Growbox.pl. Z naszym kodem PUGLIFE otrzymasz 10% zniżki na zakupy w tym sklepie.
źródło: hightimes.com
NAPISZ KOMENTARZ