fbpx
KRYMINALNE
30 czerwca 2022

Zorganizowany nalot służb na sklepy konopne. 300 funkcjonariuszy, terenowe laboratoria i podsłuchy

Sensacyjne wieści! Zorganizowany nalot służb na sklepy konopne! 300 funkcjonariuszy, terenowe laboratoria i podsłuchy! Odkryj kulisy i dowiedz się, jak doszło do tego, że służby postanowiły podjąć taką akcję - kliknij i zobacz już teraz!

Od samego rana do naszej redakcji spływa wiele informacji na temat nalotów służb na sklepy konopne. Funkcjonariusze wzięli na celownik największych polskich przedsiębiorców konopnych. Mamy nieoficjalne informacje od naszych informatorów!

Naloty służb na sklepy konopne!

Uwaga przedsiębiorcy! Właśnie rozpoczęła się zorganizowana akcja mająca na celu kontrole konopnych biznesów. Do największych polskich sklepów konopnych od kilku dni pukają funkcjonariusze policji, służby celno-skarbowej oraz przedstawiciele sanepidu. Ponoć jest w to zaangażowanych około 300 pracowników publicznych.

Z anonimowych, nieoficjalnych informacji, które spływają do nas od samego rana, udało nam się dowiedzieć, że w lokalu czołowego polskiego przedsiębiorstwa konopnego pojawiło się 5 radiowozów służby celno-skarbowej i policji. Mieli ze sobą terenowe laboratoria, które pozwalały na miejscu badać produkty sprzedawane przez tą firmę.

Rekwirowali wszystko: susze, czekolady, pre-rollsy z akcyzą, którą specjalnie załatwiłem na potrzebę urzędu skarbowego. Zabrali nawet kosmetyki i kremy.

Właściciel jednej z największych sieciówek

Dowiedzieliśmy się również, że służby prowadzą naloty na firmy w całej Polsce. Według naszych informatorów głównym celem są produkty, które zawierają THC. Co ciekawe w niektórych przypadkach funkcjonariusze nie traktują ich jako narkotyk, tylko jako lek. Tak więc jednym z głównych powodów całej akcji ma być to, że służby potraktowały każdy produkt zawierający THC i sprzedawany w tego typu lokalach jako nielegalnie dystrybuowany lek.

W całą akcję było zaangażowanych około 300 pracowników publicznych

Czy pracownicy sklepów byli podsłuchiwani?

Dotarliśmy do pracowników jednego z przeszukiwanych sklepów. Jego relacja jest naprawdę przerażająca.

Zapytałem się czy funkcjonariusze chcą zabrać również nasze telefony i komputery. Powiedzieli mi wtedy, że są one im już niepotrzebne bo od dawna mają już te dane na swoich serwerach.

Pracownik sklepu konopnego

Z tych słów można wywnioskować, że pracownicy sklepów konopnych byli od dawna inwigilowani.

Nalot służb
Od kiedy policja zbierała dane o firmach konopnych?

Dziwne działania służb

Całą sytuację zrelacjonował nam również pracownik firmy konopnej znajdującej się na północy kraju. Tam sytuacja wyglądała trochę inaczej niż w innych częściach Polski.

Było widać, że funkcjonariusze nie znają dokładnie celu tego działania. Mówili, że kojarzą naszą rodzinną firmę, która na rynku funkcjonuje już od lat. W naszych produktach szukali tylko przekroczeń.

Pracownik firmy konopnej z północy Polski

Jak możemy wnioskować ze słów tego pracownika, sami funkcjonariusze służb muszą czuć się nieźle zakłopotani. Zapewne nie do końca zdają sobie sprawę z tego, do czego ich działania mogą prowadzić.

Nalot służb
Co przyniosą działania służb?

Co jest powodem tej akcji?

Razem z Mopsem postanowiliśmy poszukać informacji na temat tego, co może być powodem tak zintensyfikowanych nalotów.

Dotarliśmy do trzech spraw, które mogły wywołać te działania.

Pierwszą z nich jest sprawa 4ease. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Policja skonfiskowała susz polskiej firmy konopnej. Okazało się, że było tam naprawdę sporo przekroczeń, co mogło sprowokować służby do działania.

Drugą przyczyną może być wyrok sądu administracyjnego w Białymstoku, który podważył możliwość sprzedaży produktów z kanabinoidami. Jednak trwa apelacja w tej sprawie, więc bardzo prawdopodobne, że nie jest to dobry punkt zaczepienia.

Trzecią przyczyną może być to, że zmieniły się struktury GISu i GIFu. Od informatorów dowiedzieliśmy się, że władza tych instytucji chce walczyć z przedsiębiorstwami konopnymi, które sprzedają „podejrzane” produkty. Chodzi o wyczyszczenie rynku z nielegitnych firm i garażowych ekstrakcji.

Już teraz rozpoczynamy własne śledztwo w tej sprawie. Wszystkie informacje zamieszczone w tym artykule pochodziły z nieoficjalnych źródeł. Postaramy się dotrzeć do przedsiębiorców, funkcjonariuszy i przedstawicieli władzy, aby uzyskać w stu procentach potwierdzone, oficjalne informacje.

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Zobacz wszystkie wpisy tego autora
Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KRYMINALNE Ukrywał 4 kg zioła w aucie. Przyłapała go policja Policjanci z Gdańska obserwowali mężczyznę podejrzanego o sprzedaż zioła. Przyłapali go na gorącym uczynku. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz16 maja 2024
KRYMINALNE Policja przerwała ceremonię ayahuasca w Polsce. Szaman został zatrzymany [WIDEO] Policjanci z Otwocka wkroczyli na ceremonię ayahuasca w Polsce w woj. mazowieckim. Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz15 maja 2024
KRYMINALNE Policjanci z CBŚP Łowcy Cieni zatrzymali Mariusza Z. Przejęli sporą ilość narkotyków [WIDEO] Zespół policjantów z grupy "Łowców Cieni" z CBŚP zatrzymał poszukiwanego listem gończym Mariusza Z. Przeczytaj więcej. Justyna Walentynowicz14 maja 2024
KRYMINALNE Chłopak poczęstował swoją dziewczynę ziołem. Zatrzymała go policja 27-latek z gminy Oława zapalił w majówkę marihuanę ze swoją partnerką. Na miejsce przyjechała policja. Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz9 maja 2024
KRYMINALNE Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Mieli trochę ziółka w aucie Wieczorna jazda bez świateł i zapach ziółka wydobywający się z Hondy sprawił, że dwóch młodych mężczyzn może mieć kłopoty. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz8 maja 2024
KRYMINALNE Policja rozbiła zorganizowaną grupę uprawiającą marihuanę w Polsce Policjanci z wielkopolski rozbili zorganizowaną grupę, która zajmowała się uprawą marihuany. Przeczytaj więcej na ten temat. admin6 maja 2024
KRYMINALNE Spłonęła plantacja konopi indyjskich. Jej właściciel trafił do aresztu Funkcjonariusze z miejscowości Opatów otrzymali zgłoszenie, że w gminie Tarnów pali się jeden z budynków. Na miejscu odkryli coś jeszcze. Justyna Walentynowicz3 maja 2024
KRYMINALNE 28-latek uprawiał zioło na strychu. Grozi mu do 3 lat więzienia Uprawa zioła na strychu - policjanci razem ze strażą graniczną zatrzymali 28-latka w związku z posiadaniem i uprawą konopi. Przeczytaj więcej Justyna Walentynowicz30 kwietnia 2024