fbpx
AKTUALNOŚCI
6 września 2021

Detoks od THC – jak skutecznie oczyścić organizm?

Detoks od THC to proces, który może być dla wielu osób wyzwaniem - zwłaszcza, jeśli przez długi czas regularnie spożywaliśmy konopie. Jak skutecznie oczyścić organizm z THC i przyspieszyć proces detoksykacji?

Wielu użytkowników marihuany może mieć wątpliwości po co robić detoks od THC. Jednak wiedza na temat tego jak przywrócić niską tolerancję na tetrahydrokannabinol i jak usunąć go z organizmu może okazać się istotna. Spożywanie konopi codziennie może prowadzić do wzrostu tolerancji na THC, co wiąże się z ryzykiem uzyskiwania pozytywnych wyników w narkotestach. Dlatego może się znaleźć poważna grupa osób zainteresowanych detoksem. Sprawdźmy, jak można go wykonać.

Pozostałości po dymie

Niezależnie od tego w jaki sposób spożywasz marihuanę, jej resztki pozostają w Twoim organizmie. Jak wyjaśnia Healthline, to co pozostaje to te same kannabinoidy z powodu, których sięgamy po konopie.

THC można wykryć w moczu, krwi i komórkach tłuszczowych. To jak długo ten związek chemiczny pozostanie w organizmie zależy nie tylko od metabolizmu czy nawyków żywieniowych, ale także od tego, ile i jak często dana osoba spożywa marihuanę. Ze względu na wszystkie te czynniki, nie można określić jaki jest standardowy czas wykrywania. Szacuje się, że może on trwać od dwóch dni do kilku miesięcy.

Metody na detoks

Istnieje wiele metod na pozbycie się THC z organizmu. Należy jednak zwrócić uwagę, że oczyszczenie nie u każdego będzie przebiegać tak samo. Jeśli napotkasz przeszkody w swoim detoksie wspieraj się dodatkowymi nawykami, takimi jak picie dużej ilości wody, gorące kąpiele, zdrowa dieta, regularne ćwiczenia czy rezygnacja z kofeiny.

Jakie są metody detoksykacji od THC?

Napoje detoksykujące

Napoje detoksykujące są świetną opcją dla osób, które mogą poświęcić swojemu oczyszczaniu przynajmniej 10 dni. Ta metoda służy wypłukaniu jak największej ilości toksyn. Jednocześnie napoje te przywracają utracone witaminy i minerały, co przyczynia się do zachowania optymalnego stanu organizmu. Należy rygorystycznie przestrzegać instrukcji. Jest to jednak dosyć drogi sposób na oczyszczanie i wymaga zużycia dużej ilości wody.

Detoks

Tabletki na oczyszczanie

Tabletki na oczyszczanie w przeciwieństwie od napojów detoksykujących mają za zadanie przyśpieszenie metabolizmu. Służy to pozbyciu się toksyn i innych związków organicznych. Ta metoda jest polecana w sytuacji, w której wiesz, ile masz czasu do badania. Składnikami tych tabletek są zazwyczaj zioła, witaminy i minerały, ale pojawiają się produkty, które nie są pochodzenia naturalnego. Stosowanie tabletek to rozwiązanie dla zarówno sporadycznych, jak i zaawansowanych użytkowników konopi. Jego wadą jest to, że wraz z zażywaniem tabletek na oczyszczanie może pojawić się biegunka.

Sok z cytryny, mięty i imbiru

Sok z cytryny, mięty i imbiru to metoda typu „zrób to sam”. By przygotować sok należy zmieszać jedną dużą łyżkę soku z cytryny z 0,5 litra wody. Później należy dodać miętę i starty korzeń imbiru. Ten napój jest bogaty w przeciwutleniacze. Posiada dużą ilość witamin A i C. Sok należy wypić 7-8 razy przed dniem wykonania badania na obecność THC. Ta mikstura działa też świetnie na odporność.

Sok żurawinowy

Sok żurawinowy powoduje zwiększenie wydalania moczu, co wspiera naturalny proces oczyszczania organizmu. Napój ten jest bogaty w cenne składniki odżywcze i może poprawiać ogólny stan zdrowia. By przygotować napój detoksykujący poleca się napełnienie średniej szklanki do połowy sokiem żurawinowym, następnie uzupełnienie jej wodą lub lodem. Do tego należy dodać odrobinę octu cydrowego. Ta metoda nie daje gwarancji na całkowite usunięcie THC, dlatego poleca się ją łączyć z detoksem napojami i tabletkami.

