fbpx
AKTUALNOŚCI
22 kwietnia 2022

Herbatka z medycznej marihuany trafi do sprzedaży w Nowej Zelandii

Zobacz, co nowego w świecie medycznej marihuany! Już wkrótce herbatki z konopi indyjskich trafią do sprzedaży w Nowej Zelandii. Jakie korzyści przynosi ten produkt i czy można go sprowadzić do Polski? Sprawdź szczegóły!
herbatka z medycznej marihuany

Już niedługo herbatka z medycznej marihuany trafi do sprzedaży w Nowej Zelandii. Jak będzie wyglądała terapia tą formą leku? Mamy instrukcję od producenta!

Herbatka z medycznej marihuany pojawi się w aptekach

Jakiś czas temu firma Australian Natural Therapeutics Group zapewniła sobie możliwość w pełni legalnej uprawy medycznej marihuany na terenie Australii. Teraz oficjalnie dzięki tej firmie w aptekach w Nowej Zelandii będzie dostępna herbatka z medycznej marihuany.

ANTG nawiązało współpracę z NUBU Pharmaceuticals. Jako pierwsi wprowadzają susz konopi indyjskich na tamtejszy rynek. Wcześniej większość produktów na bazie medycznej marihuany była dostępna jedynie w formie oleju lub kapsułek.

Sytuacja medycznych konopi w Nowej Zelandii jest dość skomplikowana. Leki na bazie konopi muszą być zaakceptowane przez tamtejszą agencję rządową. Pierwszym lekiem, który dostał wszystkie pozwolenia na tamtejszym rynku był Sativex. Jednak pacjenci medycznej marihuany nie uzyskali możliwości refundacji na ten produkt, przez co bardzo mało osób mogło było w stanie go stosować.

herbatka z medycznej marihuany
Herbatka z medycznej marihuany pojawi się w nowozelandzkich aptekach

Lekarze są zachwyceni

Lekarze zajmujący się leczeniem konopiami są zachwyceni tym, że na tamtejszy rynek trafi nowy produkt – herbatka z medycznej marihuany. Wielu z nich uważa, że pacjenci leczący się medyczną marihuaną w Australii mają o wiele lepszy dostęp do kwiatów konopi, niż pacjenci z Nowej Zelandii.

Według specjalistów pacjenci nie będą używali herbatki z medycznej marihuany w pierwotnej formie. Wielu z nich zdecyduje się na waporyzacje tego suszu, gdyż jest to forma leczenia, która pozwala o wiele szybciej załagodzić ból.

herbatka z medycznej marihuany
Lekarze są zachwyceni i hamują obawy niektórych sceptyków

Głosy zaniepokojenia

W Nowo Zelandzkich mediach pojawiło się również pewne zaniepokojenie związane z wprowadzeniem nowej formy leku na tamtejszy rynek. Główne obawy powoduje możliwość nadużywania i przedawkowywanie herbatki z medycznej marihuany. Co na ten temat mówią nowozelandzcy lekarze?

Odpowiedź lekarzy na zarzuty o nadużywaniu medycznej marihuany jest bardzo prosta. Przepisywanie lekarstw wiąże się z pewnym zaufaniem do pacjenta. Lekarze podczas przepisywania leków na bazie morfiny czy tramadolu wierzą pacjentom, że ci nie będą nadużywać tych środków. W taki sam sposób podchodzą do przepisywania leków na bazie medycznej marihuany. Według nich nie jest to substancja, która wymaga specjalnego traktowania.

herbatka z medycznej marihuany
Na nowozelandzkim rynku pojawią się 3 odmiany herbatki

Herbatka z medycznej marihuany – rodzaje i cena

Do publicznej wiadomości trafiła już informacja na temat cen nowych produktów na bazie medycznej marihuany. Za 10g opakowanie pacjenci z Nowej Zelandii będą musieli zapłacić od 220 do 250 NZD, czyli około 620-700zł. Cena susz jest bardzo podobna do tej z naszych aptek. Dr Mark Hotu – specjalista z zakresu leczenia medyczną marihuaną podkreśla, że jest to bardzo wysoka cena, aż dwa razy większa niż za marihuanę dostępną na czarnym rynku.

