fbpx
AKTUALNOŚCI
9 listopada 2022

Kolejne stany USA zalegalizowały rekreacyjną marihuanę

Jakie korzyści przynosi legalizacja marihuany i jak wpłynie na gospodarkę poszczególnych stanów? Czy to już początek końca prohibicji i otwarcie się na medyczną i rekreacyjną konopię? Przeczytaj i przekonaj się, jakie stany dołączyły do rewolucyjnego ruchu!
marihuanę

Kolejne stany USA zdecydowały się zalegalizować rekreacyjną marihuanę! Dzisiaj do zaszczytnego grona, w którym konopna prohibicja została przerwana dołączył stan Maryland i Missouri.

Legalizacja rekreacyjnej marihuany w USA

Marihuana to obecnie jedna z najpopularniejszych używek w USA. Wiele stanów zarabia na konopiach ogromne pieniądze. Lokalni gubernatorzy również zaczęli do tego tematu podchodzić o wiele bardziej liberalnie. Być może jest to następstwo ostatnich decyzji prezydenta Joe Bidena. Kilka tygodni temu ogłosił, że ułaskawia wszystkich skazanych za posiadanie marihuany wyrokiem federalnym.

Dziś do grona stanów, które zalegalizowały rekreacyjną marihuanę dołączyły kolejne dwa – Maryland i Missouri. Od kiedy będzie można tam legalnie posiadać i kupić konopie indyjskie?

Społeczność stanu Maryland wzięła udział w referendum

Referendum przesądziło o legalizacji rekreacyjnej marihuany w Maryland

Dorośli powyżej 21 roku życia będą mogli legalnie używać konopi indyjskich w stanie Maryland! O tej decyzji przesądziło referendum. Mieszkańcy stanu Maryland zostali zapytani „Czy popierasz legalizację używania konopi indyjskich przez osobę, która ma co najmniej 21 lat w dniu 1 lipca 2023 r. lub później w stanie Maryland?”.

65% mieszkańców Maryland zagłosowało za legalizacją rekreacyjnej marihuany. To zapewniło zmianę przepisów w tym stanie. Jak cały proces będzie wyglądał?

Pełna legalizacja wejdzie w życie od 1 lipca 2023 roku. Wtedy każdy dorosły powyżej 21 roku życia będzie mógł posiadać do 1,5 uncji (około 45g) marihuany. Uprawiać konopie w domu (maksymalnie dwie rośliny) i kupować susz w licencjonowanych sklepach. Do 1 lipca 2023 roku nadal będzie obowiązywało stare prawo, według którego posiadanie do 10g zioła jest karane grzywną w wysokości 100 dolarów.

Kolejne referendum odbyło się w stanie Missouri

Legalizuje również stan Missouri

Stan Missouri również zalegalizował rekreacyjną marihuanę. Tam wyniki referendum nie były już aż tak korzystne, wyniosły 53% za i 47% przeciw.

Zmiany wejdą w życie od 8 grudnia 2022 roku. Wszyscy dorośli mieszkańcy stanu powyżej 21 roku życia będą mogli posiadać trzy uncje konopi indyjskich (około 90g), uprawiać zioło w domu oraz kupować je w licencjonowanych sklepach.

Przyjęta poprawka umożliwi wszystkim firmom, które dotychczas działały na rynku marihuany medycznej, przekształcenie licencji i rozszerzenie jej o możliwość działania na rynku rekreacyjnym. Jednak będzie to możliwe dopiero od 8 lutego 2023 roku.

W Missouri cały czas zabronione będzie palenie marihuany w miejscach publicznych. Jest to traktowane jako wykroczenie. Za niedostosowanie się do tych przepisów grozi grzywna do 100 dolarów.

Growerzy, którzy będą chcieli uprawiać zioło w swoim domu będą potrzebowali licencji. Jej koszt to również 100 dolarów. Jak poinformowały władze stanu, wnioski o wydanie licencji domowego hodowcy będzie można składać już od 8 stycznia 2023 roku.

Jeżeli szukacie najlepszych nawozów do swoich kwiatków to zachęcamy do odwiedzenia sklepu Hemp.pl. Znajdziecie tam nawozy firmy Hesi, które z pełną odpowiedzialnością możemy wam polecić.

źródło: leafly.com

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Rynek konopny, edukacja, marketing i biznes. Najlepsze instagramowe konta zagranicznych influencerów! Jakich influencerów branży konopnej warto poznać w social mediach? Promowanie edukacji, konopi, CBD, technologii i marketingu. Justyna Walentynowicz4 grudnia 2023
AKTUALNOŚCI Co to jest HHC? Występowanie, działanie i zagrożenia Czym jest HHC? Jakie są jego działania i zagrożenia? O tym przeczytasz w artykule. Adrian Lewandowski30 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Bydgoszcz: 15-latka handlowała marihuaną Bydgoscy policjanci zatrzymali 15-latkę, która handlowała marihuaną. admin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Arkadiusz Jakubik wypowiedział się na temat legalizacji marihuany. Głośna deklaracja [WIDEO] Arkadiusz Jakubik wypowiedział się na temat marihuany. Aktor złożył bardzo ważną deklarację. Mikołaj Rusin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Walenie wiadra - ogrodnictwo, zabawa czy niebezpieczeństwo? Czy kiedykolwiek słyszałeś coś jak "walenie z wiadra" i zastanawiałeś się czy to nowy trend w ogrodnictwie? Wyprowadzimy Cię z błędu admin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Ulepsz wygląd swoich tatuaży. Balsam konopny do skóry to produkt, który pokochasz Wiesz jakie cuda może zdziałać na Twojej skórze balsam konopny ? Jeśli jesteś posiadaczem tatuaży, zdecydowanie pokochasz jego działanie ! admin28 listopada 2023