Ocet cydrowy

Ocet cydrowy ma wiele zastosowań w kuchni, podczas sprzątania i dezynfekcji. Ale nie tylko. Picie od jednej do dwóch łyżek stołowych octu na szklankę wody powoduje oczyszczenie organizmu. Ocet jest bardzo kwaśny więc do jego roztworu z wodą można dodać odrobinę miodu lub ksylitolu.

Szampon detoksykujący

Szampon detoksykujący to najlepsza opcja w przypadku stosowania narkotestów, które badają stan mieszków włosowych. Ten test jest trudny do przejścia, ponieważ THC we włosach można wykryć nawet do 3 miesięcy. Mycie włosów przed tym badaniem może skutecznie usunąć toksyny, ale musisz uważać jaki produkt wybierasz. Zwykły szampon nie wystarczy.

Detoks

Płyn do płukania ust

Płyn do płukania ust sprawdzi się, gdy narkotest jest wykonywany poprzez zrobienie wymazu z jamy ustnej. Można go stosunkowo łatwo oszukać. Czynniki takie jak jedzenie, płyn do płukania ust i leki dostępne bez recepty mogą wpływać na prawidłowość tego testu.

Naturalny detoks

Naturalny detoks może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz czas na oczyszczenie organizmu. Taki detoks można monitorować za pomocą wykonywania testów w domu. Całkowite pozbycie się przez organizm THC może trwać więcej niż miesiąc, zwłaszcza jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem.

Detoksykacja często jest kojarzona z odstawieniem w wyniku uzależnienia, co jest bardzo błędne. Nikt nie ma prawa Cię piętnować z powodu tego, że chcesz oczyścić swój organizm. Mamy nadzieję, że wykorzystasz te metody zgodnie ze swoimi potrzebami. By mieć pewność, że detoks jest skuteczny można połączyć kilka wyżej wspomnianych metod. Należy też pamiętać o odpowiedniej diecie i spożywaniu wystarczające ilości wody.

Źródła:

veriheal.com/blog/check-out-these-restorative-thc-detox-methods

healthline.com/health/marijuana-detox-what-you-should-know#takeaway

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.
AKTUALNOŚCI Klub piłkarski FC Kiffen wyprzedał wszystkie koszulki przez legalizację marihuany w Niemczech Fiński klub piłkarski FC Kiffen zyskał dużą popularność przez legalizację marihuany w Niemczech. Przeczytaj dlaczego. Mikołaj Rusin21 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Medyczna Marihuana w Polsce: Prognozy i perspektywy rozwoju Ile Polska może zarabiać na medycznej marihuanie? Jakie są perspektywy rozwoju tego rynku w naszym kraju? Przeczytaj więcej na ten temat. Michał Szary20 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Zioło na Reddit: Naukowcy sprawdzili, czego szukają tam nieletni Naukowcy postanowili zbadać, jakiego rodzaju treści dotyczące marihuany są wyszukiwane przez nieletnich na Reddit Justyna Walentynowicz20 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Kosmetyki z konopi na trądzik Odkryj kosmetyki z konopi na trądzik- ich właściwości, jak działają i gdzie je kupić. Sprawdź, jak szybko można zobaczyć efekty admin19 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI 80 coffeeshopów w Holandii będzie sprzedawać legalną marihuanę Dowiedz się o projekcie pilotażowym, który ma zmienić zasady sprzedaży marihuany w Holandii. Przeczytaj więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz19 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Niemiecka policja zachęca kibiców aby na meczach wybierali ziółko zamiast piwa Niemiecka policja zachęca fanów piłki nożnej do wyboru marihuany zamiast piwa podczas meczów na mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej UEFA 2024 Justyna Walentynowicz18 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Władze stanu Maryland ułaskawiają 175 tysięcy osób skazanych za marihuanę Stan Maryland ogłosił ułaskawienie 175 tysięcy osób skazanych za przestępstwa związane z marihuaną. Dowiedz się więcej o tej decyzji Justyna Walentynowicz18 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI Ogromne korzyści z legalizacji w Kolorado. Coraz mniej nieletnich używa marihuany Od czasu legalizacji marihuany dla dorosłych w stanie Kolorado obserwuje się spadek konsumpcji wśród młodych osób. Justyna Walentynowicz18 czerwca 2024