fbpx
AKTUALNOŚCI
30 czerwca 2022

Zorganizowany nalot służb na sklepy konopne. 300 funkcjonariuszy, terenowe laboratoria i podsłuchy

Sensacyjne wieści! Zorganizowany nalot służb na sklepy konopne! 300 funkcjonariuszy, terenowe laboratoria i podsłuchy! Odkryj kulisy i dowiedz się, jak doszło do tego, że służby postanowiły podjąć taką akcję - kliknij i zobacz już teraz!

Od samego rana do naszej redakcji spływa wiele informacji na temat nalotów służb na sklepy konopne. Funkcjonariusze wzięli na celownik największych polskich przedsiębiorców konopnych. Mamy nieoficjalne informacje od naszych informatorów!

Naloty służb na sklepy konopne!

Uwaga przedsiębiorcy! Właśnie rozpoczęła się zorganizowana akcja mająca na celu kontrole konopnych biznesów. Do największych polskich sklepów konopnych od kilku dni pukają funkcjonariusze policji, służby celno-skarbowej oraz przedstawiciele sanepidu. Ponoć jest w to zaangażowanych około 300 pracowników publicznych.

Z anonimowych, nieoficjalnych informacji, które spływają do nas od samego rana, udało nam się dowiedzieć, że w lokalu czołowego polskiego przedsiębiorstwa konopnego pojawiło się 5 radiowozów służby celno-skarbowej i policji. Mieli ze sobą terenowe laboratoria, które pozwalały na miejscu badać produkty sprzedawane przez tą firmę.

Rekwirowali wszystko: susze, czekolady, pre-rollsy z akcyzą, którą specjalnie załatwiłem na potrzebę urzędu skarbowego. Zabrali nawet kosmetyki i kremy.

Właściciel jednej z największych sieciówek

Dowiedzieliśmy się również, że służby prowadzą naloty na firmy w całej Polsce. Według naszych informatorów głównym celem są produkty, które zawierają THC. Co ciekawe w niektórych przypadkach funkcjonariusze nie traktują ich jako narkotyk, tylko jako lek. Tak więc jednym z głównych powodów całej akcji ma być to, że służby potraktowały każdy produkt zawierający THC i sprzedawany w tego typu lokalach jako nielegalnie dystrybuowany lek.

W całą akcję było zaangażowanych około 300 pracowników publicznych

Czy pracownicy sklepów byli podsłuchiwani?

Dotarliśmy do pracowników jednego z przeszukiwanych sklepów. Jego relacja jest naprawdę przerażająca.

Zapytałem się czy funkcjonariusze chcą zabrać również nasze telefony i komputery. Powiedzieli mi wtedy, że są one im już niepotrzebne bo od dawna mają już te dane na swoich serwerach.

Pracownik sklepu konopnego

Z tych słów można wywnioskować, że pracownicy sklepów konopnych byli od dawna inwigilowani.

Nalot służb
Od kiedy policja zbierała dane o firmach konopnych?

Dziwne działania służb

Całą sytuację zrelacjonował nam również pracownik firmy konopnej znajdującej się na północy kraju. Tam sytuacja wyglądała trochę inaczej niż w innych częściach Polski.

Było widać, że funkcjonariusze nie znają dokładnie celu tego działania. Mówili, że kojarzą naszą rodzinną firmę, która na rynku funkcjonuje już od lat. W naszych produktach szukali tylko przekroczeń.

Pracownik firmy konopnej z północy Polski

Jak możemy wnioskować ze słów tego pracownika, sami funkcjonariusze służb muszą czuć się nieźle zakłopotani. Zapewne nie do końca zdają sobie sprawę z tego, do czego ich działania mogą prowadzić.

Nalot służb
Co przyniosą działania służb?

Co jest powodem tej akcji?

Razem z Mopsem postanowiliśmy poszukać informacji na temat tego, co może być powodem tak zintensyfikowanych nalotów.

Dotarliśmy do trzech spraw, które mogły wywołać te działania.

Pierwszą z nich jest sprawa 4ease. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Policja skonfiskowała susz polskiej firmy konopnej. Okazało się, że było tam naprawdę sporo przekroczeń, co mogło sprowokować służby do działania.

Drugą przyczyną może być wyrok sądu administracyjnego w Białymstoku, który podważył możliwość sprzedaży produktów z kanabinoidami. Jednak trwa apelacja w tej sprawie, więc bardzo prawdopodobne, że nie jest to dobry punkt zaczepienia.

Trzecią przyczyną może być to, że zmieniły się struktury GISu i GIFu. Od informatorów dowiedzieliśmy się, że władza tych instytucji chce walczyć z przedsiębiorstwami konopnymi, które sprzedają „podejrzane” produkty. Chodzi o wyczyszczenie rynku z nielegitnych firm i garażowych ekstrakcji.

Już teraz rozpoczynamy własne śledztwo w tej sprawie. Wszystkie informacje zamieszczone w tym artykule pochodziły z nieoficjalnych źródeł. Postaramy się dotrzeć do przedsiębiorców, funkcjonariuszy i przedstawicieli władzy, aby uzyskać w stu procentach potwierdzone, oficjalne informacje.

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Rynek konopny, edukacja, marketing i biznes. Najlepsze instagramowe konta zagranicznych influencerów! Jakich influencerów branży konopnej warto poznać w social mediach? Promowanie edukacji, konopi, CBD, technologii i marketingu. Justyna Walentynowicz4 grudnia 2023
AKTUALNOŚCI Co to jest HHC? Występowanie, działanie i zagrożenia Czym jest HHC? Jakie są jego działania i zagrożenia? O tym przeczytasz w artykule. Adrian Lewandowski30 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Bydgoszcz: 15-latka handlowała marihuaną Bydgoscy policjanci zatrzymali 15-latkę, która handlowała marihuaną. admin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Arkadiusz Jakubik wypowiedział się na temat legalizacji marihuany. Głośna deklaracja [WIDEO] Arkadiusz Jakubik wypowiedział się na temat marihuany. Aktor złożył bardzo ważną deklarację. Mikołaj Rusin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Walenie wiadra - ogrodnictwo, zabawa czy niebezpieczeństwo? Czy kiedykolwiek słyszałeś coś jak "walenie z wiadra" i zastanawiałeś się czy to nowy trend w ogrodnictwie? Wyprowadzimy Cię z błędu admin29 listopada 2023
AKTUALNOŚCI Ulepsz wygląd swoich tatuaży. Balsam konopny do skóry to produkt, który pokochasz Wiesz jakie cuda może zdziałać na Twojej skórze balsam konopny ? Jeśli jesteś posiadaczem tatuaży, zdecydowanie pokochasz jego działanie ! admin28 listopada 2023