fbpx
AKTUALNOŚCI
28 czerwca 2022

Ile wody zużywa uprawa konopi?

Nie do wiary, ile wody potrzeba na uprawę konopi! Odkryj szokujące fakty na temat zużycia wody w uprawie konopi i dowiedz się, jakie konsekwencje to ma dla środowiska - kliknij i zobacz już teraz!

Naukowcy z University of California postanowili zbadać ile wody zużywa uprawa konopi. W badaniu wzięły udział licencjonowane przedsiębiorstwa i rolnicy ze stanu Kalifornia. Czy uprawa zioła zużywa aż tak dużo wody jak przypuszczają ekolodzy?

Obawy ekologów

Legalizacja marihuany niesie za sobą pewne obawy. O tyle o ile wszyscy znają wątpliwości polityków jeżeli chodzi o swego rodzaju bezpieczeństwo społeczne, to wśród zainteresowanych legalizacją pojawiają się także zupełnie inne obawy.

Po zalegalizowaniu zioła w Kalifornii do głosu zaczęli dochodzić ekolodzy. Ich główną obawą było to czy uprawa konopi wpłynie istotnie na zmniejszenie zasobów wodnych w tym stanie. Wiadomo – na naszej planecie mamy ograniczone ilości zdatnej do picia wody, ale czy legalizacja upraw może drastycznie wpłynąć na pomniejszenie tych zasobów? Naukowcy z University of California postanowili sprawdzić ile wody zużywają farmy konopne.

Czy uprawy konopi są zagrożeniem dla środowiska?

Ile wody zużywa uprawa konopi? Badanie kalifornijskich naukowców

Naukowcy z University of California rozpoczęli badanie zużycia wody przez licencjonowanych plantatorów tuż po legalizacji w 2017 roku. Dane były zbierane z raportów zużycia wody oraz przez udział w anonimowych ankietach, a ich przeanalizowaniem zajęli się profesjonalni konsultanci.

Istnieje coraz większe zaniepokojenie wpływem upraw konopi indyjskich na środowisko, a w szczególności na zasoby wodne

Autorzy badania „Water storage and irrigation practices for cannabis drive seasonal patterns of water extraction and use in Northern California”

Jak się okazało obawy ekologów są zupełnie niepotrzebne. Badanie naukowców z University of California wykazało, że uprawa konopi nie zużywa, aż tak dużo wody jak przypuszczano. Licencjonowani hodowcy w większości pobierają wodę z gruntowych studni a ich outdoorowe uprawy zużywają porównywalną ilość zasobów co uprawy pomidorów.

Uczeni jednoznacznie stwierdzili, że konopne farmy nie potrzebują większych ilości wody niż inne podmioty uprawiające rośliny w tym regionie. Warto podkreślić również to, że średnia wielkość powierzchni na której uprawiane są konopie w hrabstwie Humbolt wynosi około 2023m2 a gospodarstwa zajmujące się uprawą innych roślin są kilkanaście lub kilkadziesiąt razy większe.

Konopne farmy zrewolucjonizują przemysł rolniczy?

Czy wyniki badań uspokoiły ekologów?

Wyniki badania postanowił skomentować Tom Wheeler – dyrektor Centrum Informacji Ochrony Środowiska. Po przeanalizowaniu raportu powiedział, że oczywiście martwi go to, iż wody z gruntowych zasobów cały czas ubywa, lecz według niego model nawadniania upraw konopi jest dobry.

Raport skomentował również Hezekiah Allen – dyrektor ds. edukacji w licencjonowanej przychodni medycznej Sacramento A Therapeutic Alternative. Jest to specjalista, który przez lata pracował w kalifornijskim przemyśle konopnym. Sam w 2016 współpracował z przedsiębiorstwami nad wprowadzeniem innowacyjnych metod, które miały pomóc w efektywnym wykorzystaniu wody.

Według Allena wyniki badań naukowców z University of California są przełomowe. Wszystko przez to, że specjaliści od lat nie mogli w realistyczny sposób sprawdzić ile wody zużywa uprawa konopi na dużą skalę.

Jeżeli chcecie przeczytać całe wyniki badań to możecie to zrobić tutaj. Pamiętajcie, że oprócz wody konopie potrzebują również pokarmu. Dla waszych roślin polecamy przede wszystkim nawozy od Hesi. Jest to sprawdzona firma, która na rynku funkcjonuje już od ponad 26 lat. W ich ofercie znajdziecie jakościowe nawozy w bardzo dobrych cenach.

źródło: hightimes.com

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Zobacz wszystkie wpisy tego autora
Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Czechy zakazują sprzedaży HHC. Rząd wprowadzi nowe regulacje substancji Zakaz sprzedaży HHC w Czechach. Rząd podejmuje działania mające na celu ochronę zdrowia publicznego. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz15 maja 2024
AKTUALNOŚCI Meksykańska marihuana z czarnego rynku traci na popularności dzięki legalizacji Odkąd wybrane stany USA zalegalizowały konopie indyjskie, obserwuje się spadek konfiskat nielegalnej meksykańskiej marihuany. Justyna Walentynowicz13 maja 2024
AKTUALNOŚCI Amerykanie lubią zioło i psychodeliki. Popierają ich legalizację Amerykanie coraz częściej korzystają z zioła i psychodelików. Ich zdaniem, te substancje są bezpieczniejsze niż alkohol i częściowo powinny być legalne Justyna Walentynowicz10 maja 2024
AKTUALNOŚCI Czy to koniec legalnej marihuany w Tajlandii? Premier chce zmian Premier Tajlandii zapowiada zakaz używania konopi indyjskich w celach rekreacyjnych. Czy to oznacza koniec dla legalizacji? Justyna Walentynowicz9 maja 2024
AKTUALNOŚCI Limitowana edycja bibułek Mascotte City Lights Sprawdź nową limitowaną edycję bibułek Mascotte City Lights. Mikołaj Rusin9 maja 2024
AKTUALNOŚCI Konopie, muzyka i sztuka: Line-up festiwalu WeedWeek Days Dawka niezapomnianych emocji czeka na Ciebie na festiwalu WeedWeek DAYS w Łodzi. Bądź częścią w tej historii konopi razem z nami admin8 maja 2024
AKTUALNOŚCI Niemcy: 125 osób skazanych za marihuanę zostało zwolnionych z więzienia Amnestia dla skazanych za posiadanie marihuany w Niemczech! Co zmieniła legalizacja 1 kwietnia dla osób odbywających karę więzienia za sprawy związane z cannabis? Justyna Walentynowicz8 maja 2024
AKTUALNOŚCI Czy Szwajcaria będzie czwartym krajem w Europie który zalegalizuje marihuanę? Szwajcaria jest pierwszym krajem europejskim, który wprowadził programy pozwalające na dostęp do legalnej marihuany dla dorosłych. Czy doprowadzą do legalizacji? Justyna Walentynowicz7 maja 2024