Jakie odmiany herbatki z medycznej marihuany trafią na nowozelandzki rynek? Będą to trzy produkty:

  • ANTG Mariposa (135mg/g THC+THCA i <10mg/g CBD+CBDA)
  • ANTG Rocky (250mg/g THC+THCA i <10mg/g CBD +CBDA)
  • ANTG Eve (10mg/g THC+THCA i 125mg/g CBD+CBDA)
herbatka z medycznej marihuany
Specjaliści przygotowali instrukcję obsługi leku

Instrukcja obsługi herbatki

Firma Australian Natural Therapeutics Group przygotowała prosty instruktaż jak korzystać z ich leków:

  • W przykrytym naczyniu zagotować 500 ml wody
  • Zmiel 0,5g suszu za pomocą młynka
  • Dodaj 0,5 grama produktu do naczynia następnie zmniejsz ogień i gotuj herbatę przez 15 minut pod przykryciem naczynia
  • Po gotowaniu dodaj trochę mleczka, następnie odcedź herbatę
  • Jeżeli chcesz wpić ją później to przechowuj płyn w termosie

Miejmy nadzieję, że herbatka z medycznej marihuany choć trochę rozwiąże problemy nowozelandzkich pacjentów. Choć według mnie jest to bardzo fajne obejście prawa i doprowadzenie do sytuacji, w której na nowozelandzkim rynku pojawił się susz do waporyzacji pod postacią herbatki. Niestety jedno jest pewne – tak samo jak w Polsce również i w Nowej Zelandii – tanio nie będzie.

Na naszej stronie stworzyliśmy zakładkę KLINIKI KONOPNE. Tam możecie znaleźć polecana przez nas kliniki zajmujące się leczeniem medyczną marihuaną. Dzięki tej zakładce możecie nawiązać kontakt ze specjalistami pracującymi np. w klinice Green Doctor, którzy z pewnością poprowadzą waszą terapię w dobrym kierunku.

źródło: veriheal.com

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Jak święto marihuany 420 stało się popularne na całym świecie? Jak to się stało, że 420 jest znane wszędzie? Jak ten symbol się rozprzestrzenił i dlaczego te działania były bardzo potrzebne? Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz18 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI PuffPuff Jam 3 z okazji święta 420! Już 20 kwietnia w Białymstoku odbędzie się PuffPuff Jam 3. Przeczytaj więcej na temat tej imprezy! admin18 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Massachusetts: Dofinansowania dla firm produkujących marihuanę Urzędnicy z Massachusetts postanowili wesprzeć biznes konopny. Przyznali dofinansowania dla firm produkujących marihuanę. Mikołaj Rusin18 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Bułgaria odrzuciła ustawę o przetwarzaniu konopi przemysłowych Rząd Bułgarii odrzucił ustawę i nie zezwoli na przetwarzanie konopi przemysłowych w kraju. Przeczytaj więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz18 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Wielka Brytania wprowadza zmiany w licencjonowaniu konopi przemysłowych Konopie przemysłowe w Wielkiej Brytanii. Jakie regulacje dotyczące legalnych upraw cannabis w UK czekają rolników? Przeczytaj więcej. Justyna Walentynowicz17 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Dlaczego 20 kwietnia jest świętem marihuany na całym świecie? 20 kwietnia jest dniem, który wszyscy miłośnicy cannabis uznają za oficjalne święto. Dlaczego akurat ta data? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Justyna Walentynowicz17 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Co oznacza 420 i dlaczego to symbol od lat łączony z kulturą konopną? Czy wiesz, co oznacza 420 i dlaczego jest używane jako termin w świecie marihuany? Odkryj prawdziwe znaczenie tego symbolu. Justyna Walentynowicz16 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Francja: Miasto Bègles proponuje projekt pilotażowy z legalną marihuaną Obecnie Francja przyjmuje politykę, która kara za posiadanie marihuany. Czy propozycja nowego projektu ma szansę, by to zmienić? Justyna Walentynowicz16 kwietnia 2024