fbpx
AKTUALNOŚCI
30 stycznia 2024

Korea Południowa zabrania używać publicznie słowa marihuana

Korea Południowa i marihuana - dowiedz się, dlaczego rząd chce zakazać używania słów i symboli związanych z konopiami
korea południowa marihuana

Legalne produkty z cannabis są obecnie dostępne na wielu rynkach na całym świecie. Niewiele z nich oferuje wysoką zawartość THC. Jednak konsumenci i pacjenci mają teraz znacznie więcej opcji niż w poprzednich dekadach.

Podejście Korei Południowej do marihuany

Urugwaj i Kanada pozostają jedynymi państwami, w których sprzedaż produktów o wysokiej zawartości THC jest dozwolona w całym kraju. Urugwaj nadal ogranicza legalną sprzedaż produktów do mieszkańców kraju. Kanada zezwala na legalną sprzedaż każdemu pełnoletniemu, niezależnie od posiadanego obywatelstwa.

Malta i Luksemburg funkcjonują na nieco innych zasadach. Malta zezwala jedynie na osobistą uprawę konopi indyjskich i niekomercyjne kluby, w których można zaopatrywać się w legalną marihuanę. Luksemburg zezwala jedynie na ograniczoną uprawę domową.

Towary zawierające niewielkie lub zerowe ilości THC, ale zawierające inne kannabinoidy, można obecnie znaleźć na każdym kontynencie. Czasami produkty te są regulowane. W zdecydowanej większości przypadków jednak regulacje są niewielkie lub nie ma ich wcale. 

Produkty konopne zawierające CBD są szczególnie popularne wśród pacjentów i konsumentów, mimo że często są owiane tajemnicą. Chodzi dokładnie o pochodzenie składników, działalność firm i kilka innych obaw konsumentów (jeśli w ogóle są świadomi swoich zakupów). Spowodowało to wiele zamieszania w branży.

Zakaz promowania marihuany w Korei Południowej

Niektóre kraje pracują nad zapewnieniem większej spójności poprzez opracowanie rozsądnych polityk i przepisów. Inne kraje podejmują ekstremalne środki, czego przykładem jest rząd Korei Południowej. Państwo dąży do zakazania wszelkich odniesień do konopi w produktach spożywczych i innych markach. 

Kawiarnia w dzielnicy Mapo w Seulu zwróciła ostatnio na siebie uwagę, proponując w swojej ofercie kawę z marihuaną, wytwarzaną z nasion konopi, które są pozbawione działania psychoaktywnego.

Liście, łodygi i łuski nasion marihuany są zakazane i nie mogą być stosowane w żywności. Nasiona konopi z całkowicie usuniętymi łuskami są prawnie dozwolone do stosowania jako produkty spożywcze. Wzbudziło to jednak obawy ze względu na skojarzenie produktu kawiarni z marihuaną.

Marihauna w Korei
Kawa z dodatkiem nasion konopi zaniepokoiła władze Korei Południowej

Konopie dla konsumentów nie odurzają

W menu znajdują się zdjęcia liści marihuany, co rzekomo sprawia wrażenie, że są one używane w kawie. Wnętrze kawiarni jest również udekorowane zielonymi roślinami i fioletowymi światłami, tworząc atmosferę przypominającą uprawę marihuany. Ciasta są ozdobione liśćmi przypominającymi marihuanę, co przyczynia się do postrzeganego skojarzenia z ziółkiem.

Opinie odwiedzających w sieci wyrażały, że kawiarnia tworzy atmosferę sklepu sprzedającego nielegalne narkotyki. Mimo że jest to legalny lokal, rząd obawia się, że takie sklepy mogą nieumyślnie podkreślać obrazy związane z narkotykami. Według władz pobudzają ciekawość i potencjalnie wprowadzają konsumentów w błąd.

„Narkotyczne” trendy w Korei Południowej

Termin „narkotyczny” jest również często używany w nazwach potraw i marek w Korei. Nazwy dań, takich jak narkotyczny gimbap i narkotyczne tteokbokki, mają na celu podkreślić uzależniający smak i wywrzeć trwałe wrażenie na konsumentach.

W odpowiedzi ministerstwo ds. bezpieczeństwa żywności i leków znowelizowało w tym miesiącu ustawę mającą na celu zakazanie stosowania terminów związanych z narkotykami na etykietach i w reklamach żywności. Zakazy mają zostać wdrożone w lipcu tego roku.

Według ministerstwa środek ten ma na celu zapobieganie pozytywnemu przedstawianiu terminów związanych z narkotykami w życiu codziennym i podnoszenie świadomości społecznej na temat narkotyków.

Restauracje używające takich terminów muszą zmienić swoje nazwy, aby usunąć słowa związane z narkotykami. Reklamy z liśćmi konopi lub treściami psychodelicznymi również zostaną poddane kontroli.

gimbap
„Narkotyczny” gimbap

Jak Korea Południowa poradzi sobie z używaniem terminów związanych z marihuaną?

