fbpx
AKTUALNOŚCI
18 lipca 2022

8 najczęściej popełnianych błędów przy uprawie konopi

Twój sukces w uprawie zależy od Twojej wiedzy! Kliknij i odkryj sekrety uprawy konopi, których nie zna większość hodowców!

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawianiem konopi? Sprawdź 8 najczęściej popełnianych błędów przy uprawie konopi. Dzięki temu będziesz wiedział czego nie należy robić.

Każdy popełnia błędy, jednak warto wiedzieć jak zmniejszyć ich liczbę

Uprawa zioła to nie tylko wsadzenie pestki w ziemie i czekanie na upragniony plon. Konopie to wyjątkowe rośliny, którym trzeba poświęcić sporo czasu. Jednak oprócz czasu potrzeba jeszcze odpowiedniej wiedzy i zaangażowania. Niestety, niektórzy początkujący growerzy popełniają masę podstawowych błędów. Przez to ich końcowe plony nie są tak okazałe, jak zakładali przed rozpoczęciem uprawy. Sprawdź 8 najczęściej popełnianych błędów przy uprawie konopi i spraw, by twoje końcowe rezultaty były conajmniej zadowalające.

Chwalenie się uprawą

Wielu początkujących growerów chwali się swoimi roślinkami. Wrzucają ich zdjęcia do internetu, pokazują swoje spoty znajomym. Pamiętaj – dobry grower potrzebuje przede wszystkim spokoju. Chyba nie chcesz żeby ktoś nieproszony odwiedził twoją uprawę.

Przeinwestowanie swojej pierwszej uprawy

Więcej sprzętu niż talentu – to powiedzenie sprawdza się także wśród początkujących growerów. Niektórzy myślą, że od początku swojej przygody z growingiem powinni mieć najlepsze lampy, wyhajpowane boxy i resztę sprzętu od światowej sławy producentów. Jednak wtedy najczęściej zapominają o najważniejszym – wiedzy. Pamiętaj, by zachować pewien dystans, inwestuj zarówno w sprzęt, jak i w naukę. Czytaj poradniki i specjalistyczne książki. To pomoże w rozwoju twoich skillsów.

Zbyt mała, bądź zbyt duża dawka odżywek

Konopie są bardzo wrażliwymi roślinami. Bardzo szybko reagują na zbyt małe, bądź zbyt duże ilości nawozu. Osoby, które dopiero zaczynają uprawiać, mają tendencję do nawożenia ”na oko”. Pamiętaj – w tym przypadku warto przestrzegać zaleceń producenta! W takich firmach jak np. Hesi pracują specjaliści, którzy tematem nawozów zajmują się od lat. Tak więc naprawdę warto posłuchać ich porad.

Zły wybór nasion

Kolejnym, bardzo popularnym błędem przy pierwszych próbach uprawy zioła jest kupowanie złych nasion. Chodzi tu zarówno o kupowanie w niesprawdzonych sklepach, jaki i wybór zbyt wymagających genetyk.

8 najczęściej popełnianych błędów przy uprawie konopi

Złe warunki uprawy

Wpływ czynników zewnętrznych bardzo mocno oddziałuje plony. Zwłaszcza jeżeli chodzi o outdoor. Wielu początkujących growerów wybiera zupełnie przypadkowe miejsca na swoją pierwszą uprawę. Nie patrzą na jakość gleby czy zamieszkujące w pobliżu zwierzęta. Są to bardzo istotne kwestie, które na sto procent zaważą o końcowych rezultatach.

Przelewanie roślin

Konopie jak każde rośliny potrzebują odpowiedniej ilości wody. Słowo ”odpowiedniej” jest tu kluczowe. Bardzo często osoby początkujące chcą zbyt dobrze pielęgnować swoje kwiatki. Przez co zbyt często je podlewają.

Brak cierpliwości

Cierpliwość to klucz do sukcesu. Niestety wielu growerów o tym zapomina. Konopie potrzebują odpowiedniej ilości czasu. Gdy zobaczysz pierwsze pąki nie zaczynaj ścinki. Daj im się rozwinąć.

Brak dociekliwości

Uprawa konopi wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, ale także odpowiedniej wiedzy. Nie wystarczy przeczytać jednego poradnika i na tym zakończyć swoją edukację. Dobry grower powinien być dociekliwy, powinien cały czas szukać informacji na temat tego jak podnieść swoje skillsy.

Oczywiście w tym artykule opisywaliśmy 8 najczęściej popełnianych błędów przy uprawie legalnych konopi włóknistych. Nie nakłaniamy do uprawy konopi innych niż włókniste.

Jeżeli szukacie sprawdzonych nawozów w dobrych cenach to polecamy produkty firmy Hesi. Jest to producent odżywek, który na rynku funkcjonuje od ponad 26 lat.

Mikołaj Rusin

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl Kontakt: [email protected]

Zobacz wszystkie wpisy tego autora
Udostępnij ten artykuł:

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI 3 na 5 Amerykanów uważa, że alkohol i tytoń są bardziej szkodliwe niż marihuana Trzech na pięciu Amerykanów jest zdania, że zarówno alkohol, jak i tytoń są bardziej szkodliwe niż marihuana. Justyna Walentynowicz23 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Polska zwiększy import medycznej marihuany? Wiceszef MZ nie zaprzecza Polski wiceszef MZ odpowiedział na pytania związane z medyczną marihuaną w Polsce. Przeczytaj więcej na ten temat. Justyna Walentynowicz23 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Władze Nowego Jorku walczą z nielegalnymi sklepami z marihuaną Władze Nowego Jorku nie radzą sobie z nielegalnie działającymi sklepami z marihuaną. W związku z tym gubernator zapowiedziała zaostrzenie kar. Justyna Walentynowicz23 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Raper Mata inwestuje w aplikację. Ma pomóc w ograniczaniu zioła Raper Mata zainwestował w start-up związany z cannabis. Aplikacja ma zwiększyć świadomość użytkowników konopi i kontrolować mechanizmy uzależnień Justyna Walentynowicz22 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Cieszyn: Policja zabezpieczyła rośliny i 2,5 kg suszu marihuany  Funkcjonariusze z Cieszyna mieli podejrzenia, że jeden z mieszkańców gminy Skoczów posiada oraz sprzedaje marihuanę. Przeczytaj więcej. Justyna Walentynowicz22 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI 420 z Mascotte: Dlaczego kwiecień to najważniejszy miesiąc dla miłośników konopi? Sprawdź historię liczby 420 razem z firmą Mascotte. Dowiedz się więcej na temat najważniejszego miesiąca dla wszystkich stonerów. Mikołaj Rusin22 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Promocje z okazji 420 na produkty do uprawy roślin - Growbox 20 kwietnia to światowy dzień marihuany. W związku z tym Growbox.pl przygotował dla Was aż 20% zniżki na wybrane ziemie i stymulatory kwitnienia Justyna Walentynowicz20 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI Jak może wyglądać idealne 420? Mamy kilka propozycji Dzisiaj, 20 kwietnia obchodzimy święto 420. To wielki dzień dla wszystkich entuzjastów marihuany. Warto się łączyć i zorganizować sobie idealne 420 Justyna Walentynowicz20 kwietnia 2024