fbpx
AKTUALNOŚCI
23 grudnia 2022

Kanada: Legalizacja marihuany to ogromny sukces! Wyniki raportu Canadian Cannabis Survey

Kanada w ekstazie! Legalizacja marihuany to ogromny sukces – oto szokujące wyniki raportu Canadian Cannabis Survey!
legalizacja marihuany

Jak podaje najnowszy raport Canadian Cannabis Survey, legalizacja marihuany w Kanadzie to ogromny sukces. Znamy konkretne argumenty specajlistów!

Legalizacja marihuany w Kanadzie to ogromny sukces!

2018 rok był dla wszystkich Kanadyjczyków dość przełomowy. To wtedy tamtejsze władze zdecydowały się zalegalizować marihuanę. Od tamtej pory co roku przeprowadzane jest badanie Cannabis Cannabis Survey. Jest to anonimowa ankieta, w której bierze udział co najmniej 10 tysięcy osób.

Z informacji które uzyskał kanadyjski rząd wynika, że preferencje użytkowników konopi nie zmieniły się drastycznie, lecz najważniejszym punktem jest to, że w Kanadzie konsekwentnie z roku na rok znika czarny rynek.

Spożycie konopi wśród obywateli Kanady w 2022 nieznacznie wzrosło (w porównaniu do poprzedniego roku). Konopi używało około 27% społeczeństwa. Najliczniejszą grupą były osoby pomiędzy 20 a 24 rokiem życia. Około 50% osób z tej grupy konsumowało marihuanę w ostatnich 12 miesiącach.

Czy koniec czarnego rynku w Kanadzie jest już bliski?

Bardzo ciekawe wnioski można wyciągnąć z pytania, które dotyczyło tego gdzie Kanadyjczycy kupują zioło. Z raportu wynika, że tylko 1% osób przez ostatnie 12 miesięcy kupowało zioło przez nielegalne strony internetowe, 1% z nielegalnych sklepów i 1% od dilerów. Te informacje potwierdzają, że legalizacja marihuany w Kanadzie to ogromny sukces.

W ciągu kilku następnych lat Kanadyjczycy będą w stanie całkowicie wyeliminować sprzedaż marihuany na czarnym rynku. Mają na to środki i konkretny plan działania. Użytkownicy chcą kupować zioło od zaufanych producentów, którzy używają sprawdzonych nawozów i prowadzą bezpieczną dystrybucję.

legalizacja marihuany
Najwięcej konsumentów marihuany w Kanadzie jest w wieku 20-24 lat

Jak Kanadyjczycy spożywają zioło?

Najbardziej popularną metodą konsumpcji marihuany w Kanadzie jest palenie – aż 70% osób wybiera ten sposób. 52% osób korzystało również z edibles, a 31% z waporyzatorów lub vape penów.

Jak widać wciąż najbardziej popularną metodą jest klasyczne palenie. Co by nie mówić jest to najtańsza i najmniej wymagająca forma konsumpcji marihuany, więc logiczne jest to iż wybiera ją najwięcej osób. Jednak warto podkreślić, że w porównaniu z pozostałymi dwiema formami wymienionymi w tym raporcie, jest to najgorsza forma jeżeli chodzi o względy zdrowotne.

Legalna marihuana – wpływ na społeczeństwo

Kanada stworzyła idealne warunki dla użytkowników konopi. Oprócz otwarcia się na legalny biznes, drastycznego uderzenia w czarny rynek i umożliwieniu uprawy, urzędnicy postawili również na edukację. Ta polityka przynosi wymierne efekty.

29% badanych zgłosiło, że widzieli kampanie informujące o możliwych skutkach ubocznych spożywania konopi indyjskich. Dzięki temu aż 55% osób zwiększyło swoją wiedzę na temat wypływu konopi na ludzki organizm. Co ciekawe, aż 96% użytkowników nie potrzebowała żadnej profesjonalnej pomocy po tym jak spożywali marihuanę. Tylko 3% osób taką pomoc potrzebowało, i oczywiście ją uzyskało.

legalizacja marihuany
Legalizacja marihuany w Kanadzie przynosi więcej plusów niż minusów

Jakie zioło palą Kanadyjczycy?