Według The Korea Times, od lipca 2024 odniesienia do kannabinoidów w produktach spożywczych i nazwach marek będą zabronione. Ma to zniechęcić Koreańczyków do lekceważenia takich zasad.

Ministerstwo zamierza zwrócić się do władz lokalnych o wdrożenie środków administracyjnych przeciwko firmom zaangażowanym w promowanie takich reklam, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak informuje Ministerstwo Żywności i Bezpieczeństwa Leków, właściciele firm, którzy nie zastosują się do tego zakazu, mogą zostać ukarani zawieszeniem działalności. Region, w którym znajduje się Korea Południowa, jest znany ze stosowania jednych z najsurowszych polityk dotyczących konopi indyjskich na świecie. Wiele państw znajdujących się w Azji nadal wydaje karę śmierci za niektóre przestępstwa związane z marihuaną.

W kwietniu 2023 w Singapurze mężczyzna został uznany za winnego i skazany na karę śmierci, ponieważ przemycił do kraju kilogram marihuany. Czterdziestosześcioletni Tangaraju Suppiah został powieszony, mimo wielu sprzeciwom i apelacjom.

Zadziwiającym faktem było, że Tajlandia zdecydowała się na legalizację marihuany w 2022. Jednak po 18 miesiącach, kraj wycofuje się z tej decyzji, ponieważ obecna sytuacja nie podoba się nowej koalicji.

Zakazywanie marihuany to nieudana polityka publiczna, która nie wykazuje żadnych dowodów na to, że działa. Smutnym faktem jest, że Korea Południowa decyduje się pójść w złym kierunku, stosując przy tym dezinformację i odbierając wolność przekazu.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam szoty konopne, których musisz spróbować.

Źródła:

  1. Da-hyun J. (2024). The Korea Times. Gov’t to prohibit drug-related terms in food labeling. Z linku: https://www.koreatimes.co.kr/www/nation/2024/01/113_367615.html
  2. Norman H. (2024). South Korea Is Moving To Ban Cannabis References In Products And Brands. Z linku: https://internationalcbc.com/south-korea-is-moving-to-ban-cannabis-references-in-products-and-brands/
  3. Adams M.B. (2023). High Times. Singapore Hangs Man Over One Kilo of Weed. Z linku: https://hightimes.com/news/singapore-to-hang-man-over-one-kilo-of-weed/
Justyna Walentynowicz

Autor: Justyna Walentynowicz

Redaktorka portalu WEEDWEEK.PL

Zobacz wszystkie wpisy tego autora
Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Snoop Dogg otworzył swój pierwszy oficjalny sklep z marihuaną. Sprawdź jego lokalizację! Amerykański raper Snoop Dogg otworzył swój pierwszy oficjalny sklep z marihuaną. Przeczytaj więcej na ten temat. Mikołaj Rusin17 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Jak skręcić Holendra? Poradnik kręcenia jointa w stylu holenderskim Jak skręcić jointa w holenderskim stylu? Przeczytaj poradnik skręcania jointa przygotowany przez specjalistów! admin15 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Legalizacja marihuany w USA zmniejsza ilość aktów przemocy wobec partnerów Legalizacja marihuany wpływa na zmniejszenie przemocy. Badania pozwalają zrozumieć, jakie korzyści społeczne przynosi regulacja rynku konopi Justyna Walentynowicz11 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Szwajcaria sprzedaje legalną marihuanę. Jakie produkty zyskują popularność? Legalna marihuana w Szwajcarii. Dowiedz się, które produkty konopne zdobywają uznanie wśród konsumentów, jakie są trendy na rynku i jak to wpływa na sytuację alpejskiego kraju Justyna Walentynowicz10 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Daby z THC: Co to jest dabbing i dlaczego 710 jego święto? W tym artykule przyjrzymy się, czym dokładnie są daby, dlaczego zyskały na popularności oraz dlaczego 710 jest dla nich tak wyjątkową datą Justyna Walentynowicz10 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Obiecujące odkrycie. Psylocybina redukuje klasterowe bóle głowy o 50% Psylocybina, substancja psychoaktywna obecna w magicznych grzybach, wykazała zdolność do redukcji klasterowych bólów głowy aż o 50%. Justyna Walentynowicz5 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Karol Modzelewski nagrał odcinek na temat marihuany. Sprawdziliśmy te informacje Karol Modzelewski porusza temat marihuany w najnowszym odcinku swojej serii 'Po co to komu' na Youtube. Przeczytaj więcej. Justyna Walentynowicz4 lipca 2024
AKTUALNOŚCI Naukowcy zbadali legalne olejki konopne w Kanadzie. Etykiety zawyżają poziom THC Kanadyjscy naukowcy zbadali legalne olejki z THC. Dowiedz się o rozbieżnościach znalezionych w tych produktach i co to oznacza dla konsumentów Justyna Walentynowicz4 lipca 2024