fbpx
AKTUALNOŚCI
9 listopada 2022

Kolejne stany USA zalegalizowały rekreacyjną marihuanę

Jakie korzyści przynosi legalizacja marihuany i jak wpłynie na gospodarkę poszczególnych stanów? Czy to już początek końca prohibicji i otwarcie się na medyczną i rekreacyjną konopię? Przeczytaj i przekonaj się, jakie stany dołączyły do rewolucyjnego ruchu!
marihuanę

Kolejne stany USA zdecydowały się zalegalizować rekreacyjną marihuanę! Dzisiaj do zaszczytnego grona, w którym konopna prohibicja została przerwana dołączył stan Maryland i Missouri.

Legalizacja rekreacyjnej marihuany w USA

Marihuana to obecnie jedna z najpopularniejszych używek w USA. Wiele stanów zarabia na konopiach ogromne pieniądze. Lokalni gubernatorzy również zaczęli do tego tematu podchodzić o wiele bardziej liberalnie. Być może jest to następstwo ostatnich decyzji prezydenta Joe Bidena. Kilka tygodni temu ogłosił, że ułaskawia wszystkich skazanych za posiadanie marihuany wyrokiem federalnym.

Dziś do grona stanów, które zalegalizowały rekreacyjną marihuanę dołączyły kolejne dwa – Maryland i Missouri. Od kiedy będzie można tam legalnie posiadać i kupić konopie indyjskie?

Społeczność stanu Maryland wzięła udział w referendum

Referendum przesądziło o legalizacji rekreacyjnej marihuany w Maryland

Dorośli powyżej 21 roku życia będą mogli legalnie używać konopi indyjskich w stanie Maryland! O tej decyzji przesądziło referendum. Mieszkańcy stanu Maryland zostali zapytani „Czy popierasz legalizację używania konopi indyjskich przez osobę, która ma co najmniej 21 lat w dniu 1 lipca 2023 r. lub później w stanie Maryland?”.

65% mieszkańców Maryland zagłosowało za legalizacją rekreacyjnej marihuany. To zapewniło zmianę przepisów w tym stanie. Jak cały proces będzie wyglądał?

Pełna legalizacja wejdzie w życie od 1 lipca 2023 roku. Wtedy każdy dorosły powyżej 21 roku życia będzie mógł posiadać do 1,5 uncji (około 45g) marihuany. Uprawiać konopie w domu (maksymalnie dwie rośliny) i kupować susz w licencjonowanych sklepach. Do 1 lipca 2023 roku nadal będzie obowiązywało stare prawo, według którego posiadanie do 10g zioła jest karane grzywną w wysokości 100 dolarów.

Kolejne referendum odbyło się w stanie Missouri

Legalizuje również stan Missouri

Stan Missouri również zalegalizował rekreacyjną marihuanę. Tam wyniki referendum nie były już aż tak korzystne, wyniosły 53% za i 47% przeciw.

Zmiany wejdą w życie od 8 grudnia 2022 roku. Wszyscy dorośli mieszkańcy stanu powyżej 21 roku życia będą mogli posiadać trzy uncje konopi indyjskich (około 90g), uprawiać zioło w domu oraz kupować je w licencjonowanych sklepach.

Przyjęta poprawka umożliwi wszystkim firmom, które dotychczas działały na rynku marihuany medycznej, przekształcenie licencji i rozszerzenie jej o możliwość działania na rynku rekreacyjnym. Jednak będzie to możliwe dopiero od 8 lutego 2023 roku.

W Missouri cały czas zabronione będzie palenie marihuany w miejscach publicznych. Jest to traktowane jako wykroczenie. Za niedostosowanie się do tych przepisów grozi grzywna do 100 dolarów.

Growerzy, którzy będą chcieli uprawiać zioło w swoim domu będą potrzebowali licencji. Jej koszt to również 100 dolarów. Jak poinformowały władze stanu, wnioski o wydanie licencji domowego hodowcy będzie można składać już od 8 stycznia 2023 roku.

Jeżeli szukacie najlepszych nawozów do swoich kwiatków to zachęcamy do odwiedzenia sklepu Hemp.pl. Znajdziecie tam nawozy firmy Hesi, które z pełną odpowiedzialnością możemy wam polecić.

źródło: leafly.com

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Liczba pacjentów medycznej marihuany w USA wzrosła o 610% od 2016 Wraz z legalizacją marihuany w poszczególnych stanach USA, liczba pacjentów gwałtownie wzrosła. Spora część przeszła na rynek rekreacyjny Justyna Walentynowicz12 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Oktoberfest bez zioła? Władze Monachium chcą zakazu konopi Władze Bawarii chcą wprowadzać lokalne zakazy używania konopi indyjskich między innymi na Oktoberfest. Czy dojdą do skutku? Justyna Walentynowicz10 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Straż graniczna w Nowym Meksyku konfiskuje legalną marihuanę W ostatnim czasie w stanie Nowy Meksyk mają miejsce konfiskaty legalnej marihuany. Dowiedz się więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz10 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI 9 na 10 Amerykanów popiera legalizację marihuany w USA Amerykanie zdecydowanie są za legalizacją marihuany na poziomie federalnym w USA. Oto wyniki sondażu! Justyna Walentynowicz10 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Marihuana na Hawajach: Stan USA oddala się od legalizacji marihuany Medyczna marihuana jest legalna na Hawajach od 2000 roku. Jednak starania dotyczące legalizacji rekreacyjnej spotykają trudności. Justyna Walentynowicz10 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Ponad 90% próbek konopi w USA zawierało przekroczone ilości THC Badanie federalne w USA sprawdza faktyczne stężenia THC i te, które deklarują producenci na opakowaniu produktów konopnych. Justyna Walentynowicz9 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Austria zwiększa kontrole na granicy. Powodem jest legalizacja w Niemczech O d 1 kwietnia Niemcy pozwalają na posiadanie i palenie marihuany. Co na to inne państwa w UE? Jakie działania w związku z tym prowadzą? Justyna Walentynowicz8 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Uprawa konopi w szklarni: elementy wyposażenia szklarni Uprawa konopi w szklarni - jakie wyposażenie jest niezbędne, aby uprawiać marihuanę? Sprawdź czego potrzebujesz do uprawy w szklarni Justyna Walentynowicz8 kwietnia 2024