fbpx
AKTUALNOŚCI
17 lutego 2023

Spannabis 2023 – największe europejskie targi konopne już w marcu!

Uwaga! Spannabis 2023 - Olbrzymie europejskie targi konopne już w marcu! Tego nie możesz przegapić! Poznaj najnowsze trendy, spotkaj ekspertów i odkryj tajemnice branży! Zarezerwuj bilety już dziś!
spannabis

Już w marcu odbędą się największe europejskie targi konopne w Europie – Spannabis. Co ty razem przygotowali organizatorzy hiszpańskiego eventu? Jakie firmy pojawią się w Barcelonie? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Spannabis 2023 – kiedy i gdzie?

Targi Spannabis to największy event konopny w Europie. Odbywa się corocznie od 2002 roku w Barcelonie. W tym roku będzie to już 19 edycja katalońskiego eventu. Od 10 do 12 tamtejsza hala Fira de Cornellà stanie się na chwilę światową stolicą zioła.

Z informacji przedstawionych przez organizatorów wiemy, że na miejscu stawi się ponad 280 wystawców, zarówno z Europy jak i innych kontynentów – w tym oczywiście Ameryki Północnej. W barcelońskiej hali organizatorzy zagospodarują 5 ogromnych powierzchni wystawowych. Jakie firmy będziemy mogli zobaczyć na Spannabis 2023?

Naturalną rzeczą jest to, że na hiszpańskich targach stawi się dużo lokalnych firm. W tym np. takie seed banki jak: Gea Seeds, Humboldt Seed Company, Sweet Seeds, Buddha Seeds i wiele, wiele innych.

Oczywiście w Hiszpanii pojawią się także europejscy giganci: Purize, Barney’s Farm, Canna, Doctor’s Choice, RQS, OCB czy Mascotte.

No i to na co czeka każdy Europejczyk, czyli najpopularniejsze firmy amerykańskie: DynaVap, The Cali Connection, Puffco, Exxus Vape, Dr. Dabber.

Oczywiście nie są to wszystkie firmy jakie zagoszczą na Spannabis 2023. Pełną listę wystawców znajdziesz tutaj.

spannabis

Historia Spannabis

W jaki sposób targi Spannabis wyrobiły sobie tak dużą renomę na całym świecie? W 2001 roku grupa Hiszpanów wpadła na pomysł stworzenia targów konopnych w swoim kraju. Podczas planowania tego eventu nie było dokładnie pewne to, jak na pomysł takiego eventu zareagują lokalne media i przede wszystkim politycy.

Jednak w 2002 roku zrealizowali swój pomysł i wtedy oficjalnie odbyła się pierwsza edycja targów konopnych Spannabis. Tamten event odbył się w hali Palau Sant Jordi. Każdy następny był już w Fira de Cornellá (miejsce w którym odbędą się również tegoroczne targi). Organizatorzy z roku na rok powiększali miejsce przeznaczone na stoiska wystawców. Zaczynając od 13 000 m2, aż do 18 000 m2.

Duży wpływ na popularność targów Spannabis ma również tamtejsze prawo. Wielu specjalistów powtarza, że obecnie europejską stolicą konopni nie jest już Amsterdam, a właśnie Barcelona. Co ciekawe to właśnie w Barcelonie Cookies otworzyło swój pierwszy europejski lokal. Także to musi o czymś świadczyć.

spannabis

Dodatkowe atrakcje na Spannabis 2023

Oczywiście organizatorzy przygotowali również inne – dodatkowe atrakcje na targach Spannabis.

W trakcie trwania eventu odbędzie się Światowa Konferencja Konopi. Na niej pojawią się liderzy z sektorów: medycznych, przemysłowych i rekreacyjnych. Zostaną poruszone bardzo ważne tematy, które w przyszłości mogą przesądzić o legalizacji marihuany w całej Unii Europejskiej.

Oprócz strefy naukowej, organizatorzy zadbali również o strefę rozrywkową. Na wydarzeniu zagrają NaaN Hang, Toxic in Dub, Gluu, DJ Cucumba, Jhana Beat, Barbass Sound, Morgana Souljah, Las Hijas de la Cumbia, Dub Engine.

Mamy dobrą informację dla osób, które będą zmagać się z ostrą gastrofazą. Na miejscu pojawią się foodtrucki, które zadbają o dostarczenie najlepszych hiszpańskich potraw.

Bilety na Spannabis 2023 możesz znaleźć tutaj. Oczywiście nasza redakcja będzie obecna na tym evencie, więc mamy nadzieję że uda nam się z Tobą zbić pione!

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.
AKTUALNOŚCI Badanie studium przypadku: Olej konopny dla psa na toczeń Czy wiesz, że olej konopny dla psa może mieć zbawienny wpływ na jego zdrowie? Sprawdź, jak konopie działają w terapii zwierząt domowych. Justyna Walentynowicz28 lutego 2024
AKTUALNOŚCI WeedWeek DAYS: Największy polski festiwal konopny WeedWeek DAYS to największy festiwal konopny w Polsce, który odbędzie się już w maju! Przeczytaj więcej. admin28 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Grecja: Pacjenci nareszcie mają dostęp do medycznej marihuany Medyczna marihuana w Grecji - po 7 latach oczekiwania konopie indyjskie na receptę są dostępne dla pacjentów w słonecznym państwie 🌞 Justyna Walentynowicz27 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Jazda autem po marihuanie: Badanie pacjentów medycznej Jazda autem po marihuanie? Naukowcy z Australii sprawdzili zdolność prowadzenia samochodu u pacjentów będących pod wpływem marihuany Justyna Walentynowicz27 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Snoop Dogg palił marihuanę przy swoich wnuczkach. Internauci go skrytykowali Snoop Dogg opublikował kilka dni temu nagranie na swoim Instagramie, gdzie pali blanta przy swoich wnuczkach. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz26 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Polski wiceminister rolnictwa popiera legalizację marihuany? Znamy odpowiedź Wiceminister rolnictwa, Michał Kołodziejczak został zapytany w programie Żurnalista o marihuanę. Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz26 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Oficjalnie: Niemcy zalegalizowały marihuanę! Doszło do historycznej chwili! Niemcy zalegalizowały marihuanę! Tamtejszy parlament przegłosował rewolucyjną ustawę. Mikołaj Rusin23 lutego 2024
AKTUALNOŚCI Jamajka wysyła marihuanę do USA. To pierwszy legalny eksport Konopie i marihuana na Jamajce - pierwszy legalny eksport cannabis z Jamajki do USA. Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz23 lutego 2024