fbpx
AKTUALNOŚCI
21 sierpnia 2023

Jak zalegalizować marihuanę w Polsce? Podpowiedzi udzieliła mi sztuczna inteligencja

Czy ChatGPT wie jak zalegalizować marihuanę w Polsce? Postanowiłem to sprawdzić. Przeczytaj więcej na ten temat.

Wielu aktywistów zastanawia się jak zalegalizować marihuanę w Polsce. Sztuczna inteligencja znalazła na to kilka sposobów.

Kiedy możemy spodziewać się legalizacji marihuany w Polsce?

Od dłuższego czasu intensywnie śledzę rozwój nowoczesnej technologii. Z mojego punktu widzenia oczywiście najbardziej interesuję mnie rozwój programów do tworzenia treści i grafik. Szczerze mówiąc jestem w szoku jak ta technologia się rozwija. Obecnie mamy tak duże możliwości tworzenia wszelkiego rodzaju kontentuj, jakich nikt nigdy jeszcze nie miał.

W związku z tym chciałem skorzystać z obszernej wiedzy aplikacji „ChatGPT” i przewidzieć kiedy może nastąpić legalizacja marihuany w Polsce. Oczywiście najprostszą odpowiedzią byłoby ta informująca mnie, że prawo zmieni się wtedy, gdy wybierzemy partię mającą takie postulaty w swoim programie wyborczym. Jednak ten model sztucznej inteligencji nie mógł mi w tej sprawie pomóc.

Na frazę „Jako inteligentny model AI opisz kiedy według ciebie i dlaczego akurat wtedy możemy się spodziewać legalizacji marihuany rekreacyjnej w Polsce.” AI odpowiedziało mi – „Jako model AI, nie posiadam zdolności przewidywania przyszłości”. Jednak ChatGPT nie pozostawił mnie z niczym. AI stworzyło listę czynników, które mogą wpłynąć na legalizację marihuany w Polsce.

Co według AI może wpłynąć na legalizację marihuany w Polsce?

ChatGPT ma kilka pomysłów na to jak wpłynąć na legalizację marihuany w Polsce – pierwszym z nich jest kampania społeczna na temat konopi:

 1. Zmiana spojrzenia społecznego: Jednym z kluczowych czynników wpływających na legalizację marihuany rekreacyjnej jest zmiana spojrzenia społecznego na tę substancję. Jeśli opinia publiczna będzie bardziej otwarta na zrozumienie korzyści i ryzyko związane z marihuaną, to politycy mogą poczuć presję, aby przeprowadzić debatę i rozważyć zmiany w prawie.
 2. Dowody naukowe: Przyjęcie oparte na dowodach naukowych może również odegrać istotną rolę. Badania dotyczące wpływu marihuany na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz skutków społecznych mogą pomóc w podjęciu uzasadnionej decyzji. Jeśli dowody wskazują na ograniczone ryzyko i potencjalne korzyści, politycy mogą być bardziej skłonni do rozważenia legalizacji.
 3. Korzyści gospodarcze: Potencjalne korzyści gospodarcze, takie jak nowe źródło dochodów z podatków oraz tworzenie miejsc pracy w sektorze uprawy, produkcji i dystrybucji, mogą przekonać rząd do legalizacji. Oczekiwane korzyści finansowe mogą zwrócić uwagę decydentów.
 4. Regulacja i kontrola: Kluczowym elementem legalizacji marihuany jest wprowadzenie odpowiednich regulacji i kontroli, aby zapobiec nadużyciom i ochronić zdrowie publiczne. Modele regulacji mogą obejmować ograniczenia wiekowe, ilości posiadanej substancji, określenie miejsc legalnego spożycia oraz standardy jakości produktów.
pole konopi wygenerowane przez sztuczną inteligencję
Pole konopi wygenerowane przez sztuczną inteligencję

Organizacje lobbujące za legalizacją

Sztuczna inteligencja wypowiedziała się również na temat lobbystów, którzy mogą odegrać istotną rolę w legalizacji marihuany w Polsce. Według AI organizacje lobbujące powinny prowadzić następujące działania:

 1. Kampanie informacyjne: Edukacyjne kampanie medialne, seminaria, konferencje i publikacje naukowe mogą pomóc w popularyzacji rzetelnych informacji na temat marihuany.
 2. Lobbowanie u decydentów: Organizacje mogą aktywnie kontaktować się z politykami i urzędnikami rządowymi, prezentując im argumenty za legalizacją i udowadniając, jakie korzyści mogą przynieść zmiany w przepisach.
 3. Współpraca z ekspertami: Współpraca z naukowcami, lekarzami i prawnikami może pomóc w budowaniu rzetelnych i opartych na dowodach argumentów.

