fbpx
AKTUALNOŚCI
2 czerwca 2023

Kultura konopna w USA. Z roku na rok przybywa zwolenników legalizacji

Jak rozwija się kultura konopna w USA. Czy duże znaczenie ma to, że z roku na rok przybywa zwolenników legalizacji? Przeczytaj więcej na ten temat.

W Stanach Zjednoczonych cały czas intensywnie rozwija się kultura konopna. Świadczy o tym fakt, że z roku na rok przybywa zwolenników legalizacji. Sprawdź kilka faktów o obecnej amerykańskiej kulturze konopnej.

Kultura konopna w USA – 7 faktów, które niepodważalnie świadczą o rozwoju tej branży

Ostatnio organizacja Pew Research Center przedstawiła raport, który omawia coraz większe poparcie dla legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych. Eksperci z think tanku w Waszyngtonie zebrali siedem istotnych faktów dotyczących ewolucji amerykańskiego podejścia do tej substancji. Z raportu wynika również, że kultura konopna w USA cały czas się rozwija.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat zanotowano znaczny wzrost poparcia dla legalizacji marihuany

Gdy porównamy obecną sytuację do wyników badania Gallupa z 2000 roku, to liczba Amerykanów popierających legalizację marihuany wzrosła ponad dwukrotnie. Dane zebrane przez Pew Research w 2019 roku pokazują, że dwie trzecie Amerykanów popiera legalizację. Możliwe jest, że po opublikowaniu najnowszych wyników zobaczymy jeszcze większe poparcie dla reformy dotyczącej marihuany.

Dziewięciu na dziesięciu Amerykanów uważa, że ​​marihuana powinna być legalna do celów medycznych lub rekreacyjnych

W październiku 2022 roku Pew Research Center opublikował wyniki kolejnej ankiety, które zawierały kluczowy wniosek. Według tych wyników aż 88% dorosłych Amerykanów uważało, że marihuana powinna być legalna zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych.

Poparcie dla legalizacji marihuany jest zróżnicowane w zależności od wieku

Wyniki tego samego badania wykazały, że osoby w wieku 75 lat i starsze rzadziej popierają pełną legalizację marihuany w porównaniu do młodszych dorosłych. Według tych wyników, 3 na 10 dorosłych w wieku 75 lat i starszych opowiedziało się za legalizacją marihuany w celach medycznych i rekreacyjnych, podczas gdy 53% dorosłych w wieku od 65 do 74 lat podzieliło te same poglądy. W porównaniu do tego, aż 72% dorosłych poniżej 30 roku życia poparło zarówno legalizację medyczną, jak i rekreacyjną.

kultura konopna
W 23 stanach USA można już kupić legalną marihuanę

Zwolennicy i przeciwnicy legalizacji

W ankiecie podkreślono dwa główne powody, dla których zwolennicy legalizacji popierali tę inicjatywę. Głównymi powodami były korzyści medyczne (86%) oraz uwolnienie czasu pracy organom ścigania. Po legalizacji policjanci i prokuratorzy mogliby się skupić na innych obszarach przestępczości.

Wśród tych, którzy nie zgadzali się z legalizacją, 79% było zaniepokojonych kwestiami bezpieczeństwa drogowego, a 69% martwiło się, że legalizacja może spowodować gwałtowny wzrost innych form uzależnień od narkotyków.

Większość Amerykanów opowiada się za łagodzeniem kar dla osób skazanych za przestępstwa związane z marihuaną

Według badania Pew Research Center z października 2021 roku, dwie trzecie dorosłych Amerykanów popiera wprowadzenie przepisów, które złagodziłyby kary dla osób skazanych wyłącznie za przestępstwa związane z marihuaną. Dodatkowo, około sześciu na dziesięciu dorosłych (61%) wyraziło chęć usunięcia lub wykreślenia przestępstw związanych z marihuaną z rejestrów karnych. Wnioski te są najprawdopodobniej poparte przez Demokratów oraz młodszych dorosłych.

Warto również zaznaczyć, że 74% czarnoskórych Amerykanów wykazywało większą skłonność do poparcia tych zmian. Jest to o wiele więcej niż osoby o innym pochodzeniu rasowym lub etnicznym.

Ilu mieszkańców USA próbowało zioła?

Mimo narastającego poparcia dla legalizacji marihuany i dynamicznych zmian w przepisach prawnych w całych Stanach Zjednoczonych, wyniki Krajowej Ankiety dotyczącej Używania Narkotyków i Zdrowia z 2021 roku pokazały, że 46% dorosłych Amerykanów nigdy nie miało do czynienia z tą rośliną w żadnej formie. Wydaje się, że inne substancje są bardziej powszechnie stosowane w społeczeństwie, takie jak alkohol (78%) i wyroby tytoniowe (57%).

Stany, które zalegalizowały rekreacyjną marihuanę

Do dnia dzisiejszego aż 23 stany zdecydowały się na legalizację rekreacyjnej marihuany. Ostatnim stanem, który wprowadził zmiany jest Minnesota. To pokazuje jak bardzo rozwija się kultura konopna w USA. Patrząc na powyższe fakty legalizacja federalna jest już coraz bliżej.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam susz i olejki CBD, najlepsze waporyzatory i akcesoria do palenia.

źródło: veriheal.com

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Liczba pacjentów medycznej marihuany w USA wzrosła o 610% od 2016 Wraz z legalizacją marihuany w poszczególnych stanach USA, liczba pacjentów gwałtownie wzrosła. Spora część przeszła na rynek rekreacyjny Justyna Walentynowicz12 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Oktoberfest bez zioła? Władze Monachium chcą zakazu konopi Władze Bawarii chcą wprowadzać lokalne zakazy używania konopi indyjskich między innymi na Oktoberfest. Czy dojdą do skutku? Justyna Walentynowicz10 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Straż graniczna w Nowym Meksyku konfiskuje legalną marihuanę W ostatnim czasie w stanie Nowy Meksyk mają miejsce konfiskaty legalnej marihuany. Dowiedz się więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz10 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI 9 na 10 Amerykanów popiera legalizację marihuany w USA Amerykanie zdecydowanie są za legalizacją marihuany na poziomie federalnym w USA. Oto wyniki sondażu! Justyna Walentynowicz10 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Marihuana na Hawajach: Stan USA oddala się od legalizacji marihuany Medyczna marihuana jest legalna na Hawajach od 2000 roku. Jednak starania dotyczące legalizacji rekreacyjnej spotykają trudności. Justyna Walentynowicz10 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Ponad 90% próbek konopi w USA zawierało przekroczone ilości THC Badanie federalne w USA sprawdza faktyczne stężenia THC i te, które deklarują producenci na opakowaniu produktów konopnych. Justyna Walentynowicz9 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Austria zwiększa kontrole na granicy. Powodem jest legalizacja w Niemczech O d 1 kwietnia Niemcy pozwalają na posiadanie i palenie marihuany. Co na to inne państwa w UE? Jakie działania w związku z tym prowadzą? Justyna Walentynowicz8 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Uprawa konopi w szklarni: elementy wyposażenia szklarni Uprawa konopi w szklarni - jakie wyposażenie jest niezbędne, aby uprawiać marihuanę? Sprawdź czego potrzebujesz do uprawy w szklarni Justyna Walentynowicz8 kwietnia 2024