W raporcie Cannabis Cannabis Survey oprócz informacji na temat wpływu konopi indyjskich na społeczeństwo, możemy znaleźć również różne upodobania Kanadyjczyków. Dzięki temu wiemy jakie zioło najbardziej przypadło do gustu mieszkańcom kraju położonego w Ameryce Północnej:

 • 31% osób wybiera konopie z przewagą THC nad CBD
 • 13% osób wybiera konopie z przewagą CBD nad THC
 • 12% osób wybiera marihuanę o zrównoważonej wartości THC i CBD
 • 8% osób używa produktów zawierających tylko THC
 • 2% osób używa produktów zawierających tylko CBD
 • 17% osób nie zna wartości THC i CBD

Czy reklama konopi ma sens?

W Kanadzie przedsiębiorstwa konopne mogą prowadzić różnego rodzaju kampanie reklamowe. Raport Cannabis Cannabis Survey pokazuje czy konsumenci zwracają uwagę na produkty, które reklamują zielone przedsiębiorstwa:

 • 51% osób nie zauważyło reklam firm konopnych
 • 24% osób widziało reklamy poza dyspensariami
 • 14% osób widziało reklamy w mediach społecznościowych
 • 13% osób widziało reklamy na stronach internetowych i w aptekach
 • 10% osób widziało reklamy w telewizji, radiu, na plakatach czy bilbordach

Miejmy nadzieję, że takie raporty przemówią do naszych polityków. Niektórzy z nich cały czas widzą w konopiach zagrożenie dla społeczeństwa. Jednak takie badania jak Cannabis Cannabis Survey pokazują, że jest zupełnie inaczej niż myślą osoby rządzące naszym krajem.

Jeżeli szukasz więcej informacji na temat konopi to sprawdź naszą zakładkę AKTUALNOŚCI.

źródło: faktykonopne.pl, Cannabis Cannabis Survey

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Zobacz wszystkie wpisy tego autora
Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.
AKTUALNOŚCI Marihuana i alkohol w USA | Amerykanie wolą codziennie palić zioło Marihuana i alkohol w USA: rosnąca popularność zioła. Dlaczego Amerykanie wybierają codziennie marihuanę zamiast picia? Przeczytaj więcej. Justyna Walentynowicz24 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Krople do oczu dla palaczy marihuany. Dlaczego warto je stosować? Masz dość zaczerwienionych oczu po paleniu? Poznaj krople do oczu Code Red, stworzone przez palaczy dla palaczy. Natychmiastowa ulga i wygoda w jednym. admin22 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Seks po marihuanie czy seks po alkoholu? Ankietowani wybrali konopie Apetyt na seks: marihuana kontra alkohol. Co preferują ludzie? Odkryj wyniki ankiety i dowiedz się więcej. Przeczytaj artykuł teraz! Justyna Walentynowicz18 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Legalizacja komercyjnego rynku konopi w Czechach Czesi dążą do legalizacji komercyjnego rynku konopi. Przeczytaj szczegóły proponowanej ustawy legalizującej marihuanę. admin18 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Jak Poprawić Wilgotność Suchych Topów Marihuany - Praktyczne Porady Jak dbać o wilgotność suszu konopnego i uniknąć problemów związanych z nadmiernym przesuszeniem. Skuteczne metody kontroli wilgotności admin18 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Snoop Dogg otworzył swój pierwszy oficjalny sklep z marihuaną. Sprawdź jego lokalizację! Amerykański raper Snoop Dogg otworzył swój pierwszy oficjalny sklep z marihuaną. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin17 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Jak skręcić Holendra? Poradnik kręcenia jointa w stylu holenderskim Jak skręcić jointa w holenderskim stylu? Przeczytaj poradnik skręcania jointa przygotowany przez specjalistów! admin15 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Legalizacja marihuany w USA zmniejsza ilość aktów przemocy wobec partnerów Legalizacja marihuany wpływa na zmniejszenie przemocy. Badania pozwalają zrozumieć, jakie korzyści społeczne przynosi regulacja rynku konopi Justyna Walentynowicz11 lipca 2024