Jak mogą wyglądać nowe przepisy?

Przy okazji pytania o legalizację marihuany w Polsce, poprosiłem również ChatGPT, by podpowiedział mi jak mogą wyglądać nowe przepisy legalizujące rekreacyjną marihuanę. Sztuczna inteligencja stworzyła mapę myśli na podstawie informacji zebranych z krajów, w których konopie z wysoką zawartością THC są już legalne. „Jeśli chodzi o przepisy, to w państwach, gdzie marihuana została zalegalizowana rekreacyjnie, można zaobserwować różnorodne podejścia. Przepisy mogą obejmować:

 1. Ograniczenia wiekowe: Ustalenie minimalnego wieku, od którego osoby będą mogły legalnie zakupić i spożywać marihuanę.
 2. Maksymalna ilość posiadanej marihuany: Określenie limitu ilości marihuany, jaką osoba może legalnie posiadać.
 3. Miejsca spożycia: Określenie, gdzie legalne jest spożywanie marihuany – na przykład w prywatnych domach, specjalnie wyznaczonych miejscach, a niekoniecznie w przestrzeni publicznej.
 4. Opodatkowanie i regulacje handlu: Wprowadzenie podatków od marihuany w celu generowania dochodów oraz wprowadzenie regulacji dotyczących jej produkcji, dystrybucji i sprzedaży.
 5. Zezwolenie na uprawę własnej marihuany: Możliwość uprawy ograniczonej ilości marihuany w celach osobistych w domu.”

Jednak AI podkreśliło, że „ostateczne przepisy związane z legalizacją marihuany w Polsce będą zależały od wielu czynników, w tym obecnej sytuacji politycznej, społecznej i ekonomicznej, a także obowiązującego międzynarodowego prawa narkotykowego”.

Wydaje mi się, że wiele z pomysłów na legalizację marihuany w Polsce, wymienionych przez ChatGPT zostało już zrealizowane. Jednak wciąż konopie rekreacyjne są w naszym kraju nielegalne. Jeżeli chcecie zaangażować się w legalizację to wspierajcie takie organizacje jak Wolne Konopie, które aktywnie działają na rzecz zmiany prawa na lepsze. 

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Badanie studium przypadku: Olej konopny dla psa na toczeń Czy wiesz, że olej konopny dla psa może mieć zbawienny wpływ na jego zdrowie? Sprawdź, jak konopie działają w terapii zwierząt domowych. Justyna Walentynowicz28 lutego 2024
AKTUALNOŚCI WeedWeek DAYS: Największy polski festiwal konopny WeedWeek DAYS to największy festiwal konopny w Polsce, który odbędzie się już w maju! Przeczytaj więcej. admin28 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Grecja: Pacjenci nareszcie mają dostęp do medycznej marihuany Medyczna marihuana w Grecji - po 7 latach oczekiwania konopie indyjskie na receptę są dostępne dla pacjentów w słonecznym państwie 🌞 Justyna Walentynowicz27 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Jazda autem po marihuanie: Badanie pacjentów medycznej Jazda autem po marihuanie? Naukowcy z Australii sprawdzili zdolność prowadzenia samochodu u pacjentów będących pod wpływem marihuany Justyna Walentynowicz27 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Snoop Dogg palił marihuanę przy swoich wnuczkach. Internauci go skrytykowali Snoop Dogg opublikował kilka dni temu nagranie na swoim Instagramie, gdzie pali blanta przy swoich wnuczkach. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz26 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Polski wiceminister rolnictwa popiera legalizację marihuany? Znamy odpowiedź Wiceminister rolnictwa, Michał Kołodziejczak został zapytany w programie Żurnalista o marihuanę. Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz26 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Oficjalnie: Niemcy zalegalizowały marihuanę! Doszło do historycznej chwili! Niemcy zalegalizowały marihuanę! Tamtejszy parlament przegłosował rewolucyjną ustawę. Mikołaj Rusin23 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Jamajka wysyła marihuanę do USA. To pierwszy legalny eksport Konopie i marihuana na Jamajce - pierwszy legalny eksport cannabis z Jamajki do USA. Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz23 lutego 2024