fbpx
AKTUALNOŚCI
5 stycznia 2024

Potężna marihuana – moonrock. Czy warto go dodać do jointa?

Czym jest moonrock i jak go palić? Czy taka forma marihuany nadaje się do spalenia w joincie? Sprawdź jak przygotować się na potężne uderzenie THC
purple haze

Konopny moonrock zdobył dużą popularność wśród doświadczonych stonerów. To unikalne połączenie kwiatu konopi, olejku haszyszowego i pyłku konopnego (kiefu). Oferuje potężny haj, intensywny smak i aromat. W tym artykule wyjaśnię czym jest moonrock i w jaki sposób można go zrobić.

Czym jest moonrock (księżycowa skała)?

Moonrock to kwiaty (pąki) konopi zanurzone w oleju haszyszowym, a następnie otoczone w kief (pyłek konopny). Pochodzenie moonrock jest do końca wyjaśnione. Krążą plotki, że apteka Starbudz760 jako pierwsza je wymyśliła. Później amerykański raper Kurupt spopularyzował produkt i zaznaczył znakiem towarowym własną wersję o nazwie Kurupt Moonrock.

Jak silny jest konopny moonrock ?

Moc każdej partii moonrocks jest różna. Zależy od tego, w jaki sposób jest wytwarzany. Ogólnie zakłada się, że oscyluje wokół 50% THC. Dla porównania większość odmian zawiera średnie stężenie około 20% THC. 

Haj moonrock uwalnia się stopniowo. Nie jest to produkt dla osób, o niskiej tolerancji na marihuanę. Jeśli kiedyś doświadczyliście negatywnych lub zbyt intensywnych doznań po marihuanowych ciastkach czy żelkach, moonrock może być jeszcze silniejszym doświadczeniem.  Zapewnia długotrwałe i bardzo intensywne efekty.

Korzyści, jakie zapewnia moonrock:

  • Wydajność – podobnie jak w przypadku dabów, odrobina wystarcza na długi czas.
  • Świetny dla pacjentów medycznych lub użytkowników, którzy chcą uzyskać wysoką dawkę THC

Wady:

  • Zapewniają super mocny haj (nie zawsze jest to dobra rzecz dla każdego)
  • Są lepkie i brudzące – większość ludzi pali je w szkle. Można je zwinąć w jointa lub blanta, ale nie należy ich wkładać do młynka. Nadają się także do waporyzacji, jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt.
  • Należy przechowywać je w suchym, chłodnym miejscu, aby się nie roztopiły

Jak robi się moonrock (księżycową skałę)?

Produkty do stworzenia moonrock to:

  • Susz (topy, kwiaty)
  • Płynny koncentrat lub olej haszyszowy
  • Duża miska kiefu, pyłku (zbiera się on na dnie grindera)
  • Szczypce (lub podobne urządzenie do chwytania)
  • Zakraplacz do płynów 

1. Weź top ulubionego suszu. Sugeruję wybór największego, ponieważ lepiej utrzyma się w efekcie końcowym.

2. Weź koncentrat. Jeśli jest on bardzo gęsty i trudno nim manipulować, podgrzej go, aż stanie się trochę płynny. Następnie użyj zakraplacza, aby całkowicie pokryć kwiaty bez konieczności zanurzania ich w koncentracie. Zbyt mocne nasączenie doprowadzi do wydłużenia czasu suszenia i spowoduje trudności z paleniem.

3. Użyj szczypców, aby chwycić top i obtoczyć go kiefem, aż cały zostanie pokryty pyłkiem.

4. Pozwól swoim skałom wyschnąć kilka minut, aż będą gotowe do działania. Gotowe 😉

Czy joint to dobra metoda palenia moon rock?

Moonrock jest zalecany dla doświadczonych konsumentów konopi, ponieważ ma potężną moc. Oto kilka porad, jak przygotować się do jego palenia.

Niezależnie od tego, czy jest to bongo, czy fajka, użyj szklanych naczyń do palenia moonrock, ponieważ nie zachowują się one jak topki. 

Jeśli zdecydujesz się na jointa, lepiej nie wrzucać go samodzielnie do bletki. Jeśli kiedyś kręciliście, jointa z dodatkiem haszu tu można zrobić podobnie. Przygotuj jointa jak zawsze, używając ulubionego suszu (na pierwszy raz, może być to susz CBD, aby nie przesadzić z mocą).  Następnie pokrusz moonrock na górę i zwiń swoje dzieło. 

moonrock
Moonrock to bardzo mocna forma marihuany

Zadbaj o setting

Przygotuj się. Wiemy, że istnieją odmiany pobudzające kreatywność, po których świetnie się sprząta czy wykonuje zadania wymagające myślenia. Moonrock nie należy do tej kategorii. Jeśli masz zadania do wykonania, zrób to wcześniej by spokojnie cieszyć się uniesieniem moonrocka. 

Zjedz wcześniej, zdrowy pełnowartościowy posiłek z dużą ilością białka. Jeśli moonrock okaże się zbyt mocny, posiadanie czegoś w żołądku pomoże zapobiec nudnościom. Pomoże to również ograniczyć podjadanie. Przygotuj także dużą ilość wody lub cytrynowej lemoniady i stale się nawadniaj. THC wpływa na zmniejszenie produkcji śliny w gruczołach podżuchwowych jamy ustnej, a przy tak wysokiej dawce możesz odczuwać suchość w ustach. Po spożyciu moonrocka może nie będzie chciało Ci się wstawać. Zawsze to powtarzam, że idealne przygotowanie = idealna faza. 

To samo dotyczy jedzenia. Przygotuj zdrowe, pyszne przekąski, abyś mógł podzielić się nimi z przyjaciółmi. Suszone lub świeże owoce czy orzechy sprawdzą się idealnie. 

Zadbaj o otoczenie. Jeśli masz zamiar przyjąć silną dawkę THC, jaką oferuje moonrock, zrób to w wygodnym i zachęcającym otoczeniu. Posprzątaj, zadbaj o idealne towarzystwo i zrób tak, by niczego Ci nie brakowało. Jeśli masz trudny okres w swoim życiu, lepiej poczekaj na odpowiedni moment. Tak ogromna dawka psychoaktywna może wywołać lęki i bad tripa, a tego nie chcemy.

Podobnie jak w przypadku jedzenia, zacznij miareczkowanie. Na pierwszy raz wybierz najmniejszą możliwą dawkę.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych, to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam szoty konopne, których musisz spróbować.

Justyna Walentynowicz

Autor: Justyna Walentynowicz

Redaktorka portalu WEEDWEEK.PL

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI W Gdańsku odbyło się szkolenie dla policjantów o medycznej marihuanie Laboratorium w Gdańsku zorganizowało szkolenie dla policji na temat medycznej marihuany. Przeczytaj więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz1 marca 2024
AKTUALNOŚCI Haj biegacza: Naturalna droga do „haju” bez użycia marihuany Co łączy haj biegacza i cannabis? Jakie aktywności mogą wywołać ten stan? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Adrian Lewandowski29 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Badanie studium przypadku: Olej konopny dla psa na toczeń Czy wiesz, że olej konopny dla psa może mieć zbawienny wpływ na jego zdrowie? Sprawdź, jak konopie działają w terapii zwierząt domowych. Justyna Walentynowicz28 lutego 2024
AKTUALNOŚCI WeedWeek DAYS: Największy polski festiwal konopny WeedWeek DAYS to największy festiwal konopny w Polsce, który odbędzie się już w maju! Przeczytaj więcej. admin28 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Grecja: Pacjenci nareszcie mają dostęp do medycznej marihuany Medyczna marihuana w Grecji - po 7 latach oczekiwania konopie indyjskie na receptę są dostępne dla pacjentów w słonecznym państwie 🌞 Justyna Walentynowicz27 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Jazda autem po marihuanie: Badanie pacjentów medycznej Jazda autem po marihuanie? Naukowcy z Australii sprawdzili zdolność prowadzenia samochodu u pacjentów będących pod wpływem marihuany Justyna Walentynowicz27 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Snoop Dogg palił marihuanę przy swoich wnuczkach. Internauci go skrytykowali Snoop Dogg opublikował kilka dni temu nagranie na swoim Instagramie, gdzie pali blanta przy swoich wnuczkach. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz26 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Polski wiceminister rolnictwa popiera legalizację marihuany? Znamy odpowiedź Wiceminister rolnictwa, Michał Kołodziejczak został zapytany w programie Żurnalista o marihuanę. Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz26 lutego 2024